×
Rugbywêreldbeker 2011

Die Rugbywêreldbeker 2011 (Engels: 2011 Rugby World Cup) het vanaf 9 September tot en met 23 Oktober 2011 in Nieu-Seeland plaasgevind. Dit was die sewende rugbywêreldbeker van die vierjaarlikse rugbywêreldkampioenskap wat deur die Internasionale Rugbyraad (IRR) aangebied word en die vierde in die Suidelike Halfrond. Nieu-Seeland het saam met Australië die eerste Rugbywêreldbeker 1987 gehuisves.

Rugbywêreldbeker 2011
Toernooibesonderhede
Gasheer Nieu-Seeland
Datums 9 September – 23 Oktober
Aantal nasies 20 (91 kwalifiseer)
Finale posisies
Kampioen Nieu-Seeland
Naaswenner Frankryk
Derde plek Australië
Toernooistatistiek
Wedstryde 48
Bywoning 1 477 294 (gem. 30 777 per wedstryd)
Drieë 262 (gemiddeld 5.46 per wedstryd)
Meeste punte Morné Steyn (62)
Meeste drieë Chris Ashton
Vincent Clerc (6 drieë elk)
2007
2015
Die Webb Ellis-beker waarom meegeding is

20 nasionale rugbyspanne het meegeding in 48 wedstryde versprei oor 44 dae om die Webb Ellis-beker in te palm en as die wêreldkampioen gekroon te word. Suid-Afrika was die verdedigende kampioen nadat hulle die Rugbywêreldbeker 2007 in Frankryk gewen het. Suid-Afrika is egter in die kwarteindrondte deur Australië uitgeskakel en Nieu-Seeland wen die toernooi deur Frankryk met 8–7 in die eindstryd op Edenpark in Auckland te klop. Dit is die derde keer wat die gasheer die rugbywêreldbekertoernooi gewen het, ná Nieu-Seeland in 1987 en Suid-Afrika in 1995. Australië eindig in die derde en Wallis in die vierde plek. Die nasionale rugbyspan van Rusland het vir die eerste keer aan ’n rugbywêreldbekertoernooi deelgeneem. Namibië is ná vier nederlae reeds in die poelfase uitgeskakel.

Die toernooi was die grootste sportgebeurtenis wat nog in Nieu-Seeland aangebied is, groter as die Rugbywêreldbeker 1987, Statebondspele 1990, Krieketwêreldbeker 1992, America's Cup 2003 en die toer van die Britse en Ierse Leeus na Nieu-Seeland in 2005. Die organiseerders het 95 000 oorsese besoekers verwag wat na Nieu-Seeland vir die aangeleentheid sou reis.

Wedstryde het op 9 September 2011 begin en is oor sewe weke geskeduleer. Die eindstryd het op Sondag, 23 Oktober 2011 op Edenpark in Auckland plaasgevind. Die dag is gekies omdat dit op ’n lang naweek in Nieu-Seeland geval het (24 Oktober is werkersdag in Nieu-Seeland). Daar is ’n 10-ure verskil in tyd tussen Nieu-Seeland en Suid-Afrika, gevolglik is alle wedstryde vroegoggend in Suid-Afrika gebeeldsend.

Inhoud

Vlae in die strate van Nieu-Seeland tydens die Rugbywêreldbeker 2011. Links die vlag van Skotland, in die middel ’n swart vlag met die silwervaring (kenteken van die Nieu-Seelandse span), die vlag van Australië, en regs die vlag van die Ierse nasionale rugbyspan

Drie nasies het aangebied om die Rugbywêreldbeker 2011 te huisves — Nieu-Seeland, Japan, en Suid-Afrika.

Nieu-Seeland het saam met Australië die eerste Rugbywêreldbeker in 1987 aangebied en is saam met Australië as medegasheer van die Rugbywêreldbeker 2003 aangewys, maar ’n meningsverskil oor regte vir grondtekens het tot gevolg gehad dat Nieu-Seeland van sy gasheerregte ontneem en Australië as enigste gasheer aangewys is. Nieu-Seeland se bod vir 2011 het planne ingesluit om Edenpark en ander stadions uit te brei en sodoende die kommersiële lewensvatbaarheid van die bod te verhoog.

Japan wou die eerste Asiatiese nasie word om ’n rugbywêreldbekertoernooi aan te bied. Japan het al oor die nodige infrastruktuur beskik, nadat dié land saam met Suid-Korea as gashere van die FIFA Sokker-Wêreldbekertoernooi in 2002 opgetree het. Die Internasionale Rugbyraad was egter van mening dat Japan nie volle stadions sal kan waarborg nie.

Suid-Afrika het die Rugbywêreldbeker 1995 gehuisves. Die Suid-Afrikaanse bod vir 2011, gelei deur die voormalige Springbokkaptein Francois Pienaar, het ’n sterk ondersteuning deur die nasionale regering geniet. Intussen is die FIFA Sokker-Wêreldbekertoernooi in 2010 aan Suid-Afrika toegewys.

Tydens die IRR-raadsvergadering op 17 November 2005 in Dublin is die Rugbywêreldbeker 2011 ná die IRR-inspeksies van elke gasheerland van die bode gedurende Junie en Julie 2005 aan Nieu-Seeland toegeken.

Twintig spanne het aan die Rugbywêreldbeker in 2011 deelgeneem. Die volgende twaalf lande het outomaties gekwalifiseer omdat hulle in die top drie van hulle onderskeie poele tydens die Rugbywêreldbeker 2007 geëindig het: Argentinië, Australië, Engeland, Fidji, Frankryk, Ierland, Italië, Nieu-Seeland, Skotland, Suid-Afrika, Tonga en Wallis. Die oorblywende agt spanne is ingesluit nadat hulle hul streekgebonde kwalifiserende kompetisies gewen het. Rusland, wat Portugal vervang het, is die enigste verandering in die 20-span-lys van die Rugbywêreldbeker 2007.

Uitslag van die kwalifisering:

Gasheer

Twaalf beste spanne van die 2007-toernooi

Wenner van die plaaslike kwalifisering

Versuim om te kwalifiseer

Nie deelgeneem nie

Span Kwalifiseringmetode Verskynings by eindstryde Laaste verskyning Vorige beste prestasie
Argentinië Outomaties Sewende 2007 Derde plek (2007)
Australië Sewende 2007 Kampioen (1991, 1999)
Engeland Sewende 2007 Kampioen (2003)
Fidji Sesde 2007 Kwarteindrondte (1987, 2007)
Frankryk Sewende 2007 Naaswenner (1987, 1999)
Ierland Sewende 2007 Kwarteindrondte (1987, 1991, 1995, 2003)
Italië Sewende 2007 Poelfase (1987, 1991, 1995, 1999, 2003, 2007)
Nieu-Seeland Sewende 2007 Kampioen (1987)
Skotland Sewende 2007 Vierde plek (1991)
Suid-Afrika Vyfde 2007 Kampioen (1995, 2007)
Tonga Sesde 2007 Poelfase (1987, 1995, 1999, 2003, 2007)
Wallis Sewende 2007 Derde plek (1987)
Georgië Europa 1 Derde 2007 Poelfase (2003, 2007)
Japan Asië 1 Sewende 2007 Poelfase (1987, 1991, 1995, 1999, 2003, 2007)
Kanada Amerikas 1 Sewende 2007 Kwarteindrondte (1991)
Namibië Afrika 1 Vierde 2007 Poelfase (1999, 2003, 2007)
Roemenië Uitspeelwenner Sewende 2007 Poelfase (1987, 1991, 1995, 1999, 2003, 2007)
Rusland Europa 2 Eerste Debuut
Samoa Oseanië 1 Sesde 2007 Kwarteindrondte (1991, 1995)
Verenigde State Amerikas 2 Sesde 2007 Poelfase (1987, 1991, 1999, 2003, 2007)
’n Lugfoto van Lancasterpark in Christchurch ná die 2011-aardbewing

Die 13 stadions vir die Rugbywêreldbeker 2011 is op 12 Maart 2009 bevestig. Van die stadions is met die oog op dié toernooi ten einde van meer kapasiteit opgeknap. Die regering het dit oorweeg om ’n wet goed te keur om die toestemmingsproses te omseil om toe te laat dat van die stadions se herontwikkeling betyds voltooi sou word.

As gevolg van skade aan die Christchurchstadion en die ander fasiliteite in Christchurch ná die aardbewings in Februarie 2011 is op 16 Maart aangekondig dat die wedstryde wat daar gespeel sou word, geskuif is. Die twee kwarteindrondtes is na Auckland verskuif, terwyl die vyf poelwedstryde na ander stede verskuif is.

Op 10 November 2006 het die Nieu-Seelandse regering planne vir die “Stadion Nieu-Seeland” in Auckland bekend gemaak. Volgens dié voorstel sou die nuwe stadion met 70 000 sitplekke aan die waterfront gebou word. Ná protes deur die bevolking en ’n gebrek aan ondersteuning deur die Aucklandse Streekraad is die voorstel ten gunste van Edenpark se opknapping geskrap. Die herontwikkeling van Edenpark se suidelike en suidwestelike pawiljoens was gedurende 2010 klaar.

Dunedin se nuwe stadion, Forsyth Barr-stadion (tydens die toernooi bekend as Otagostadion), is in Augustus 2011 voltooi en pleks van Carisbrook ingespan.

Auckland, Noordeiland Wellington, Noordeiland Dunedin, Suideiland Auckland, Noordeiland
Edenpark Westpac Otago (voorheen Carisbrook) North Harbour
36°52′30″S174°44′41″O /36.87500°S 174.74472°O /-36.87500; 174.74472 (Edenparkstadion) 41°16′23″S174°47′9″O /41.27306°S 174.78583°O /-41.27306; 174.78583 (Westpacstadion) 45°52′9″S170°31′28″O /45.86917°S 170.52444°O /-45.86917; 170.52444 (Otagostadion) 36°43′37″S174°42′6″O /36.72694°S 174.70167°O /-36.72694; 174.70167 (North Harbour-stadion)
Kapasiteit: 60 000 Kapasiteit: 40 000 Kapasiteit: 30 000 Kapasiteit: 30 000
Hamilton, Noordeiland Rotorua, Noordeiland
Waikatostadion Rotorua Int’l Stadion
37°46′52″S175°16′6″O /37.78111°S 175.26833°O /-37.78111; 175.26833 (Waikatostadion) 38°9′21″S176°13′27″O /38.15583°S 176.22417°O /-38.15583; 176.22417 (Rotorua Int’l Stadion)
Kapasiteit: 30 000 Kapasiteit: 26 000
Nieu-Plymouth, Noordeiland Nelson, Suideiland
Yarrowstadion Trafalgarpark
39°4′13″S174°3′54″O /39.07028°S 174.06500°O /-39.07028; 174.06500 (Yarrowstadion) 41°16′1″S173°16′59″O /41.26694°S 173.28306°O /-41.26694; 173.28306 (Trafalgarpark)
Kapasiteit: 26 000 Uitgebrei na 18 000
Invercargill, Suideiland Whangarei, Noordeiland Napier, Noordeiland Palmerston North, Noordeiland
Rugby Park Okarapark McLeanpark Arena Manawatu
46°25′1″S168°21′46″O /46.41694°S 168.36278°O /-46.41694; 168.36278 (Rugby Park-stadion) 35°43′56″S174°19′44″O /35.73222°S 174.32889°O /-35.73222; 174.32889 (Okarapark) 39°30′7″S176°54′46″O /39.50194°S 176.91278°O /-39.50194; 176.91278 (McLeanpark) 40°21′24″S175°36′4″O /40.35667°S 175.60111°O /-40.35667; 175.60111 (Arena Manawatu)
Kapasiteit: 17 000 Kapasiteit: 18 000 Uitgebrei na 15 000 Uitgebrei na 15 000
’n Tradisionele Māori-waka word as deel van die vieringe rondom die Rugbywêreldbeker 2011 in die Aucklandse Viaduct-hawe geroei

Die Rugbywêreldbeker 2011 is oor 44 dae tussen 20 verskillende nasies, oor 48 wedstryde gespeel. Dit het op 9 September 2011 begin op Edenpark met ’n wedstryd tussen die gasheer, Nieu-Seeland, en Tonga. Die toernooi het geëindig by dieselfde stadion op 23 Oktober met die eindstryd tussen Nieu-Seeland en Frankryk, waartydens die All Blacks die Webb Ellis-beker ingepalm het.

Kalender

Die volgende tabel dui die Rugbywêreldbeker 2011 se daaglikse program aan. ’n Pers blokkie dui op wedstryde tydens die poelfase en ’n groen blokkie op wedstryde tydens die uitklopfase.

Aantal daaglikse wedstryde tydens die toernooi
Poelfase
September/Oktober
Vr
9
Sa
10
So
11
Ma
12
Di
13
Wo
14
Do
15
Vr
16
Sa
17
So
18
Ma
19
Di
20
Wo
21
Do
22
Vr
23
Sa
24
So
25
Ma
26
Di
27
Wo
28
Do
29
Vr
30
Sa
1
So
2
Seremonies OS
Poel A 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Poel B 2 1 1 1 1 1 1 1 1
Poel C 2 1 1 1 1 1 1 1 1
Poel D 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Uitklopfase
Oktober
Ma
3
Di
4
Wo
5
Do
6
Vr
7
Sa
8
So
9
Ma
10
Di
11
Wo
12
Do
13
Vr
14
Sa
15
So
16
Ma
17
Di
18
Wo
19
Do
20
Vr
21
Sa
22
So
23
Seremonies SS
Uitklopfase 2 2 1 1 1 1
Legende

Seremonies

Poelwedstryde

Uitklopfase

Derde plek

Eindstryd

Poele

Poelfase

Stede in Nieu-Seeland waar wedstryde plaasvind het
Virtuo, die amptelike rugbybal van die Rugbywêreldbeker 2011
Maoridanser tydens die wedstryd tussen Suid-Afrika en Fidji

Soos in die Rugbywêreldbekertoernooie van 2003 en 2007 is die 20 nasies wat vir die Rugbywêreldbeker 2011 gekwalifiseer het, in vier poele verdeel. Die poele is verdeel van Poel A tot Poel D en elke poel het uit vyf spanne bestaan. Elke poel het drie outomatiese kwalifiseerders van die Rugbywêreldbeker 2007 gehad, met die ander twee plekke wat deur die kwalifiseringstelsel gevul is. Elke nasie het een keer teen elke ander span in hulle poel gespeel: elke nasie het dus vier wedstryde in die poelfase gespeel.

Klassifisering binne elke poel was gegrond op die volgende puntestelsel:

  • vier wedstrydpunte vir ’n oorwinning;
  • twee vir ’n gelykopuitslag;
  • geen vir ’n nederlaag;
  • Een bonuspunt vir die druk van vier of meer drieë, of ’n nederlaag met sewe punte of minder.

Bonuspunte wat bydra tot spanne se kumulatiewe wedstrydpuntetelling is in elkeen van die volgende omstandighede (een wedstrydpunt vir elke geval) toegeken:

  • ’n span druk vier of meer drieë (ongeag van die wedstryduitslag);
  • ’n span verloor met sewe punte (’n verdoelde drie) of minder.

Aan die einde van die poelfase was spanne gerangskik van die eerste na die vyfde posisie, gegrond op versamelde wedstrydpunte, met die twee top spanne wat na die kwarteindstryd deurdring het.

Uitklopfase

Van die begin van dié fase af het die toernooi ’n uitklopformaat aangeneem wat uit agt wedstryde bestaan het: vier kwarteindrondtewedstryde, twee halfeirondtewedstryde, ’n derde-plek-wedstryd en die eindstryd.

Die wenner en naaswenner van elk van die poele het na die uitklopfase deurgedring. Poelwenners het teen naaswenners in ander poele in die kwarteindstrydwedstryde gespeel, byvoorbeeld: die wenner van Poel A speel teen die naaswenner van Poel B en die wenner van Poel B speel teen die naaswenner van Poel A. Spanne van dieselfde poel sou dus eers weer in óf die klein finale óf die eindstryd kon ontmoet het.

Elke wedstryd in die uitklopstadium moes met ’n oorwinning vir een van die spanne eindig. As daar na tagtig minute van gewone spel ’n gelykopuitslag is, word daar verder gespeel om te bepaal wie die wenner is. Aanvanklik word daar twee periodes van ekstra tyd gespeel, 10 minute in elke rigting: as daar dan steeds geen wenner is nie word daar vir tien minute gespeel in ’n uitklop-formaat, waar die eerste span wat daarin slaag om punte te behaal, wen. As daar steeds nie ’n wenner is na 110 minute nie word die wenner bepaal deur ’n stelskopkompetisie.

2011-effek op 2015-kwalifisering

Soos tydens die Rugbywêreldbeker 2007 het die top drie spanne in elke poel outomaties vir die volgende Rugbywêreldbeker 2015 in Engeland kwalifiseer. Hulle is Argentinië, Australië, Engeland, Frankryk, Ierland, Italië, Nieu-Seeland, Samoa, Skotland, Suid-Afrika, Tonga en Wallis.

’n Paneel van 10 skeidsregters en 11 lynregters is vir die poelstadium ingespan. Vir die uitkloprondte het die 10 skeidsregters as skeidsregters, lynregters en televisieskeidsregters opgetree.

Skeidsregters

Lynregters

Kwalifiseer vir die kwarteindrondte én regstreeks vir die Rugbywêreldbeker 2015.
Uit die toernooi geskakel, maar kwalifiseer regstreeks vir die Rugbywêreldbeker 2015.
Uit die toernooi geskakel én loop regstreekse kwalifisering vir die Rugbywêreldbeker 2015 mis.

Poelwedstryde

Poel A

Wedstryd van 2 Oktober, Nieu-Seeland verslaan Kanada met 79–15
Wedstryd van 17 September, Suid-Afrika verslaan Fidji met 49–3
Span Wed Wen Gel Ver DV PV PT +/− BP Pte
Nieu-Seeland 4 4 0 0 34 240 49 +191 4 20
Frankryk 4 2 0 2 12 124 96 +28 3 11
Tonga 4 2 0 2 7 80 98 -18 1 9
Kanada 4 1 1 2 9 82 168 -86 0 6
Japan 4 0 1 3 8 69 184 -115 0 2
9 September 2011 Nieu-Seeland 41–10 Tonga Edenpark, Auckland
20:30 (NZDT) Drieë: Israel Dagg (2), Richard Kahui (2), Jerome Kaino, Ma’a Nonu
Doelskoppe: Dan Carter, Colin Slade
Strafdoel: Dan Carter
Drie: Sona Taumalolo
Doelskop: Kurt Morath
Strafdoel: Kurt Morath
Bywoning: 60 214
Skeidsregter: George Clancy (IRL)
Speler van die wedstryd: Richard Kahui (NZL)
10 September 2011 Frankryk 47–21 Japan North Harbour, Auckland
18:00 (NZDT) Drieë: Julien Pierre, François Trinh-Duc, Vincent Clerc, Lionel Nallet, Pascal Papé, Morgan Parra
Doelskoppe: Dimitri Yachvili (4)
Strafdoele: Dimitri Yachvili (3)
Drieë: James Arlidge (2)
Doelskop: James Arlidge
Strafdoele: James Arlidge (3)
Bywoning: 28 569
Skeidsregter: Steve Walsh (AUS)
Speler van die wedstryd: James Arlidge (JPN)
14 September 2011 Tonga 20–25 Kanada Okarapark, Whangarei
17:00 (NZDT) Drieë: Siale Piutau (2)
Doelskoppe: Kurt Morath (2)
Strafdoele: Kurt Morath (2)
Drieë: Jebb Sinclair, Aaron Carpenter, Phil Mackenzie (2)
Doelskoppe: James Pritchard (2)
Strafdoele: James Pritchard (2)
Bywoning: 17 174
Skeidsregter: Jonathan Kaplan (RSA)
Speler van die wedstryd: Adam Kleeberger (CAN)
16 September 2011 Nieu-Seeland 83–7 Japan Waikato, Hamilton
20:00 (NZDT) Drieë: Conrad Smith, Richard Kahui, Jerome Kaino, Keven Mealamu, Andrew Ellis, Colin Slade, Sonny Bill Williams, Isaia Toeava, Andrew Hore, Ma’a Nonu, Adam Thomson
Doelskoppe: Colin Slade (9)
Drie: Hirotoki Onozawa
Doelskop: Murray Williams
Bywoning: 30 484
Skeidsregter: Nigel Owens (WAL)
Speler van die wedstryd: Ma’a Nonu (NZL)
18 September 2011 Frankryk 46–19 Kanada McLeanpark, Napier
20:30 (NZDT) Drieë: Vincent Clerc (3)
Doelskoppe: Morgan Parra (4)
Strafdoele: Morgan Parra (5)
Skepdoel: François Trinh-Duc
Drie: Ryan Smith
Doelskop: James Pritchard
Strafdoel: James Pritchard
Skepdoele: Ander Monro (2)
Bywoning: 14 200
Skeidsregter: Craig Joubert (RSA)
Speler van die wedstryd: Louis Picamoles (FRA)
21 September 2011 Tonga 31–18 Japan Okarapark, Whangarei
19:30 (NZDT) Drieë: Viliami Ma’afu, Tukulua Lokotui, Fetu’u Vainikolo
Doelskoppe: Kurt Morath (2)
Strafdoele: Kurt Morath (4)
Drieë: Kensuke Hatakeyama, Michael Leitch, Alisi Tupuailai
Strafdoel: Shaun Webb
Bywoning: 17 364
Skeidsregter: Dave Pearson (ENG)
Speler van die wedstryd: Michael Leitch (JPN)
24 September 2011 Nieu-Seeland 37–17 Frankryk Edenpark, Auckland
20:30 (NZDT) Drieë: Adam Thomson, Cory Jane, Israel Dagg (2), Sonny Bill Williams
Doelskoppe: Dan Carter (3)
Strafdoel: Dan Carter
Skepdoel: Dan Carter
Drieë: Maxime Mermoz, François Trinh-Duc
Doelskoppe: Dimitri Yachvili (2)
Strafdoel: Dimitri Yachvili
Bywoning: 60 856
Skeidsregter: Alain Rolland (IRL)
Speler van die wedstryd: Israel Dagg (NZL)
  • Nieu-Seeland se kaptein, Richie McCaw speel sy 100ste toetswedstryd. Hy is die eerste All Black wat die eer te beurt val.
27 September 2011 Kanada 23–23 Japan McLeanpark, Napier
17:00 (NZST) Drieë: D.T.H. van der Merwe, Phil Mackenzie, Ander Monro
Doelskop: James Pritchard
Strafdoele: Ander Monro (2)
Drieë: Shota Horie, Kosuke Endo
Doelskoppe: James Arlidge (2)
Strafdoele: James Arlidge (3)
Bywoning: 14 335
Skeidsregter: Jonathan Kaplan (RSA)
Speler van die wedstryd: Sione Vatuvei (JPN)
1 Oktober 2011 Frankryk 14–19 Tonga McLeanpark, Wellington
18:00 (NZST) Drie: Vincent Clerc
Strafdoele: Dimitri Yachvili (3)
Drie: Sukanaivalu Hufanga
Doelskop: Kurt Morath
Strafdoele: Kurt Morath (4)
Bywoning: 32 763
Skeidsregter: Steve Walsh (AUS)
Speler van die wedstryd: Sione Kalamafoni (TGA)
2 Oktober 2011 Nieu-Seeland 79–15 Kanada Westpac, Wellington
15:30 (NZST) Drieë: Zac Guildford (4), Victor Vito (2), Israel Dagg, Mils Muliaina, Jimmy Cowan, Jerome Kaino (2), Sonny Bill Williams
Doelskoppe: Colin Slade (4), Piri Weepu (4)Strafdoel: Colin Slade
Drieë: Conor Trainor (2)
Doelskop: Ander Monro
Strafdoel: Ander Monro
Bywoning: 37 665
Skeidsregter: Romain Poite (FRA)
Speler van die wedstryd: Jerome Kaino (NZL)

Poel B

Wedstryd van 10 September, Engeland verslaan Argentinië met 13–9
Span Wed Wen Gel Ver DV PV PT +/− BP Pte
Engeland 4 4 0 0 18 137 34 +103 2 18
Argentinië 4 3 0 1 10 90 40 +50 2 14
Skotland 4 2 0 2 4 73 59 +14 3 11
Georgië 4 1 0 3 3 48 90 -42 0 4
Roemenië 4 0 0 4 3 44 169 -125 0 0
10 September 2011 Skotland 34–24 Roemenië Rugby Park, Invercargill
13:00 (NZDT) Drieë: Mike Blair, Joe Ansbro, Simon Danielli (2)
Doelskop: Chris Paterson
Strafdoele: Chris Paterson (4)
Drieë: Mihaita Lazăr, Daniel Carpo
Doelskop: Ionuţ Dimofte
Strafdoele: Dănuţ Dumbravă (2), Ionuţ Dimofte (2)
Bywoning: 12 592
Skeidsregter: Dave Pearson (ENG)
Speler van die wedstryd: Marius Tincu (ROM)
10 September 2011 Argentinië 9–13 Engeland Forsyth Barr, Dunedin
20:30 (NZDT) Strafdoele: Felipe Contepomi, Martín Rodríguez (2) Drie: Ben Youngs
Doelskop: Jonny Wilkinson
Strafdoele: Jonny Wilkinson (2)
Bywoning: 30 700
Skeidsregter: Bryce Lawrence (NZL)
Speler van die wedstryd: Juan Martín Fernández Lobbe (ARG)
14 September 2011 Skotland 15–6 Georgië Rugby Park, Invercargill
19:30 (NZDT) Strafdoele: Dan Parks (4)
Skepdoel: Dan Parks
Strafdoele: Merab Kvirikashvili (2) Bywoning: 10 267
Skeidsregter: George Clancy (IRL)
Speler van die wedstryd: Kelly Brown (SCO)
17 September 2011 Argentinië 43–8 Roemenië Rugby Park, Invercargill
15:30 (NZDT) Drieë: Santiago Fernández, Juan Manuel Leguizamón, Juan Figallo, Lucas González Amorosino, Juan José Imhoff, Genaro Fessia
Doelskoppe: Martín Rodríguez (5)
Strafdoel: Martín Rodríguez
Drie: Ionel Cazan
Strafdoel: Ionuţ Dimofte
Bywoning: 12 605
Skeidsregter: Steve Walsh (AUS)
Speler van die wedstryd: Lucas González Amorosino (ARG)
18 September 2011 Engeland 41–10 Georgië Forsyth Barr, Dunedin
18:00 (NZDT) Drieë: Shontayne Hape (2), Delon Armitage, Manu Tuilagi, Chris Ashton (2)
Doelskoppe: Toby Flood (4)
Strafdoel: Toby Flood
Drie: Dimitri Basilaia
Doelskop: Merab Kvirikashvili
Strafdoel: Merab Kvirikashvili
Bywoning: 20 117
Skeidsregter: Jonathan Kaplan (RSA)
Speler van die wedstryd: Mamuka Gorgodze (GEO)
  • Joe Simpson (ENG) het sy toetsdebuut gemaak.
24 September 2011 Engeland 67–3 Roemenië Forsyth Barr, Dunedin
18:00 (NZDT) Drieë: Mark Cueto (3), Chris Ashton (3), Ben Youngs, Ben Foden, Manu Tuilagi, Tom Croft
Doelskoppe: Jonny Wilkinson (3), Toby Flood (4)
Strafdoel: Jonny Wilkinson
Strafdoel: Dănuţ Dumbravă Bywoning: 25 687
Skeidsregter: Romain Poite (FRA)
Speler van die wedstryd: Mark Cueto (ENG)
25 September 2011 Argentinië 13–12 Skotland Westpacstadion, Wellington
20:30 (NZST) Drie: Lucas Gonzalez Amorosino
Doelskop: Felipe Contepomi
Strafdoele: Felipe Contepomi (2)
Strafdoele: Chris Paterson, Jackson
Skepdoele: Ruaridh Jackson, Dan Parks
Bywoning: 26 937
Skeidsregter: Wayne Barnes (ENG)
Speler van die wedstryd: Ruaridh Jackson (SCO)
28 September 2011 Georgië 25–9 Roemenië Arena Manawatu, Palmerston North
19:30 (NZST) Drie: Mamuka Gorgodze
Doelskop: Merab Kvirikashvili
Strafdoele: Merab Kvirikashvili (5), Malkhaz Urjukashvili
Strafdoele: Dănuț Dumbravă (2), Florin Vlaicu Bywoning: 13 228
Skeidsregter: Dave Pearson (ENG)
Speler van die wedstryd: Mamuka Gorgodze (GEO)
1 Oktober 2011 Engeland 16–12 Skotland Edenparkstadion, Auckland
20:30 (NZST) Drie: Chris Ashton
Doelskop: Toby Flood
Strafdoele: Jonny Wilkinson (2)
Skepdoel: Jonny Wilkinson
Strafdoele: Chris Paterson (2), Dan Parks
Skepdoel: Dan Parks
Bywoning: 58 213
Skeidsregter: Craig Joubert (RSA)
Speler van die wedstryd: Dan Parks (SCO)
2 Oktober 2011 Argentinië 25–7 Georgië Arena Manawatu, Palmerston North
13:00 (NZST) Drieë: Juan José Imhoff, Felipe Contepomi, Agustin Gosio
Doelskoppe: Felipe Contepomi, Marcelo Bosch
Strafdoele: Felipe Contepomi (2)
Drie: Lasha Khmaladze
Doelskop: Malkhaz Urjukashvili
Bywoning: 13 754
Skeidsregter: Alain Rolland (IRL)
Speler van die wedstryd: Juan Manuel Leguizamón (ARG)
  • Agustin Gosio en Tomas Vallejos Cinalli (albei ARG) het hul toetsdebuut gemaak.

Poel C

Wedstryd van 23 September, Australië verslaan die Verenigde State met 67–5
Span Wed Wen Gel Ver DV PV PT +/− BP Pte
Ierland 4 4 0 0 15 135 34 +101 1 17
Australië 4 3 0 1 25 173 48 +125 3 15
Italië 4 2 0 2 13 92 95 -3 2 10
Verenigde State 4 1 0 3 4 38 122 -84 0 4
Rusland 4 0 0 4 8 57 196 -139 1 1
11 September 2011 Australië 32–6 Italië North Harbour, Auckland
15:30 (NZDT) Drieë: Ben Alexander, Adam Ashley-Cooper, James O’Connor, Digby Ioane
Doelskoppe: James O’Connor (3)
Strafdoele: Quade Cooper (2)
Strafdoele: Mirco Bergamasco (2) Bywoning: 25 731
Skeidsregter: Alain Rolland (IRL)
Speler van die wedstryd: James Horwill (AUS)
11 September 2011 Ierland 22–10 Verenigde State Yarrowstadion, Nieu-Plymouth
18:00 (NZDT) Drieë: Tommy Bowe (2), Rory Best
Doelskoppe: Jonathan Sexton, Ronan O’Gara
Strafdoel: Jonathan Sexton (2)
Drie: Paul Emerick
Doelskop: Valenese Malifa
Strafdoel: James Paterson
Bywoning: 20 823
Skeidsregter: Craig Joubert (RSA)
Speler van die wedstryd: Paul O’Connell (IRL)
15 September 2011 Rusland 6–13 Verenigde State Yarrowstadion, Nieu-Plymouth
19:30 (NZDT) Strafdoele: Joeri Koesjnarew, Konstantin Rachkof Drie: Mike Petri
Doelskop: Chris Wyles
Strafdoele: Chris Wyles (2)
Bywoning: 13 931
Skeidsregter: Dave Pearson (ENG)
Speler van die wedstryd: Mike MacDonald (VSA)
  • Adam Byrnes (RUS) het sy toetsdebuut gemaak.
17 September 2011 Australië 6–15 Ierland Edenpark, Auckland
19:30 (NZDT) Strafdoele: James O’Connor (2) Strafdoele: Jonathan Sexton (2), Ronan O’Gara (2)
Skepdoel: Jonathan Sexton
Bywoning: 58 678
Skeidsregter: Bryce Lawrence (NZL)
Speler van die wedstryd: Cian Healy (IRL)
  • Ierland sorg vir die eerste verrassing deur Australië met ’n telling van 22–10 te klop.
20 September 2011 Italië 53–17 Rusland Trafalgarpark, Nelson
19:30 (NZDT) Drieë: Sergio Parisse, Giulio Toniolatti (2), Tommaso Benvenuti (2), Strafdrie, Edoardo Gori, Luke McLean, Alessandro Zanni
Doelskoppe: Riccardo Bocchino (4)
Drieë: Aleksander Janjoesjkin, Wladimir Ostroesjko, Aleksej Makowetski
Doelskop: Konstantin Rachkof
Bywoning: 12 415
Skeidsregter: Wayne Barnes (ENG)
Speler van die wedstryd: Victor Gresef (RUS)
23 September 2011 Australië 67–5 Verenigde State Westpacstadion, Wellington
20:30 (NZDT) Drieë: Rob Horne, Rocky Elsom, Kurtley Beale, Anthony Fainga’a (2), Drew Mitchell, Pat McCabe, Adam Ashley-Cooper (3), Radike Samo
Doelskoppe: Quade Cooper (2), Berrick Barnes (4)
Drie: JJ Gagiano Bywoning: 33 824
Skeidsregter: Nigel Owens (WAL)
Speler van die wedstryd: Adam Ashley-Cooper (AUS)
25 September 2011 Ierland 62–12 Rusland Rotorua Int’l Stadion, Rotorua
18:00 (NZST) Drieë: Fergus McFadden, Sean O’Brien, Isaac Boss, Keith Earls (2), Andrew Trimble, Rob Kearney, Shane Jennings, Tony Buckley
Doelskoppe: Ronan O’Gara (6), Jonathan Sexton
Strafdoel: Ronan O’Gara
Drieë: Wasilij Artemjef, Denis Simplikewitsj
Doelskop: Konstantin Rachkof
Bywoning: 25 661
Skeidsregter: Craig Joubert (RSA)
Speler van die wedstryd: Ronan O’Gara (IRL)
  • Denis Simplikewitsj (RUS) het sy toetsdebuut gemaak.
27 September 2011 Italië 62–12 Verenigde State Trafalgarpark, Nelson
19:30 (NZST) Drieë: Sergio Parisse, Luciano Orquera, Martin Castrogiovanni, Strafdrie
Doelskoppe: Mirco Bergamasco (2)
Strafdoel: Mirco Bergamasco
Drie: Chris Wyles
Doelskop: Chris Wyles
Strafdoel: Chris Wyles
Bywoning: 14 997
Skeidsregter: George Clancy (IRL)
Speler van die wedstryd: Martin Castrogiovanni (ITA)
1 Oktober 2011 Australië 68–22 Rusland Trafalgarpark, Nelson
15:30 (NZST) Drieë: Berrick Barnes (2), Drew Mitchell (2), Ben McCalman, David Pocock (2), Stephen Moore, Adam Ashley-Cooper, Salesi Ma’afu
Doelskoppe: James O’Connor (9)
Drieë: Wladimir Ostroesjko, Denis Simplikewitsj, Konstantin Rachkof
Doelskoppe: Konstantin Rachkof (2)
Skepdoel: Konstantin Rachkof
Bywoning: 16 307
Skeidsregter: Bryce Lawrence (NZL)
Speler van die wedstryd: Victor Gresef (RUS)
2 Oktober 2011 Ierland 36–6 Italië Forsyth Barr, Dunedin
20:30 (NZST) Drieë: Brian O’Driscoll, Keith Earls (2)
Doelskoppe: Ronan O’Gara (2), Jonathan Sexton
Strafdoele: Ronan O’Gara (4), Jonathan Sexton
Strafdoele: Mirco Bergamasco (2) Bywoning: 28 027
Skeidsregter: Jonathan Kaplan (RSA)
Speler van die wedstryd: Sean O’Brien (IRL)

Poel D

Wedstryd van 30 September, Suid-Afrika verslaan Samoa met 13–5
Span Wed Wen Gel Ver DV PV PT +/− BP Pte
Suid-Afrika 4 4 0 0 21 166 24 +142 2 18
Wallis 4 3 0 1 23 180 34 +146 3 15
Samoa 4 2 0 2 10 91 49 +42 2 10
Fidji 4 1 0 3 7 59 167 -108 1 5
Namibië 4 0 0 4 5 44 266 -222 0 0
10 September 2011 Fidji 49–25 Namibië Rotorua Int’l Stadion, Rotorua
15:30 (NZDT) Drieë: Vereniki Goneva (4), Leone Nakarawa, Napolioni Nalaga
Doelskoppe: Seremaia Bai (5)
Strafdoele: Seremaia Bai (3)
Drieë: Heinz Koll, Chrysander Botha
Strafdoele: Theuns Kotzé (2)
Skepdoele: Theuns Kotzé (3)
Bywoning: 10 100
Skeidsregter: Nigel Owens (WAL)
Speler van die wedstryd: Vereniki Goneva (FIJ)
  • Danie Dames en Raoul Larson (albei NAM) het hul toetsdebuut gemaak.
11 September 2011 Suid-Afrika 17–16 Wallis Westpacstadion, Wellington
20:30 (NZDT) Drieë: François Steyn, Francois Hougaard
Doelskoppe: Morné Steyn (2)
Strafdoel: Morné Steyn
Drie: Taulupe Faletau
Doelskop: James Hook
Strafdoele: James Hook (3)
Bywoning: 28 498
Skeidsregter: Wayne Barnes (ENG)
Speler van die wedstryd: Sam Warburton (WAL)
14 September 2011 Samoa 49–12 Namibië Rotorua Int’l Stadion, Rotorua
14:30 (NZDT) Drieë: Kahn Fotuali’i, Alesana Tuilagi (3), Paul Williams, Strafdrie
Doelskoppe: Tusi Pisi (2), Paul William (2)
Strafdoele: Tusi Pisi (2), Paul Williams
Drieë: Danie van Wyk, Theuns Kotzé
Doelskop: Theuns Kotzé
Bywoning: 12 752
Skeidsregter: Romain Poite (FRA)
Speler van die wedstryd: George Stowers (SAM)
  • Henk Franken (NAM) het sy toetsdebuut gemaak.
17 September 2011 Suid-Afrika 49–3 Fidji Westpacstadion, Wellington
18:00 (NZDT) Drieë: Gurthrö Steenkamp, Jaque Fourie, François Steyn, Morné Steyn, Tendai Mtawarira, Danie Rossouw
Doelskoppe: Morné Steyn (5)
Strafdoele: Morné Steyn (2), François Steyn
Strafdoel: Seremaia Bai Bywoning: 33 262
Skeidsregter: Romain Poite (FRA)
Speler van die wedstryd: Danie Rossouw (RSA)
18 September 2011 Wallis 17–10 Samoa Waikato, Hamilton
15:30 (NZDT) Drie: Shane Williams
Strafdoele: James Hook (2), Rhys Priestland (2)
Drie: Anthony Perenise
Doelskop: Paul Williams
Strafdoel: Paul Williams
Bywoning: 30 804
Skeidsregter: Alain Rolland (IRL)
Speler van die wedstryd: Alun Wyn Jones (WAL)
  • Jeremy Su’a (SAM) het sy toetsdebuut gemaak.
22 September 2011 Suid-Afrika 87–0 Namibië North Harbour, Auckland
20:00 (NZDT) Drieë: Gio Aplon (2), Bryan Habana, Strafdrie, Jaque Fourie, François Steyn, Morné Steyn, Juan de Jongh (2), Francois Hougaard (2), Danie Rossouw
Doelskoppe: Morné Steyn (6)
Ruan Pienaar (6)
Strafdoel: Morné Steyn
Bywoning: 26 839
Skeidsregter: George Clancy (IRL)
Speler van die wedstryd: Willem Alberts (RSA)
  • Suid-Afrika wen vir Namibië met 87–0. Dit is die meeste punte wat Suid-Afrika nog tydens ’n rugbywêreldbekerwedstryd aangeteken het. Bryan Habana oortref ook Joost van der Westhuizen se Suid-Afrikaanse rekord vir die meeste toetsdrieë in die 22ste minuut toe hy sy 39ste drie in die Groen-en-Goud gedruk het.
25 September 2011 Fidji 7–27 Samoa Edenpark, Auckland
15:30 (NZST) Drie: Netani Talei
Doelskop: Waisea Luveniyali
Drieë: Kahn Fotuali’i, George Stowers
Doelskop: Paul Williams
Strafdoele: Tusi Pisi (4)
Skepdoel: Tusi Pisi
Bywoning: 60 327
Skeidsregter: Bryce Lawrence (NZL)
Speler van die wedstryd: Paul Williams (SAM)
26 September 2011 Wallis 81–7 Namibië Yarrowstadion, Nieu-Plymouth
19:30 (NZST) Drieë: Scott Williams (3), Aled Brew, Taulupe Faletau, Gethin Jenkins, George North (2), Jonathan Davies, Lloyd Williams, Lee Byrne, Alun Wyn Jones
Doelskoppe: Stephen Jones (6), Rhys Priestland (3)
Strafdoel: Stephen Jones
Drie: Heinz Koll
Doelskop: Theuns Kotzé
Bywoning: 14 710
Skeidsregter: Steve Walsh (AUS)
Speler van die wedstryd: Tinus du Plessis (NAM)
  • Ken Owens (WAL) het sy toetsdebuut gemaak.
30 September 2011 Suid-Afrika 13–5 Samoa North Harbour, Auckland
20:30 (NZST) Drie: Bryan Habana
Doelskop: Morné Steyn
Strafdoele: François Steyn, Morné Steyn
Drie: George Stowers Bywoning: 29 734
Skeidsregter: Nigel Owens (WAL)
Speler van die wedstryd: Schalk Burger (RSA)
2 Oktober 2011 Wallis 66–0 Fidji Waikato, Hamilton
18:00 (NZST) Drieë: Jamie Roberts (2), Scott Williams, George North, Sam Warburton, Lloyd Burns, Leigh Halfpenny, Lloyd Williams, Jonathan Davies
Doelskoppe: Rhys Priestland (5), Stephen Jones (4)
Strafdoel: Rhys Priestland
Bywoning: 28 476
Skeidsregter: Wayne Barnes (ENG)
Speler van die wedstryd: George North (WAL)

Uitklopwedstryde

Die All Blacks nadat hulle in 2011 as die wêreldkampioen gekroon is
Vieringe in Nieu-Seeland
Kwarteindrondte Halfeindrondte Finale
8 Oktober – Wellington
Ierland 10
15 Oktober – Auckland
Wallis 22
Wallis 8
8 Oktober – Auckland
Frankryk 9
Engeland 12
23 Oktober – Auckland
Frankryk 19
Frankryk 7
9 Oktober – Wellington
Nieu-Seeland 8
Suid-Afrika 9
16 Oktober – Auckland
Australië 11
Australië 6 Uitspeel om derde plek
9 Oktober – Auckland
Nieu-Seeland 20 21 Oktober – Auckland
Nieu-Seeland 33
Wallis 18
Argentinië 10
Australië 21

Kwarteindrondte

8 Oktober 2011 Ierland 10–22 Wallis Westpacstadion, Wellington
18:00 (NZST) Drie: Keith Earls
Doelskop: Ronan O’Gara
Strafdoel: Ronan O’Gara
Drieë: Shane Williams, Mike Phillips, Jonathan Davies
Doelskoppe: Rhys Prietsland (2)
Strafdoel: Leigh Palfpenny
Bywoning: 35 787
Skeidsregter: Craig Joubert (RSA)
Speler van die wedstryd: Mike Phillips (WAL)
8 Oktober 2011 Engeland 12–19 Frankryk Edenpark, Auckland
20:30 (NZST) Drieë: Ben Foden, Mark Cueto
Doelskop: Jonny Wilkinson
Drieë: Vincent Clerc, Maxime Medard
Strafdoele: Dimitri Yachvilli (2)
Skepdoel: Francois Trihn-Duc
Bywoning: 49 105
Skeidsregter: Steve Walsh (AUS)
Speler van die wedstryd: Imanol Harinordoquy (FRA)
9 Oktober 2011 Suid-Afrika 9–11 Australië Westpacstadion, Wellington
18:00 (NZST) Strafdoele: Morné Steyn (2)
Skepdoel: Morné Steyn
Drie: James Horwill
Strafdoele: James O’Connor (2)
Bywoning: 34 914
Skeidsregter: Bryce Lawrence (NZL)
Speler van die wedstryd: David Pocock (AUS)
9 Oktober 2011 Nieu-Seeland 33–10 Argentinië Edenpark, Auckland
20:30 (NZST) Drieë: Kieran Read, Brad Thorn
Doelskop: Aaron Cruden
Strafdoele: Piri Weepu (7)
Drie: Julio Cabello
Doelskop: Felipe Contepomi
Strafdoel: Marcelo Bosch
Kaarte: Nicolas Vergallo 58' tot 68'
Bywoning: 57 912
Skeidsregter: Nigel Owens (WAL)
Speler van die wedstryd: Piri Weepu (NZL)
  • Mils Muliaina speel in sy 100ste toetswedstryd, die tweede Nieu-Seelander wat dié mylpaal bereik.

Halfeindrondte

15 Oktober 2011 Wallis 8–9 Frankryk Edenpark, Auckland
21:00 (NZST) Drie: Michael Phillips
Strafdoel: James Hook
Kaarte: Sam Warburton 18'
Strafdoele: Morgan Parra (3) Bywoning: 58 629
Skeidsregter: Alail Rolland (IRL)
Speler van die wedstryd: Julien Bonnaire (FRA)
  • Die Walliese kaptein Sam Warburton het in die 18de minuut ’n rooikaart gesien nadat hy ’n wipplank begaan het.
16 Oktober 2011 Nieu-Seeland 20–6 Australië Edenpark, Auckland
21:00 (NZST) Drie: Ma’a Nonu
Strafdoele: Piri Weepu (4)
Skepdoel: Aaron Cruden
Kaarte: Sonny Bill Williams 76' tot 80'
Strafdoel: James O’Connor
Skepdoel: Quade Cooper
Bywoning: 60 087
Skeidsregter: Craig Joubert (RSA)
Speler van die wedstryd: Cory Jane (NZL)

Klein finale (vir die derde plek)

21 Oktober 2011 Wallis 18–21 Australië Edenpark, Auckland
20:30 (NZST) Drieë: Shane Williams, Leigh Halfpenny
Doelskop: Stephen Jones
Strafdoele: James Hook, Stephen Jones
Drieë: Berrick Barnes, Ben McCalman
Doelskop: James O’Connor
Strafdoele: James O’Connor (2)
Skepdoel: Berrick Barnes
Bywoning: 53 013
Skeidsregter: Wayne Barnes (ENG)
Speler van die wedstryd: Berrick Barnes (AUS)
  • Nathan Sharpe speel in sy 100ste toetswedstryd, die vyfde Australiër wat dié mylpaal bereik.

Eindstryd

23 Oktober 2011 Nieu-Seeland 8–7 Frankryk Edenpark, Auckland
21:00 (NZST) Drie: Tony Woodcock
Strafdoel: Stephen Donald
Drie: Thierry Dusautoir
Doelskop: Francois Trihn-Duc
Bywoning: 61 079
Skeidsregter: Craig Joubert (RSA)
Speler van die wedstryd: Thierry Dusautoir (FRA)
  • Jean-Marc Doussain (FRA) het sy toetsdebuut gemaak.


Rugbywêreldkampioen 2011
Nieu-Seeland

Finale puntestand

Hierdie tabel toon die finale puntestand van al 20 deelnemende nasionale rugbyspanne in die Rugbywêreldbeker 2011.

Uitslag van die Rugbywêreldbeker 2011:

Kampioen

Naaswenner

Derde plek

Vierde plek

Kwarteindrondte

Groepfase

Nie deelgeneem nie

Rang Span Poel Wed Wen Gel Ver Pte Drieë Doelskoppe Strafdoele Skepdoele
1 Nieu-Seeland A 7 7 0 0 301 40 25 15 2
2 Frankryk A 7 4 0 3 159 16 11 17 2
3 Australië C 7 5 0 2 211 28 19 9 2
4 Wallis D 7 4 0 3 228 29 22 13 0
In die kwarteindrondte uitgeskakel
5 Suid-Afrika D 5 4 0 1 175 21 20 9 1
6 Engeland B 5 4 0 1 149 20 14 6 1
7 Ierland C 5 4 0 1 145 16 13 12 1
8 Argentinië B 5 3 0 2 100 11 9 9 0
In die poelfase uitgeskakel
9 Italië C 4 2 0 2 92 13 6 5 0
10 Samoa D 4 2 0 2 91 10 7 8 1
11 Tonga A 4 2 0 2 80 7 6 11 0
12 Skotland B 4 2 0 2 73 4 1 13 4
13 Kanada A 4 1 1 2 82 9 5 7 2
14 Fidji D 4 1 0 3 59 7 6 4 0
15 Georgië B 4 1 0 3 48 3 3 9 0
16 Verenigde State C 4 1 0 3 38 4 3 4 0
17 Japan A 4 0 1 3 69 8 4 7 0
18 Rusland C 4 0 0 4 57 8 4 2 1
19 Roemenië B 4 0 0 4 44 3 1 9 0
20 Namibië D 4 0 0 4 44 5 2 2 3
Algeheel 48 2245 262 181 171 20

Meeste punte en drieë

Meeste aangetekende punte:
Naam Punte
1 Morné Steyn 62
2 James O’Connor 52
3 Kurt Morath 45
4 Ronan O’Gara 44
5 Piri Weepu 41
6 Dimitri Yachvili 39
7 Morgan Parra 37
8 Colin Slade 36
9 James Arlidge 34
10 Vincent Clerc 30
Chris Ashton
Meeste gedrukte drieë:
Naam Drieë
1 Chris Ashton 6
Vincent Clerc
3 Adam Ashley-Cooper 5
Israel Dagg
Keith Earls
6 Mark Cueto 4
Vereniki Goneva
Zac Guildford
Richard Kahui
Jerome Kaino
Scott Williams
Sonny Bill Williams
  1. (en) . ESPNscrum. vanaf die oorspronklike op 4 Maart 2016. Besoek op27 Oktober 2019.
  2. (en) . ESPNscrum. vanaf die oorspronklike op 15 April 2019. Besoek op27 Oktober 2019.
  3. (en) . The New Zealand Herald. 16 Maart 2011. Besoek op27 Oktober 2019.
  4. (en) . New Zealand Ministry of Foreign Affairs and Trade. Geargiveer vanaf op 10 Februarie 2013. Besoek op1 September 2011.
  5. (en) Hembry, Owen (20 Augustus 2011). . The New Zealand Herald. Besoek op27 Oktober 2019.
  6. (en) . BBC. 13 Mei 2005. Besoek op27 Oktober 2019.
  7. (en) . BBC. 17 November 2005. vanaf die oorspronklike op 29 September 2019. Besoek op27 Oktober 2019.
  8. (en) . BBC. 17 Mei 2004. vanaf die oorspronklike op 9 Oktober 2019. Besoek op27 Oktober 2019.
  9. (en) . BBC. 17 November 2005. vanaf die oorspronklike op 29 September 2019. Besoek op27 Oktober 2019.
  10. (en) . BBC. 10 Mei 2007. vanaf die oorspronklike op 29 September 2019. Besoek op27 Oktober 2019.
  11. (en) . irb.com. Geargiveer vanaf op 2008-08-17. Besoek op24 Augustus 2008.
  12. (en) . rugbyworldcup.com. Internasionale Rugbyraad. 12 Maart 2009. Geargiveer vanaf op 13 Maart 2012. Besoek op12 Maart 2009.
  13. (en) Gower, Patrick (13 Desember 2008). . The New Zealand Herald. Besoek op27 Oktober 2019.
  14. (en) . Television New Zealand. 16 Maart 2011. vanaf die oorspronklike op 19 September 2015. Besoek op16 Maart 2011.
  15. (en) . Otago Daily Times. Allied Press. 4 Maart 2009. vanaf die oorspronklike op 22 September 2019. Besoek op27 Oktober 2019.
  16. Outomatiese kwalifiseerder (kwarteindfinaliste in 2007).
  17. (en) . rugbyworldcup.com. Geargiveer vanaf op 9 Oktober 2014. Besoek op14 Augustus 2007.
  18. (en) (PDF). irb.com. Internasionale Rugbyraad. 8 April 2011. Geargiveer vanaf (PDF) op 1 November 2012. Besoek op11 April 2011.
  19. (af) , besoek op 22 September 2011
  20. (en) Harper, Paul (10 Oktober 2011). . New Zealand Herald. Geargiveer vanaf op 26 Mei 2020. Besoek op27 Oktober 2019.
  21. (en) Smith, Wayne (19 Oktober 2011). . The Australian. Besoek op27 Oktober 2019.
  22. (en) . ESPNscrum. Besoek op27 Oktober 2019.
  23. (en) . rugbyworldcup.com. Besoek op4 Maart 2021.
  24. (en) . rugbyworldcup.com. Besoek op4 Maart 2021.
  • (en) Peatey, Lance (2011). In Pursuit of Bill: A Complete History of the Rugby World Cup. New Holland Publishers. ISBN 978-1-74257-191-1.

Publikasie datum: September 25, 2021

rugbywêreldbeker, 2011, engels, 2011, rugby, world, vanaf, september, oktober, 2011, nieu, seeland, plaasgevind, sewende, rugbywêreldbeker, vierjaarlikse, rugbywêreldkampioenskap, deur, internasionale, rugbyraad, aangebied, word, vierde, suidelike, halfrond, n. Die Rugbywereldbeker 2011 Engels 2011 Rugby World Cup het vanaf 9 September tot en met 23 Oktober 2011 in Nieu Seeland plaasgevind Dit was die sewende rugbywereldbeker van die vierjaarlikse rugbywereldkampioenskap wat deur die Internasionale Rugbyraad IRR aangebied word en die vierde in die Suidelike Halfrond Nieu Seeland het saam met Australie die eerste Rugbywereldbeker 1987 gehuisves Rugbywereldbeker 2011ToernooibesonderhedeGasheer Nieu SeelandDatums 9 September 23 OktoberAantal nasies 20 91 kwalifiseer Finale posisiesKampioen Nieu SeelandNaaswenner FrankrykDerde plek AustralieToernooistatistiekWedstryde 48Bywoning 1 477 294 gem 30 777 per wedstryd Driee 262 gemiddeld 5 46 per wedstryd Meeste punte Morne Steyn 62 1 Meeste driee Chris Ashton Vincent Clerc 6 driee elk 2 2007 2015 Die Webb Ellis beker waarom meegeding is 20 nasionale rugbyspanne het meegeding in 48 wedstryde versprei oor 44 dae om die Webb Ellis beker in te palm en as die wereldkampioen gekroon te word Suid Afrika was die verdedigende kampioen nadat hulle die Rugbywereldbeker 2007 in Frankryk gewen het Suid Afrika is egter in die kwarteindrondte deur Australie uitgeskakel en Nieu Seeland wen die toernooi deur Frankryk met 8 7 in die eindstryd op Edenpark in Auckland te klop Dit is die derde keer wat die gasheer die rugbywereldbekertoernooi gewen het na Nieu Seeland in 1987 en Suid Afrika in 1995 Australie eindig in die derde en Wallis in die vierde plek Die nasionale rugbyspan van Rusland het vir die eerste keer aan n rugbywereldbekertoernooi deelgeneem Namibie is na vier nederlae reeds in die poelfase uitgeskakel Die toernooi was die grootste sportgebeurtenis wat nog in Nieu Seeland aangebied is 3 groter as die Rugbywereldbeker 1987 Statebondspele 1990 Krieketwereldbeker 1992 America s Cup 2003 en die toer van die Britse en Ierse Leeus na Nieu Seeland in 2005 4 Die organiseerders het 95 000 oorsese besoekers verwag wat na Nieu Seeland vir die aangeleentheid sou reis 5 Wedstryde het op 9 September 2011 begin en is oor sewe weke geskeduleer Die eindstryd het op Sondag 23 Oktober 2011 op Edenpark in Auckland plaasgevind Die dag is gekies omdat dit op n lang naweek in Nieu Seeland geval het 24 Oktober is werkersdag in Nieu Seeland Daar is n 10 ure verskil in tyd tussen Nieu Seeland en Suid Afrika gevolglik is alle wedstryde vroegoggend in Suid Afrika gebeeldsend Inhoud 1 Toewysing 2 Deelnemers 3 Stadions 4 Formaat 4 1 Kalender 4 2 Poele 4 3 Poelfase 4 4 Uitklopfase 4 5 2011 effek op 2015 kwalifisering 5 Wedstrydbeamptes 6 Wedstryde 6 1 Poelwedstryde 6 1 1 Poel A 6 1 2 Poel B 6 1 3 Poel C 6 1 4 Poel D 6 2 Uitklopwedstryde 6 2 1 Kwarteindrondte 6 2 2 Halfeindrondte 6 2 3 Klein finale vir die derde plek 6 2 4 Eindstryd 7 Statistiek 7 1 Finale puntestand 7 2 Meeste punte en driee 8 Sien ook 9 Verwysings 10 Verdere leesstof 11 Eksterne skakelsToewysing Wysig Vlae in die strate van Nieu Seeland tydens die Rugbywereldbeker 2011 Links die vlag van Skotland in die middel n swart vlag met die silwervaring kenteken van die Nieu Seelandse span die vlag van Australie en regs die vlag van die Ierse nasionale rugbyspan Drie nasies het aangebied om die Rugbywereldbeker 2011 te huisves Nieu Seeland Japan en Suid Afrika 6 Nieu Seeland het saam met Australie die eerste Rugbywereldbeker in 1987 aangebied en is saam met Australie as medegasheer van die Rugbywereldbeker 2003 aangewys maar n meningsverskil oor regte vir grondtekens het tot gevolg gehad dat Nieu Seeland van sy gasheerregte ontneem en Australie as enigste gasheer aangewys is Nieu Seeland se bod vir 2011 het planne ingesluit om Edenpark en ander stadions uit te brei en sodoende die kommersiele lewensvatbaarheid van die bod te verhoog Japan wou die eerste Asiatiese nasie word om n rugbywereldbekertoernooi aan te bied Japan het al oor die nodige infrastruktuur beskik nadat die land saam met Suid Korea as gashere van die FIFA Sokker Wereldbekertoernooi in 2002 opgetree het Die Internasionale Rugbyraad was egter van mening dat Japan nie volle stadions sal kan waarborg nie 7 Suid Afrika het die Rugbywereldbeker 1995 gehuisves Die Suid Afrikaanse bod vir 2011 gelei deur die voormalige Springbokkaptein Francois Pienaar het n sterk ondersteuning deur die nasionale regering geniet Intussen is die FIFA Sokker Wereldbekertoernooi in 2010 aan Suid Afrika toegewys 8 Tydens die IRR raadsvergadering op 17 November 2005 in Dublin is die Rugbywereldbeker 2011 na die IRR inspeksies van elke gasheerland van die bode gedurende Junie en Julie 2005 aan Nieu Seeland toegeken 9 Deelnemers WysigTwintig spanne het aan die Rugbywereldbeker in 2011 deelgeneem Die volgende twaalf lande het outomaties gekwalifiseer omdat hulle in die top drie van hulle onderskeie poele tydens die Rugbywereldbeker 2007 geeindig het 10 11 Argentinie Australie Engeland Fidji Frankryk Ierland Italie Nieu Seeland Skotland Suid Afrika Tonga en Wallis Die oorblywende agt spanne is ingesluit nadat hulle hul streekgebonde kwalifiserende kompetisies gewen het Rusland wat Portugal vervang het is die enigste verandering in die 20 span lys van die Rugbywereldbeker 2007 Uitslag van die kwalifisering Gasheer Twaalf beste spanne van die 2007 toernooi Wenner van die plaaslike kwalifisering Versuim om te kwalifiseer Nie deelgeneem nie Span Kwalifiseringmetode Verskynings by eindstryde Laaste verskyning Vorige beste prestasie Argentinie Outomaties Sewende 2007 Derde plek 2007 Australie Sewende 2007 Kampioen 1991 1999 Engeland Sewende 2007 Kampioen 2003 Fidji Sesde 2007 Kwarteindrondte 1987 2007 Frankryk Sewende 2007 Naaswenner 1987 1999 Ierland Sewende 2007 Kwarteindrondte 1987 1991 1995 2003 Italie Sewende 2007 Poelfase 1987 1991 1995 1999 2003 2007 Nieu Seeland Sewende 2007 Kampioen 1987 Skotland Sewende 2007 Vierde plek 1991 Suid Afrika Vyfde 2007 Kampioen 1995 2007 Tonga Sesde 2007 Poelfase 1987 1995 1999 2003 2007 Wallis Sewende 2007 Derde plek 1987 Georgie Europa 1 Derde 2007 Poelfase 2003 2007 Japan Asie 1 Sewende 2007 Poelfase 1987 1991 1995 1999 2003 2007 Kanada Amerikas 1 Sewende 2007 Kwarteindrondte 1991 Namibie Afrika 1 Vierde 2007 Poelfase 1999 2003 2007 Roemenie Uitspeelwenner Sewende 2007 Poelfase 1987 1991 1995 1999 2003 2007 Rusland Europa 2 Eerste Debuut Samoa Oseanie 1 Sesde 2007 Kwarteindrondte 1991 1995 Verenigde State Amerikas 2 Sesde 2007 Poelfase 1987 1991 1999 2003 2007 Stadions Wysig n Lugfoto van Lancasterpark in Christchurch na die 2011 aardbewing Die 13 stadions vir die Rugbywereldbeker 2011 is op 12 Maart 2009 bevestig 12 Van die stadions is met die oog op die toernooi ten einde van meer kapasiteit opgeknap Die regering het dit oorweeg om n wet goed te keur om die toestemmingsproses te omseil om toe te laat dat van die stadions se herontwikkeling betyds voltooi sou word 13 As gevolg van skade aan die Christchurchstadion en die ander fasiliteite in Christchurch na die aardbewings in Februarie 2011 is op 16 Maart aangekondig dat die wedstryde wat daar gespeel sou word geskuif is Die twee kwarteindrondtes is na Auckland verskuif terwyl die vyf poelwedstryde na ander stede verskuif is 14 Op 10 November 2006 het die Nieu Seelandse regering planne vir die Stadion Nieu Seeland in Auckland bekend gemaak Volgens die voorstel sou die nuwe stadion met 70 000 sitplekke aan die waterfront gebou word Na protes deur die bevolking en n gebrek aan ondersteuning deur die Aucklandse Streekraad is die voorstel ten gunste van Edenpark se opknapping geskrap Die herontwikkeling van Edenpark se suidelike en suidwestelike pawiljoens was gedurende 2010 klaar Dunedin se nuwe stadion Forsyth Barr stadion tydens die toernooi bekend as Otagostadion is in Augustus 2011 voltooi en pleks van Carisbrook ingespan 15 Auckland Noordeiland Wellington Noordeiland Dunedin Suideiland Auckland NoordeilandEdenpark Westpac Otago voorheen Carisbrook North Harbour36 52 30 S 174 44 41 O 36 87500 S 174 74472 O 36 87500 174 74472 Edenparkstadion 41 16 23 S 174 47 9 O 41 27306 S 174 78583 O 41 27306 174 78583 Westpacstadion 45 52 9 S 170 31 28 O 45 86917 S 170 52444 O 45 86917 170 52444 Otagostadion 36 43 37 S 174 42 6 O 36 72694 S 174 70167 O 36 72694 174 70167 North Harbour stadion Kapasiteit 60 000 Kapasiteit 40 000 Kapasiteit 30 000 Kapasiteit 30 000 Hamilton Noordeiland Okarapark North Harbour Edenpark Waikato Rotorua Yarrow McLeanpark Arena Manawatu Westpac Trafalgarpark Otago Rugby Park Rotorua NoordeilandWaikatostadion Rotorua Int l Stadion37 46 52 S 175 16 6 O 37 78111 S 175 26833 O 37 78111 175 26833 Waikatostadion 38 9 21 S 176 13 27 O 38 15583 S 176 22417 O 38 15583 176 22417 Rotorua Int l Stadion Kapasiteit 30 000 Kapasiteit 26 000 Nieu Plymouth Noordeiland Nelson SuideilandYarrowstadion Trafalgarpark39 4 13 S 174 3 54 O 39 07028 S 174 06500 O 39 07028 174 06500 Yarrowstadion 41 16 1 S 173 16 59 O 41 26694 S 173 28306 O 41 26694 173 28306 Trafalgarpark Kapasiteit 26 000 Uitgebrei na 18 000 Invercargill Suideiland Whangarei Noordeiland Napier Noordeiland Palmerston North NoordeilandRugby Park Okarapark McLeanpark Arena Manawatu46 25 1 S 168 21 46 O 46 41694 S 168 36278 O 46 41694 168 36278 Rugby Park stadion 35 43 56 S 174 19 44 O 35 73222 S 174 32889 O 35 73222 174 32889 Okarapark 39 30 7 S 176 54 46 O 39 50194 S 176 91278 O 39 50194 176 91278 McLeanpark 40 21 24 S 175 36 4 O 40 35667 S 175 60111 O 40 35667 175 60111 Arena Manawatu Kapasiteit 17 000 Kapasiteit 18 000 Uitgebrei na 15 000 Uitgebrei na 15 000 Formaat Wysig n Tradisionele Maori waka word as deel van die vieringe rondom die Rugbywereldbeker 2011 in die Aucklandse Viaduct hawe geroei Die Rugbywereldbeker 2011 is oor 44 dae tussen 20 verskillende nasies oor 48 wedstryde gespeel Dit het op 9 September 2011 begin op Edenpark met n wedstryd tussen die gasheer Nieu Seeland en Tonga Die toernooi het geeindig by dieselfde stadion op 23 Oktober met die eindstryd tussen Nieu Seeland en Frankryk waartydens die All Blacks die Webb Ellis beker ingepalm het Kalender Wysig Die volgende tabel dui die Rugbywereldbeker 2011 se daaglikse program aan n Pers blokkie dui op wedstryde tydens die poelfase en n groen blokkie op wedstryde tydens die uitklopfase Aantal daaglikse wedstryde tydens die toernooi Poelfase September Oktober Vr 9 Sa 10 So 11 Ma 12 Di 13 Wo 14 Do 15 Vr 16 Sa 17 So 18 Ma 19 Di 20 Wo 21 Do 22 Vr 23 Sa 24 So 25 Ma 26 Di 27 Wo 28 Do 29 Vr 30 Sa 1 So 2Seremonies OSPoel A 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1Poel B 2 1 1 1 1 1 1 1 1Poel C 2 1 1 1 1 1 1 1 1Poel D 1 1 1 1 1 1 1 1 1 1Uitklopfase Oktober Ma 3 Di 4 Wo 5 Do 6 Vr 7 Sa 8 So 9 Ma 10 Di 11 Wo 12 Do 13 Vr 14 Sa 15 So 16 Ma 17 Di 18 Wo 19 Do 20 Vr 21 Sa 22 So 23Seremonies SSUitklopfase 2 2 1 1 1 1 Legende Seremonies Poelwedstryde Uitklopfase Derde plek EindstrydPoele Wysig Poel A Poel B Poel C Poel D Nieu Seeland 16 Frankryk 16 Tonga 16 Kanada Japan Argentinie 16 Engeland 16 Skotland 16 Georgie Roemenie Australie 16 Ierland 16 Italie 16 Rusland Verenigde State Suid Afrika 16 Wallis 16 Fidji 16 Samoa NamibiePoelfase Wysig Stede in Nieu Seeland waar wedstryde plaasvind het Virtuo die amptelike rugbybal van die Rugbywereldbeker 2011 Maoridanser tydens die wedstryd tussen Suid Afrika en Fidji Soos in die Rugbywereldbekertoernooie van 2003 en 2007 is die 20 nasies wat vir die Rugbywereldbeker 2011 gekwalifiseer het in vier poele verdeel Die poele is verdeel van Poel A tot Poel D en elke poel het uit vyf spanne bestaan Elke poel het drie outomatiese kwalifiseerders van die Rugbywereldbeker 2007 gehad met die ander twee plekke wat deur die kwalifiseringstelsel gevul is Elke nasie het een keer teen elke ander span in hulle poel gespeel elke nasie het dus vier wedstryde in die poelfase gespeel Klassifisering binne elke poel was gegrond op die volgende puntestelsel vier wedstrydpunte vir n oorwinning twee vir n gelykopuitslag geen vir n nederlaag Een bonuspunt vir die druk van vier of meer driee of n nederlaag met sewe punte of minder 17 Bonuspunte wat bydra tot spanne se kumulatiewe wedstrydpuntetelling is in elkeen van die volgende omstandighede een wedstrydpunt vir elke geval toegeken n span druk vier of meer driee ongeag van die wedstryduitslag n span verloor met sewe punte n verdoelde drie of minder 17 Aan die einde van die poelfase was spanne gerangskik van die eerste na die vyfde posisie gegrond op versamelde wedstrydpunte met die twee top spanne wat na die kwarteindstryd deurdring het Uitklopfase Wysig Van die begin van die fase af het die toernooi n uitklopformaat aangeneem wat uit agt wedstryde bestaan het vier kwarteindrondtewedstryde twee halfeirondtewedstryde n derde plek wedstryd en die eindstryd Die wenner en naaswenner van elk van die poele het na die uitklopfase deurgedring Poelwenners het teen naaswenners in ander poele in die kwarteindstrydwedstryde gespeel byvoorbeeld die wenner van Poel A speel teen die naaswenner van Poel B en die wenner van Poel B speel teen die naaswenner van Poel A Spanne van dieselfde poel sou dus eers weer in of die klein finale of die eindstryd kon ontmoet het Elke wedstryd in die uitklopstadium moes met n oorwinning vir een van die spanne eindig As daar na tagtig minute van gewone spel n gelykopuitslag is word daar verder gespeel om te bepaal wie die wenner is Aanvanklik word daar twee periodes van ekstra tyd gespeel 10 minute in elke rigting as daar dan steeds geen wenner is nie word daar vir tien minute gespeel in n uitklop formaat waar die eerste span wat daarin slaag om punte te behaal wen As daar steeds nie n wenner is na 110 minute nie word die wenner bepaal deur n stelskopkompetisie 17 2011 effek op 2015 kwalifisering Wysig Soos tydens die Rugbywereldbeker 2007 het die top drie spanne in elke poel outomaties vir die volgende Rugbywereldbeker 2015 in Engeland kwalifiseer Hulle is Argentinie Australie Engeland Frankryk Ierland Italie Nieu Seeland Samoa Skotland Suid Afrika Tonga en Wallis Wedstrydbeamptes Wysig n Paneel van 10 skeidsregters en 11 lynregters is vir die poelstadium ingespan Vir die uitkloprondte het die 10 skeidsregters as skeidsregters lynregters en televisieskeidsregters opgetree 18 Skeidsregters Wayne Barnes Engeland George Clancy Ierland Craig Joubert Suid Afrika Jonathan Kaplan Suid Afrika Bryce Lawrence Nieu Seeland Nigel Owens Wallis Dave Pearson Engeland Romain Poite Frankryk Alain Rolland Ierland Steve Walsh Australie Lynregters Carlo Damasco Italie Jerome Garces Frankryk Matt Goddard Australie Tim Hayes Wallis Graham Hughes Engeland Simon McDowell Ierland Vinny Munro Nieu Seeland Chris Pollock Nieu Seeland Giulio De Santis Italie Stuart Terheege Engeland Shaun Veldsman Suid Afrika Wedstryde WysigKwalifiseer vir die kwarteindrondte en regstreeks vir die Rugbywereldbeker 2015 Uit die toernooi geskakel maar kwalifiseer regstreeks vir die Rugbywereldbeker 2015 Uit die toernooi geskakel en loop regstreekse kwalifisering vir die Rugbywereldbeker 2015 mis Poelwedstryde Wysig Poel A Wysig Wedstryd van 2 Oktober Nieu Seeland verslaan Kanada met 79 15 Wedstryd van 17 September Suid Afrika verslaan Fidji met 49 3 Span Wed Wen Gel Ver DV PV PT BP Pte Nieu Seeland 4 4 0 0 34 240 49 191 4 20 Frankryk 4 2 0 2 12 124 96 28 3 11 Tonga 4 2 0 2 7 80 98 18 1 9 Kanada 4 1 1 2 9 82 168 86 0 6 Japan 4 0 1 3 8 69 184 115 0 29 September 2011 Nieu Seeland 41 10 Tonga Edenpark Auckland 20 30 NZDT Driee Israel Dagg 2 Richard Kahui 2 Jerome Kaino Ma a Nonu Doelskoppe Dan Carter Colin Slade Strafdoel Dan Carter Verslag Drie Sona Taumalolo Doelskop Kurt Morath Strafdoel Kurt Morath Bywoning 60 214 Skeidsregter George Clancy IRL Speler van die wedstryd Richard Kahui NZL 10 September 2011 Frankryk 47 21 Japan North Harbour Auckland 18 00 NZDT Driee Julien Pierre Francois Trinh Duc Vincent Clerc Lionel Nallet Pascal Pape Morgan Parra Doelskoppe Dimitri Yachvili 4 Strafdoele Dimitri Yachvili 3 Verslag Driee James Arlidge 2 Doelskop James Arlidge Strafdoele James Arlidge 3 Bywoning 28 569 Skeidsregter Steve Walsh AUS Speler van die wedstryd James Arlidge JPN 14 September 2011 Tonga 20 25 Kanada Okarapark Whangarei 17 00 NZDT Driee Siale Piutau 2 Doelskoppe Kurt Morath 2 Strafdoele Kurt Morath 2 Verslag Driee Jebb Sinclair Aaron Carpenter Phil Mackenzie 2 Doelskoppe James Pritchard 2 Strafdoele James Pritchard 2 Bywoning 17 174 Skeidsregter Jonathan Kaplan RSA Speler van die wedstryd Adam Kleeberger CAN 16 September 2011 Nieu Seeland 83 7 Japan Waikato Hamilton 20 00 NZDT Driee Conrad Smith Richard Kahui Jerome Kaino Keven Mealamu Andrew Ellis Colin Slade Sonny Bill Williams Isaia Toeava Andrew Hore Ma a Nonu Adam Thomson Doelskoppe Colin Slade 9 Verslag Drie Hirotoki Onozawa Doelskop Murray Williams Bywoning 30 484 Skeidsregter Nigel Owens WAL Speler van die wedstryd Ma a Nonu NZL 18 September 2011 Frankryk 46 19 Kanada McLeanpark Napier 20 30 NZDT Driee Vincent Clerc 3 Doelskoppe Morgan Parra 4 Strafdoele Morgan Parra 5 Skepdoel Francois Trinh Duc Verslag Drie Ryan Smith Doelskop James Pritchard Strafdoel James Pritchard Skepdoele Ander Monro 2 Bywoning 14 200 Skeidsregter Craig Joubert RSA Speler van die wedstryd Louis Picamoles FRA 21 September 2011 Tonga 31 18 Japan Okarapark Whangarei 19 30 NZDT Driee Viliami Ma afu Tukulua Lokotui Fetu u Vainikolo Doelskoppe Kurt Morath 2 Strafdoele Kurt Morath 4 Verslag Driee Kensuke Hatakeyama Michael Leitch Alisi Tupuailai Strafdoel Shaun Webb Bywoning 17 364 Skeidsregter Dave Pearson ENG Speler van die wedstryd Michael Leitch JPN 24 September 2011 Nieu Seeland 37 17 Frankryk Edenpark Auckland 20 30 NZDT Driee Adam Thomson Cory Jane Israel Dagg 2 Sonny Bill Williams Doelskoppe Dan Carter 3 Strafdoel Dan Carter Skepdoel Dan Carter Verslag Driee Maxime Mermoz Francois Trinh Duc Doelskoppe Dimitri Yachvili 2 Strafdoel Dimitri Yachvili Bywoning 60 856 Skeidsregter Alain Rolland IRL Speler van die wedstryd Israel Dagg NZL Nieu Seeland se kaptein Richie McCaw speel sy 100ste toetswedstryd Hy is die eerste All Black wat die eer te beurt val 27 September 2011 Kanada 23 23 Japan McLeanpark Napier 17 00 NZST Driee D T H van der Merwe Phil Mackenzie Ander Monro Doelskop James Pritchard Strafdoele Ander Monro 2 Verslag Driee Shota Horie Kosuke Endo Doelskoppe James Arlidge 2 Strafdoele James Arlidge 3 Bywoning 14 335 Skeidsregter Jonathan Kaplan RSA Speler van die wedstryd Sione Vatuvei JPN 1 Oktober 2011 Frankryk 14 19 Tonga McLeanpark Wellington 18 00 NZST Drie Vincent Clerc Strafdoele Dimitri Yachvili 3 Verslag Drie Sukanaivalu Hufanga Doelskop Kurt Morath Strafdoele Kurt Morath 4 Bywoning 32 763 Skeidsregter Steve Walsh AUS Speler van die wedstryd Sione Kalamafoni TGA 2 Oktober 2011 Nieu Seeland 79 15 Kanada Westpac Wellington 15 30 NZST Driee Zac Guildford 4 Victor Vito 2 Israel Dagg Mils Muliaina Jimmy Cowan Jerome Kaino 2 Sonny Bill Williams Doelskoppe Colin Slade 4 Piri Weepu 4 Strafdoel Colin Slade Verslag Driee Conor Trainor 2 Doelskop Ander Monro Strafdoel Ander Monro Bywoning 37 665 Skeidsregter Romain Poite FRA Speler van die wedstryd Jerome Kaino NZL Poel B Wysig Wedstryd van 10 September Engeland verslaan Argentinie met 13 9 Span Wed Wen Gel Ver DV PV PT BP Pte Engeland 4 4 0 0 18 137 34 103 2 18 Argentinie 4 3 0 1 10 90 40 50 2 14 Skotland 4 2 0 2 4 73 59 14 3 11 Georgie 4 1 0 3 3 48 90 42 0 4 Roemenie 4 0 0 4 3 44 169 125 0 010 September 2011 Skotland 34 24 Roemenie Rugby Park Invercargill 13 00 NZDT Driee Mike Blair Joe Ansbro Simon Danielli 2 Doelskop Chris Paterson Strafdoele Chris Paterson 4 Verslag Driee Mihaita Lazăr Daniel Carpo Doelskop Ionuţ Dimofte Strafdoele Dănuţ Dumbravă 2 Ionuţ Dimofte 2 Bywoning 12 592 Skeidsregter Dave Pearson ENG Speler van die wedstryd Marius Tincu ROM 10 September 2011 Argentinie 9 13 Engeland Forsyth Barr Dunedin 20 30 NZDT Strafdoele Felipe Contepomi Martin Rodriguez 2 Verslag Drie Ben Youngs Doelskop Jonny Wilkinson Strafdoele Jonny Wilkinson 2 Bywoning 30 700 Skeidsregter Bryce Lawrence NZL Speler van die wedstryd Juan Martin Fernandez Lobbe ARG 14 September 2011 Skotland 15 6 Georgie Rugby Park Invercargill 19 30 NZDT Strafdoele Dan Parks 4 Skepdoel Dan Parks Verslag Strafdoele Merab Kvirikashvili 2 Bywoning 10 267 Skeidsregter George Clancy IRL Speler van die wedstryd Kelly Brown SCO 17 September 2011 Argentinie 43 8 Roemenie Rugby Park Invercargill 15 30 NZDT Driee Santiago Fernandez Juan Manuel Leguizamon Juan Figallo Lucas Gonzalez Amorosino Juan Jose Imhoff Genaro Fessia Doelskoppe Martin Rodriguez 5 Strafdoel Martin Rodriguez Verslag Drie Ionel Cazan Strafdoel Ionuţ Dimofte Bywoning 12 605 Skeidsregter Steve Walsh AUS Speler van die wedstryd Lucas Gonzalez Amorosino ARG 18 September 2011 Engeland 41 10 Georgie Forsyth Barr Dunedin 18 00 NZDT Driee Shontayne Hape 2 Delon Armitage Manu Tuilagi Chris Ashton 2 Doelskoppe Toby Flood 4 Strafdoel Toby Flood Verslag Drie Dimitri Basilaia Doelskop Merab Kvirikashvili Strafdoel Merab Kvirikashvili Bywoning 20 117 Skeidsregter Jonathan Kaplan RSA Speler van die wedstryd Mamuka Gorgodze GEO Joe Simpson ENG het sy toetsdebuut gemaak 24 September 2011 Engeland 67 3 Roemenie Forsyth Barr Dunedin 18 00 NZDT Driee Mark Cueto 3 Chris Ashton 3 Ben Youngs Ben Foden Manu Tuilagi Tom Croft Doelskoppe Jonny Wilkinson 3 Toby Flood 4 Strafdoel Jonny Wilkinson Verslag Strafdoel Dănuţ Dumbravă Bywoning 25 687 Skeidsregter Romain Poite FRA Speler van die wedstryd Mark Cueto ENG 25 September 2011 Argentinie 13 12 Skotland Westpacstadion Wellington 20 30 NZST Drie Lucas Gonzalez Amorosino Doelskop Felipe Contepomi Strafdoele Felipe Contepomi 2 Verslag Strafdoele Chris Paterson Jackson Skepdoele Ruaridh Jackson Dan Parks Bywoning 26 937 Skeidsregter Wayne Barnes ENG Speler van die wedstryd Ruaridh Jackson SCO 28 September 2011 Georgie 25 9 Roemenie Arena Manawatu Palmerston North 19 30 NZST Drie Mamuka Gorgodze Doelskop Merab Kvirikashvili Strafdoele Merab Kvirikashvili 5 Malkhaz Urjukashvili Verslag Strafdoele Dănuț Dumbravă 2 Florin Vlaicu Bywoning 13 228 Skeidsregter Dave Pearson ENG Speler van die wedstryd Mamuka Gorgodze GEO 1 Oktober 2011 Engeland 16 12 Skotland Edenparkstadion Auckland 20 30 NZST Drie Chris Ashton Doelskop Toby Flood Strafdoele Jonny Wilkinson 2 Skepdoel Jonny Wilkinson Verslag Strafdoele Chris Paterson 2 Dan Parks Skepdoel Dan Parks Bywoning 58 213 Skeidsregter Craig Joubert RSA Speler van die wedstryd Dan Parks SCO 2 Oktober 2011 Argentinie 25 7 Georgie Arena Manawatu Palmerston North 13 00 NZST Driee Juan Jose Imhoff Felipe Contepomi Agustin Gosio Doelskoppe Felipe Contepomi Marcelo Bosch Strafdoele Felipe Contepomi 2 Verslag Drie Lasha Khmaladze Doelskop Malkhaz Urjukashvili Bywoning 13 754 Skeidsregter Alain Rolland IRL Speler van die wedstryd Juan Manuel Leguizamon ARG Agustin Gosio en Tomas Vallejos Cinalli albei ARG het hul toetsdebuut gemaak Poel C Wysig Wedstryd van 23 September Australie verslaan die Verenigde State met 67 5 Span Wed Wen Gel Ver DV PV PT BP Pte Ierland 4 4 0 0 15 135 34 101 1 17 Australie 4 3 0 1 25 173 48 125 3 15 Italie 4 2 0 2 13 92 95 3 2 10 Verenigde State 4 1 0 3 4 38 122 84 0 4 Rusland 4 0 0 4 8 57 196 139 1 111 September 2011 Australie 32 6 Italie North Harbour Auckland 15 30 NZDT Driee Ben Alexander Adam Ashley Cooper James O Connor Digby Ioane Doelskoppe James O Connor 3 Strafdoele Quade Cooper 2 Verslag Strafdoele Mirco Bergamasco 2 Bywoning 25 731 Skeidsregter Alain Rolland IRL Speler van die wedstryd James Horwill AUS 11 September 2011 Ierland 22 10 Verenigde State Yarrowstadion Nieu Plymouth 18 00 NZDT Driee Tommy Bowe 2 Rory Best Doelskoppe Jonathan Sexton Ronan O Gara Strafdoel Jonathan Sexton 2 Verslag Drie Paul Emerick Doelskop Valenese Malifa Strafdoel James Paterson Bywoning 20 823 Skeidsregter Craig Joubert RSA Speler van die wedstryd Paul O Connell IRL 15 September 2011 Rusland 6 13 Verenigde State Yarrowstadion Nieu Plymouth 19 30 NZDT Strafdoele Joeri Koesjnarew Konstantin Rachkof Verslag Drie Mike Petri Doelskop Chris Wyles Strafdoele Chris Wyles 2 Bywoning 13 931 Skeidsregter Dave Pearson ENG Speler van die wedstryd Mike MacDonald VSA Adam Byrnes RUS het sy toetsdebuut gemaak 17 September 2011 Australie 6 15 Ierland Edenpark Auckland 19 30 NZDT Strafdoele James O Connor 2 Verslag Strafdoele Jonathan Sexton 2 Ronan O Gara 2 Skepdoel Jonathan Sexton Bywoning 58 678 Skeidsregter Bryce Lawrence NZL Speler van die wedstryd Cian Healy IRL Ierland sorg vir die eerste verrassing deur Australie met n telling van 22 10 te klop 20 September 2011 Italie 53 17 Rusland Trafalgarpark Nelson 19 30 NZDT Driee Sergio Parisse Giulio Toniolatti 2 Tommaso Benvenuti 2 Strafdrie Edoardo Gori Luke McLean Alessandro Zanni Doelskoppe Riccardo Bocchino 4 Verslag Driee Aleksander Janjoesjkin Wladimir Ostroesjko Aleksej Makowetski Doelskop Konstantin Rachkof Bywoning 12 415 Skeidsregter Wayne Barnes ENG Speler van die wedstryd Victor Gresef RUS 23 September 2011 Australie 67 5 Verenigde State Westpacstadion Wellington 20 30 NZDT Driee Rob Horne Rocky Elsom Kurtley Beale Anthony Fainga a 2 Drew Mitchell Pat McCabe Adam Ashley Cooper 3 Radike Samo Doelskoppe Quade Cooper 2 Berrick Barnes 4 Verslag Drie JJ Gagiano Bywoning 33 824 Skeidsregter Nigel Owens WAL Speler van die wedstryd Adam Ashley Cooper AUS 25 September 2011 Ierland 62 12 Rusland Rotorua Int l Stadion Rotorua 18 00 NZST Driee Fergus McFadden Sean O Brien Isaac Boss Keith Earls 2 Andrew Trimble Rob Kearney Shane Jennings Tony Buckley Doelskoppe Ronan O Gara 6 Jonathan Sexton Strafdoel Ronan O Gara Verslag Driee Wasilij Artemjef Denis Simplikewitsj Doelskop Konstantin Rachkof Bywoning 25 661 Skeidsregter Craig Joubert RSA Speler van die wedstryd Ronan O Gara IRL Denis Simplikewitsj RUS het sy toetsdebuut gemaak 27 September 2011 Italie 62 12 Verenigde State Trafalgarpark Nelson 19 30 NZST Driee Sergio Parisse Luciano Orquera Martin Castrogiovanni Strafdrie Doelskoppe Mirco Bergamasco 2 Strafdoel Mirco Bergamasco Verslag Drie Chris Wyles Doelskop Chris Wyles Strafdoel Chris Wyles Bywoning 14 997 Skeidsregter George Clancy IRL Speler van die wedstryd Martin Castrogiovanni ITA 1 Oktober 2011 Australie 68 22 Rusland Trafalgarpark Nelson 15 30 NZST Driee Berrick Barnes 2 Drew Mitchell 2 Ben McCalman David Pocock 2 Stephen Moore Adam Ashley Cooper Salesi Ma afu Doelskoppe James O Connor 9 Verslag Driee Wladimir Ostroesjko Denis Simplikewitsj Konstantin Rachkof Doelskoppe Konstantin Rachkof 2 Skepdoel Konstantin Rachkof Bywoning 16 307 Skeidsregter Bryce Lawrence NZL Speler van die wedstryd Victor Gresef RUS 2 Oktober 2011 Ierland 36 6 Italie Forsyth Barr Dunedin 20 30 NZST Driee Brian O Driscoll Keith Earls 2 Doelskoppe Ronan O Gara 2 Jonathan Sexton Strafdoele Ronan O Gara 4 Jonathan Sexton Verslag Strafdoele Mirco Bergamasco 2 Bywoning 28 027 Skeidsregter Jonathan Kaplan RSA Speler van die wedstryd Sean O Brien IRL Poel D Wysig Wedstryd van 30 September Suid Afrika verslaan Samoa met 13 5 Span Wed Wen Gel Ver DV PV PT BP Pte Suid Afrika 4 4 0 0 21 166 24 142 2 18 Wallis 4 3 0 1 23 180 34 146 3 15 Samoa 4 2 0 2 10 91 49 42 2 10 Fidji 4 1 0 3 7 59 167 108 1 5 Namibie 4 0 0 4 5 44 266 222 0 010 September 2011 Fidji 49 25 Namibie Rotorua Int l Stadion Rotorua 15 30 NZDT Driee Vereniki Goneva 4 Leone Nakarawa Napolioni Nalaga Doelskoppe Seremaia Bai 5 Strafdoele Seremaia Bai 3 Verslag Driee Heinz Koll Chrysander Botha Strafdoele Theuns Kotze 2 Skepdoele Theuns Kotze 3 Bywoning 10 100 Skeidsregter Nigel Owens WAL Speler van die wedstryd Vereniki Goneva FIJ Danie Dames en Raoul Larson albei NAM het hul toetsdebuut gemaak 11 September 2011 Suid Afrika 17 16 Wallis Westpacstadion Wellington 20 30 NZDT Driee Francois Steyn Francois Hougaard Doelskoppe Morne Steyn 2 Strafdoel Morne Steyn Verslag Drie Taulupe Faletau Doelskop James Hook Strafdoele James Hook 3 Bywoning 28 498 Skeidsregter Wayne Barnes ENG Speler van die wedstryd Sam Warburton WAL 14 September 2011 Samoa 49 12 Namibie Rotorua Int l Stadion Rotorua 14 30 NZDT Driee Kahn Fotuali i Alesana Tuilagi 3 Paul Williams Strafdrie Doelskoppe Tusi Pisi 2 Paul William 2 Strafdoele Tusi Pisi 2 Paul Williams Verslag Driee Danie van Wyk Theuns Kotze Doelskop Theuns Kotze Bywoning 12 752 Skeidsregter Romain Poite FRA Speler van die wedstryd George Stowers SAM Henk Franken NAM het sy toetsdebuut gemaak 17 September 2011 Suid Afrika 49 3 Fidji Westpacstadion Wellington 18 00 NZDT Driee Gurthro Steenkamp Jaque Fourie Francois Steyn Morne Steyn Tendai Mtawarira Danie Rossouw Doelskoppe Morne Steyn 5 Strafdoele Morne Steyn 2 Francois Steyn Verslag Strafdoel Seremaia Bai Bywoning 33 262 Skeidsregter Romain Poite FRA Speler van die wedstryd Danie Rossouw RSA 18 September 2011 Wallis 17 10 Samoa Waikato Hamilton 15 30 NZDT Drie Shane Williams Strafdoele James Hook 2 Rhys Priestland 2 Verslag Drie Anthony Perenise Doelskop Paul Williams Strafdoel Paul Williams Bywoning 30 804 Skeidsregter Alain Rolland IRL Speler van die wedstryd Alun Wyn Jones WAL Jeremy Su a SAM het sy toetsdebuut gemaak 22 September 2011 Suid Afrika 87 0 Namibie North Harbour Auckland 20 00 NZDT Driee Gio Aplon 2 Bryan Habana Strafdrie Jaque Fourie Francois Steyn Morne Steyn Juan de Jongh 2 Francois Hougaard 2 Danie Rossouw Doelskoppe Morne Steyn 6 Ruan Pienaar 6 Strafdoel Morne Steyn Verslag Bywoning 26 839 Skeidsregter George Clancy IRL Speler van die wedstryd Willem Alberts RSA Suid Afrika wen vir Namibie met 87 0 Dit is die meeste punte wat Suid Afrika nog tydens n rugbywereldbekerwedstryd aangeteken het Bryan Habana oortref ook Joost van der Westhuizen se Suid Afrikaanse rekord vir die meeste toetsdriee in die 22ste minuut toe hy sy 39ste drie in die Groen en Goud gedruk het 19 25 September 2011 Fidji 7 27 Samoa Edenpark Auckland 15 30 NZST Drie Netani Talei Doelskop Waisea Luveniyali Verslag Driee Kahn Fotuali i George Stowers Doelskop Paul Williams Strafdoele Tusi Pisi 4 Skepdoel Tusi Pisi Bywoning 60 327 Skeidsregter Bryce Lawrence NZL Speler van die wedstryd Paul Williams SAM 26 September 2011 Wallis 81 7 Namibie Yarrowstadion Nieu Plymouth 19 30 NZST Driee Scott Williams 3 Aled Brew Taulupe Faletau Gethin Jenkins George North 2 Jonathan Davies Lloyd Williams Lee Byrne Alun Wyn Jones Doelskoppe Stephen Jones 6 Rhys Priestland 3 Strafdoel Stephen Jones Verslag Drie Heinz Koll Doelskop Theuns Kotze Bywoning 14 710 Skeidsregter Steve Walsh AUS Speler van die wedstryd Tinus du Plessis NAM Ken Owens WAL het sy toetsdebuut gemaak 30 September 2011 Suid Afrika 13 5 Samoa North Harbour Auckland 20 30 NZST Drie Bryan Habana Doelskop Morne Steyn Strafdoele Francois Steyn Morne Steyn Verslag Drie George Stowers Bywoning 29 734 Skeidsregter Nigel Owens WAL Speler van die wedstryd Schalk Burger RSA 2 Oktober 2011 Wallis 66 0 Fidji Waikato Hamilton 18 00 NZST Driee Jamie Roberts 2 Scott Williams George North Sam Warburton Lloyd Burns Leigh Halfpenny Lloyd Williams Jonathan Davies Doelskoppe Rhys Priestland 5 Stephen Jones 4 Strafdoel Rhys Priestland Verslag Bywoning 28 476 Skeidsregter Wayne Barnes ENG Speler van die wedstryd George North WAL Uitklopwedstryde Wysig Die All Blacks nadat hulle in 2011 as die wereldkampioen gekroon is Vieringe in Nieu Seeland Kwarteindrondte Halfeindrondte Finale 8 Oktober Wellington Ierland 1015 Oktober Auckland Wallis 22 Wallis 88 Oktober Auckland Frankryk 9 Engeland 1223 Oktober Auckland Frankryk 19 Frankryk 79 Oktober Wellington Nieu Seeland 8 Suid Afrika 916 Oktober Auckland Australie 11 Australie 6 Uitspeel om derde plek9 Oktober Auckland Nieu Seeland 20 21 Oktober Auckland Nieu Seeland 33 Wallis 18 Argentinie 10 Australie 21Kwarteindrondte Wysig 8 Oktober 2011 Ierland 10 22 Wallis Westpacstadion Wellington 18 00 NZST Drie Keith Earls Doelskop Ronan O Gara Strafdoel Ronan O Gara Verslag Driee Shane Williams Mike Phillips Jonathan Davies Doelskoppe Rhys Prietsland 2 Strafdoel Leigh Palfpenny Bywoning 35 787 Skeidsregter Craig Joubert RSA Speler van die wedstryd Mike Phillips WAL 8 Oktober 2011 Engeland 12 19 Frankryk Edenpark Auckland 20 30 NZST Driee Ben Foden Mark Cueto Doelskop Jonny Wilkinson Verslag Driee Vincent Clerc Maxime Medard Strafdoele Dimitri Yachvilli 2 Skepdoel Francois Trihn Duc Bywoning 49 105 Skeidsregter Steve Walsh AUS Speler van die wedstryd Imanol Harinordoquy FRA 9 Oktober 2011 Suid Afrika 9 11 Australie Westpacstadion Wellington 18 00 NZST Strafdoele Morne Steyn 2 Skepdoel Morne Steyn Verslag Drie James Horwill Strafdoele James O Connor 2 Bywoning 34 914 Skeidsregter Bryce Lawrence NZL Speler van die wedstryd David Pocock AUS 9 Oktober 2011 Nieu Seeland 33 10 Argentinie Edenpark Auckland 20 30 NZST Driee Kieran Read Brad Thorn Doelskop Aaron Cruden Strafdoele Piri Weepu 7 Verslag Drie Julio Cabello Doelskop Felipe Contepomi Strafdoel Marcelo Bosch Kaarte Nicolas Vergallo 58 tot 68 Bywoning 57 912 Skeidsregter Nigel Owens WAL Speler van die wedstryd Piri Weepu NZL Mils Muliaina speel in sy 100ste toetswedstryd die tweede Nieu Seelander wat die mylpaal bereik 20 Halfeindrondte Wysig 15 Oktober 2011 Wallis 8 9 Frankryk Edenpark Auckland 21 00 NZST Drie Michael Phillips Strafdoel James Hook Kaarte Sam Warburton 18 Verslag Strafdoele Morgan Parra 3 Bywoning 58 629 Skeidsregter Alail Rolland IRL Speler van die wedstryd Julien Bonnaire FRA Die Walliese kaptein Sam Warburton het in die 18de minuut n rooikaart gesien nadat hy n wipplank begaan het 16 Oktober 2011 Nieu Seeland 20 6 Australie Edenpark Auckland 21 00 NZST Drie Ma a Nonu Strafdoele Piri Weepu 4 Skepdoel Aaron Cruden Kaarte Sonny Bill Williams 76 tot 80 Verslag Strafdoel James O Connor Skepdoel Quade Cooper Bywoning 60 087 Skeidsregter Craig Joubert RSA Speler van die wedstryd Cory Jane NZL Klein finale vir die derde plek Wysig 21 Oktober 2011 Wallis 18 21 Australie Edenpark Auckland 20 30 NZST Driee Shane Williams Leigh Halfpenny Doelskop Stephen Jones Strafdoele James Hook Stephen Jones Verslag Driee Berrick Barnes Ben McCalman Doelskop James O Connor Strafdoele James O Connor 2 Skepdoel Berrick Barnes Bywoning 53 013 Skeidsregter Wayne Barnes ENG Speler van die wedstryd Berrick Barnes AUS Nathan Sharpe speel in sy 100ste toetswedstryd die vyfde Australier wat die mylpaal bereik 21 Eindstryd Wysig 23 Oktober 2011 Nieu Seeland 8 7 Frankryk Edenpark Auckland 21 00 NZST Drie Tony Woodcock Strafdoel Stephen Donald Verslag Drie Thierry Dusautoir Doelskop Francois Trihn Duc Bywoning 61 079 Skeidsregter Craig Joubert RSA Speler van die wedstryd Thierry Dusautoir FRA Jean Marc Doussain FRA het sy toetsdebuut gemaak Rugbywereldkampioen 2011 Nieu SeelandStatistiek WysigFinale puntestand Wysig Hierdie tabel toon die finale puntestand van al 20 deelnemende nasionale rugbyspanne in die Rugbywereldbeker 2011 22 Uitslag van die Rugbywereldbeker 2011 Kampioen Naaswenner Derde plek Vierde plek Kwarteindrondte Groepfase Nie deelgeneem nie Rang Span Poel Wed Wen Gel Ver Pte Driee Doelskoppe Strafdoele Skepdoele1 Nieu Seeland A 7 7 0 0 301 40 25 15 22 Frankryk A 7 4 0 3 159 16 11 17 23 Australie C 7 5 0 2 211 28 19 9 24 Wallis D 7 4 0 3 228 29 22 13 0In die kwarteindrondte uitgeskakel5 Suid Afrika D 5 4 0 1 175 21 20 9 16 Engeland B 5 4 0 1 149 20 14 6 17 Ierland C 5 4 0 1 145 16 13 12 18 Argentinie B 5 3 0 2 100 11 9 9 0In die poelfase uitgeskakel9 Italie C 4 2 0 2 92 13 6 5 010 Samoa D 4 2 0 2 91 10 7 8 111 Tonga A 4 2 0 2 80 7 6 11 012 Skotland B 4 2 0 2 73 4 1 13 413 Kanada A 4 1 1 2 82 9 5 7 214 Fidji D 4 1 0 3 59 7 6 4 015 Georgie B 4 1 0 3 48 3 3 9 016 Verenigde State C 4 1 0 3 38 4 3 4 017 Japan A 4 0 1 3 69 8 4 7 018 Rusland C 4 0 0 4 57 8 4 2 119 Roemenie B 4 0 0 4 44 3 1 9 020 Namibie D 4 0 0 4 44 5 2 2 3Algeheel 48 2245 262 181 171 20Meeste punte en driee Wysig Meeste aangetekende punte 23 Naam Punte1 Morne Steyn 622 James O Connor 523 Kurt Morath 454 Ronan O Gara 445 Piri Weepu 416 Dimitri Yachvili 397 Morgan Parra 378 Colin Slade 369 James Arlidge 3410 Vincent Clerc 30 Chris Ashton Meeste gedrukte driee 24 Naam Driee1 Chris Ashton 6 Vincent Clerc3 Adam Ashley Cooper 5 Israel Dagg Keith Earls6 Mark Cueto 4 Vereniki Goneva Zac Guildford Richard Kahui Jerome Kaino Scott Williams Sonny Bill WilliamsSien ook WysigKrieketwereldbeker 2011Verwysings Wysig en Rugby Union IRB Rugby World Cup Most individual points in a tournament ESPNscrum Geargiveer vanaf die oorspronklike op 4 Maart 2016 Besoek op 27 Oktober 2019 en Rugby Union IRB Rugby World Cup Most individual tries in a tournament ESPNscrum Geargiveer vanaf die oorspronklike op 15 April 2019 Besoek op 27 Oktober 2019 en Christchurch loses all RWC games The New Zealand Herald 16 Maart 2011 Besoek op 27 Oktober 2019 en Rugby World Cup 2011 New Zealand Ministry of Foreign Affairs and Trade Geargiveer vanaf die oorspronklike op 10 Februarie 2013 Besoek op 1 September 2011 en Hembry Owen 20 Augustus 2011 Here come the Cup fans The New Zealand Herald Besoek op 27 Oktober 2019 en Three bids for 2011 World Cup BBC 13 Mei 2005 Besoek op 27 Oktober 2019 en Japan frustrated by 2011 decision BBC 17 November 2005 Geargiveer vanaf die oorspronklike op 29 September 2019 Besoek op 27 Oktober 2019 en South Africa eyes Cup bid BBC 17 Mei 2004 Geargiveer vanaf die oorspronklike op 9 Oktober 2019 Besoek op 27 Oktober 2019 en New Zealand handed 2011 World Cup BBC 17 November 2005 Geargiveer vanaf die oorspronklike op 29 September 2019 Besoek op 27 Oktober 2019 en Qualifying changes for 2011 RWC BBC 10 Mei 2007 Geargiveer vanaf die oorspronklike op 29 September 2019 Besoek op 27 Oktober 2019 en RWC 2007 Standings irb com Geargiveer vanaf die oorspronklike op 2008 08 17 Besoek op 24 Augustus 2008 en RWC 2011 fixtures and pool venues announced rugbyworldcup com Internasionale Rugbyraad 12 Maart 2009 Geargiveer vanaf die oorspronklike op 13 Maart 2012 Besoek op 12 Maart 2009 en Gower Patrick 13 Desember 2008 Deadline fears for stadium The New Zealand Herald Besoek op 27 Oktober 2019 en Rugby World Cup press release on Christchurch matches Television New Zealand 16 Maart 2011 Geargiveer vanaf die oorspronklike op 19 September 2015 Besoek op 16 Maart 2011 en Carisbrook on track for cup games Otago Daily Times Allied Press 4 Maart 2009 Geargiveer vanaf die oorspronklike op 22 September 2019 Besoek op 27 Oktober 2019 16 00 16 01 16 02 16 03 16 04 16 05 16 06 16 07 16 08 16 09 16 10 16 11 Outomatiese kwalifiseerder kwarteindfinaliste in 2007 17 0 17 1 17 2 en Tournament Rules rugbyworldcup com Geargiveer vanaf die oorspronklike op 9 Oktober 2014 Besoek op 14 Augustus 2007 en RWC 2011 Selection PDF irb com Internasionale Rugbyraad 8 April 2011 Geargiveer vanaf die oorspronklike PDF op 1 November 2012 Besoek op 11 April 2011 af Rugby wereldbeker Bokke slag Namibie besoek op 22 September 2011 en Harper Paul 10 Oktober 2011 All Blacks Muliaina s celebration cut out New Zealand Herald Geargiveer vanaf die oorspronklike op 26 Mei 2020 Besoek op 27 Oktober 2019 en Smith Wayne 19 Oktober 2011 Lock Nathan Sharpe to play 100th Test for Wallabies in World Cup play off The Australian Besoek op 27 Oktober 2019 en Rugby Union Statsguru Test matches Team records ESPNscrum Besoek op 27 Oktober 2019 en Points scored rugbyworldcup com Besoek op 4 Maart 2021 en Tries scored rugbyworldcup com Besoek op 4 Maart 2021 Verdere leesstof Wysig en Peatey Lance 2011 In Pursuit of Bill A Complete History of the Rugby World Cup New Holland Publishers ISBN 978 1 74257 191 1 Eksterne skakels WysigWikimedia Commons bevat media in verband met Rugbywereldbeker 2011 en Amptelike Rugbywereldbeker webwerf Geargiveer 26 September 2019 op Wayback Machine en Volledige uitslae en statistiek by ESPN en Rugby World Cup Standings 2011 en Wereldbeker se skeidsregters Geargiveer 1 April 2015 op Wayback Machine by RugbyRefs com Rugbywereldbeker Australie Nieu Seeland 1987 Engeland Frankryk Ierland Skotland Wallis 1991 Suid Afrika 1995 Engeland Frankryk Ierland Skotland Wallis 1999 Australie 2003 Frankryk 2007 Nieu Seeland 2011 Engeland Wallis 2015 Japan 2019 Frankryk 2023 2027 Ontsluit van https af wikipedia org w index php title Rugbywereldbeker 2011 amp ol,