×
Krieketwêreldbeker 1999

Die Krieketwêreldbeker 1999 (Engels: 1999 Cricket World Cup; Nederlands: Wereldkampioenschap cricket 1999), amptelik bekend as die IKR Krieketwêreldbeker 1999, het van 14 Mei tot en met 20 Junie 1999 in Engeland, Skotland, Ierland, Nederland en Wallis plaasgevind. Dit was die sewende krieketwêreldbeker in internasionale eendagkrieket (EDI) wat deur die Internasionale Krieketraad (IKR) aangebied is en die vierde in Engeland. Dié land het voorheen die toernooie van 1975, 1979 en 1983 gehuisves.

Krieketwêreldbeker 1999

Kenteken van die Krieketwêreldbeker 1999
Datums 14 Mei – 20 Junie
Bestuurder Internasionale Krieketraad (IKR)
Krieketformaat Internasionale eendagkrieket (EDI)
Toernooiformaat Groep- en uitklopfase
Gashere Engeland
Skotland
Ierland
Nederland
Wallis
Kampioen Australië (2de titel)
Naaswenner Pakistan
Deelnemers 12
Wedstryde gespeel 42
Speler van die reeks Lance Klusener
Meeste lopies Rahul Dravid (461)
Meeste paaltjies Geoff Allott
Shane Warne (20 elk)
1996
2003
Die IKR-trofee waarom meegeding is

Twaalf nasionale krieketspanne het aan die Krieketwêreldbeker 1999 deelgeneem, waartydens 42 wedstryde gespeel is. Die spanne is in twee groepe van ses spanne elk verdeel, waarvan elke span een keer teen al die ander spanne van die groep gespeel het. Die boonste drie spanne van elke groep het hierna vir die Super Ses gekwalifiseer, waarvan weer die boonste vier spanne vir die halfeindrondte gekwalifiseer het. Elke wedstryd het uit 50 boulbeurte per span bestaan.

Australië wen op 20 Junie met 8 paaltjies teen Pakistan op Lord’s in Londen en het sodoende hul tweede titel ingepalm. Australië het daarmee die eerste land geword wat die nuwe permanente krieketwêreldbekertrofee verower het; vir die vorige toernooie is verskeie trofeë oorhandig. Nieu-Seeland en Suid-Afrika was die ander twee semi-finaliste. Die verdedigende kampioen Sri Lanka is reeds in die groepfase uitgeskakel: die eerste verdedigende kampioen in die Krieketwêreldbekergeskiedenis wat nie tot die uitklopfase deurgedring het nie. Die nasionale krieketspanne van Bangladesj en Skotland het vir die eerste keer aan ’n krieketwêreldbekertoernooi deelgeneem.

Inhoud

Die Krieketwêreldbeker 1999 is deur die IKR aan Engeland toegewys. Van die medegashere was Skotland, Ierland, Nederland en Wallis.

Die volgende twaalf spanne het vir die Krieketwêreldbeker 1999 gekwalifiseer: Australië, Engeland (gasheer), Indië, Nieu-Seeland, Pakistan, Sri Lanka, Suid-Afrika, Wes-Indië en Zimbabwe het as volle lede van die Internasionale Krieketraad met toetskrieketstatus outomaties vir die Krieketwêreldbeker 1999 gekwalifiseer. Bangladesj, Kenia en Skotland was spanne sonder toetsstatus en het tydens die IKR-trofee in 1997 gekwalifiseer.

Uitslag van die kwalifisering:

Gekwalifiseer as volle lid van Internasionale Krieketraad (IKR)

Gekwalifiseer tydens die IKR-trofee in 1997

Nie gekwalifiseer nie

Nie deelgeneem nie

Span Kwalifiseringmetode Verskynings by eindstryde Laaste verskyning Vorige beste prestasie Groep
Australië Volle lede Sewende 1996 Kampioen (1987) B
Engeland Sewende 1996 Naaswennner (1979, 1987, 1992) A
Indië Sewende 1996 Kampioen (1983) A
Nieu-Seeland Sewende 1996 Halfeindrondte (1975, 1979, 1992) B
Pakistan Sewende 1996 Kampioen (1992) B
Sri Lanka Sewende 1996 Kampioen (1996) A
Suid-Afrika Derde 1996 Halfeindrondte (1992) A
Wes-Indië Sewende 1996 Kampioen (1975, 1979) B
Zimbabwe Vyfde 1996 Groepfase (1983, 1987, 1992, 1996) A
Bangladesj IKR-trofee in 1997 Eerste Debuut B
Kenia Tweede 1996 Groepfase (1996) A
Skotland Eerste Debuut B

Engeland het 37 wedstryde op 17 verskeie plekke gehuisves, terwyl Ierland, Nederland en Wallis elk een en Skotland twee wedstryde aangebied het.

Skotland het twee van sy Groep B-wedstryde tuis gespeel en sodoende die eerste geassosieerde nasie geword wat wedstryde tydens ’n wêreldbekertoernooi aangebied het. Een Groep B-wedstryd elk is in Wallis en Ierland gespeel, terwyl een Groep A-wedstryd in Nederland gespeel is. Die nasionale krieketspanne van Ierland en Nederland het egter nie aan hierdie toernooi deelgeneem nie.

Engeland
Birmingham, Wes-Midlands Bristol, City of Bristol Canterbury, Kent Chelmsford, Essex Chester-le-Street, Durham
Edgbaston Bristol-krieketveld St Lawrence Ground County-krieketveld Riverside Ground
52°27′20.93″N1°54′08.96″W /52.4558139°N 1.9024889°W /52.4558139; -1.9024889 (Edgbaston) 51°28′38.01″N2°35′02.96″W /51.4772250°N 2.5841556°W /51.4772250; -2.5841556 (Bristol-krieketveld) 51°16′1.2″N1°5′31.2″O /51.267000°N 1.092000°O /51.267000; 1.092000 (St Lawrence Ground) 51°43′53.60″N0°28′08.63″O /51.7315556°N 0.4690639°O /51.7315556; 0.4690639 (Chelmsford) 54°50′58.72″N1°33′38.54″W /54.8496444°N 1.5607056°W /54.8496444; -1.5607056 (Riverside Ground)
Kapasiteit: 21 000 Kapasiteit: 8 000 Kapasiteit: 15 000 Kapasiteit: 6 500 Kapasiteit: 15 000
Derby, Derbyshire Hove, Sussex Leeds, Wes-Yorkshire
County-krieketveld County-krieketveld Headingley
52°55′39.02″N1°27′39.97″W /52.9275056°N 1.4611028°W /52.9275056; -1.4611028 (Derby) 50°49′51″N0°09′49″W /50.83083°N 0.16361°W /50.83083; -0.16361 (Hove) 53°49′3.58″N1°34′55.12″W /53.8176611°N 1.5819778°W /53.8176611; -1.5819778 (Headingley)
Kapasiteit: 9 500 Kapasiteit: 7 000 Kapasiteit: 17 500
Leicester, Leicestershire Londen, Groter Londen Manchester, Groter Manchester Northampton, Northamptonshire
Grace Road Lord’s The Oval Old Trafford Northampton
52°36′28.13″N1°08′33.67″W /52.6078139°N 1.1426861°W /52.6078139; -1.1426861 (Grace Road) 51°31′45.84″N0°10′21.72″W /51.5294000°N 0.1727000°W /51.5294000; -0.1727000 (Lord’s) 51°29′1″N0°6′54″W /51.48361°N 0.11500°W /51.48361; -0.11500 (The Oval) 53°27′22.85″N2°17′12.34″W /53.4563472°N 2.2867611°W /53.4563472; -2.2867611 (Old Trafford) 52°14′53.37″N0°52′16.34″W /52.2481583°N 0.8712056°W /52.2481583; -0.8712056 (Northampton)
Kapasiteit: 12 000 Kapasiteit: 28 000 Kapasiteit: 23 500 Kapasiteit: 22 000 Kapasiteit: 6 500
Nottingham, Nottinghamshire Southampton, Hampshire Taunton, Somerset
Trent Bridge County-krieketveld County-krieketveld
52°56′12.78″N1°07′55.78″W /52.9368833°N 1.1321611°W /52.9368833; -1.1321611 (Trent Bridge) 50°55′10.18″N1°24′35.95″W /50.9194944°N 1.4099861°W /50.9194944; -1.4099861 (Southampton) 51°1′8.4″N3°6′2.88″W /51.019000°N 3.1008000°W /51.019000; -3.1008000 (Taunton)
Kapasiteit: 17 500 Kapasiteit: 6 500 Kapasiteit: 6 500
Engeland Nederland Wallis Ierland Skotland
Worcester, Worcestershire Amstelveen, Noord-Holland Cardiff, Suid-Glamorgan Dublin, Leinster Edinburg
New Road VRA-krieketveld Sophia Gardens Castle Avenue The Grange Club
52°11′21.21″N2°13′36.93″W /52.1892250°N 2.2269250°W /52.1892250; -2.2269250 (New Road) 52°19′10.00″N4°50′56.61″O /52.3194444°N 4.8490583°O /52.3194444; 4.8490583 (VRA-krieketveld) 51°29′14″N3°11′29″W /51.48722°N 3.19139°W /51.48722; -3.19139 (Sophia Gardens) 53°22′04.97″N6°12′25.75″W /53.3680472°N 6.2071528°W /53.3680472; -6.2071528 (Castle Avenue) 55°57′39.6″N3°12′46.8″W /55.961000°N 3.213000°W /55.961000; -3.213000 (The Grange Club)
Kapasiteit: 4 500 Kapasiteit: 4 500 Kapasiteit: 15 653 Kapasiteit: 3 200 Kapasiteit: 3 000
Plekke in Wallis, Skotland en Ierland
Amstelveen
Plekke in Nederland

Die volgende tabel dui die Krieketwêreldbeker 1999 se daaglikse program aan. ’n Pers blokkie dui op wedstryde tydens die groepfase en ’n groen blokkie op wedstryde tydens die uitklopfase.

Aantal daaglikse wedstryde tydens die toernooi
Groepfase
Mei
Vr
14
Sa
15
So
16
Ma
17
Di
18
Wo
19
Do
20
Vr
21
Sa
22
So
23
Ma
24
Di
25
Wo
26
Do
27
Vr
28
Sa
29
So
30
Ma
31
Seremonies OS
Groep A 1 2 1 2 2 1 1 2 1,5 1,5
Groep B 2 1 2 1 1 2 2 1 1 2
Super Ses
Junie
Di
1
Wo
2
Do
3
Vr
4
Sa
5
So
6
Ma
7
Di
8
Wo
9
Do
10
Vr
11
Sa
12
So
13
Super Ses 1 1 1 1 1 1 1 1 1
Uitklopfase
Junie
Ma
14
Di
15
Wo
16
Do
17
Vr
18
Sa
19
So
20
Uitklopfase 1 1 1
Legende

Seremonies

Groepwedstryde

Super Ses

Uitklopfase

Eindstryd

In twee groepe van ses spanne elk het elke span een keer teen al die ander spanne wedstryde gespeel; vir ’n oorwinning is twee punte, terwyl vir ’n gelykop of geen uitslag een punt toegeken is. Die drie boonste spanne van elke groep het vir die Super Ses gekwalifiseer. In die Super Ses-rondte het elke span teen die spanne gespeel, waarteen in die groepfase geen wedstryde gespeel is nie. Spanne wat alreeds in die groepfase ontmoet het, het nie teen mekaar gespeel nie en die punte van dié wedstryde is na die Super Ses-rondte se tabel oorgedra. Die vier beste spanne van die Super Ses het tot die halfeindrondte gevorder en die twee wenners van die halfeindrondte het die eindstryd gespeel. Altesaam 42 wedstryde is gespeel, waarvan 30 tydens die groepfase, nege in die Super Ses, en drie in die uitklopfase, insluitende die eindstryd.

Groepfase

Groep A

Span Wed Wen Ver GU Gel LT Pte Pte/o
Suid-Afrika 5 4 1 0 0 +0.86 8 2
Indië 5 3 2 0 0 +1.28 6 0
Zimbabwe 5 3 2 0 0 +0.02 6 4
Engeland 5 3 2 0 0 −0.33 6 N.v.t.
Sri Lanka 5 2 3 0 0 −0.81 4 N.v.t.
Kenia 5 0 5 0 0 −1.20 0 N.v.t.
14 Mei 1999

Sri Lanka
204 (48.4 boulbeurte)
t
Engeland
207/2 (46.5 boulbeurte)
Romesh Kaluwitharana 57 (66)
Alan Mullally 4/37 (10 boulbeurte)
Alec Stewart 88 (146)
Chaminda Vaas 1/27 (10 boulbeurte)
Engeland wen met 8 paaltjies
Lord’s, Londen, Engeland
Skeidsregters: Rudi Koertzen (SA) en Srinivasaraghavan Venkataraghavan (Ind)
Speler van die wedstryd: Alec Stewart (Eng)
  • Engeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Romesh Kaluwitharana 50 lopies uit 52 balle, 7x4.
  • Alec Stewart 50 lopies uit 85 balle, 4x4.
  • Graeme Hick 50 lopies uit 63 balle, 1x4 1x6.
15 Mei 1999

Indië
253/5 (50 boulbeurte)
t
Suid-Afrika
254/6 (47.2 boulbeurte)
Sourav Ganguly 97 (142)
Lance Klusener 3/66 (10 boulbeurte)
Jacques Kallis 96 (128)
Javagal Srinath 2/69 (10 boulbeurte)
Suid-Afrika wen met 4 paaltjies
County-krieketveld, Hove, Engeland
Skeidsregters: Steve Bucknor (WI) en David Shepherd (Eng)
Speler van die wedstryd: Jacques Kallis (SA)
  • Indië het die loot gewen en verkies om te kolf.
15 Mei 1999

Kenia
229/7 (50 boulbeurte)
t
Zimbabwe
231/5 (41 boulbeurte)
Alpesh Vadher 54 (90)
Neil Johnson 4/42 (10 boulbeurte)
Neil Johnson 59 (70)
Maurice Odumbe 2/39 (7 boulbeurte)
Zimbabwe wen met 5 paaltjies
County Ground, Taunton, Engeland
Skeidsregters: Doug Cowie (NZ) en Javed Akhtar (Pak)
Speler van die wedstryd: Neil Johnson (Zim)
  • Zimbabwe het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Jimmy Kamande (Ken) het sy EDI-debuut gemaak.
18 Mei 1999

Kenia
203 (49.4 boulbeurte)
t
Engeland
204/1 (39 boulbeurte)
Steve Tikolo 71 (107)
Darren Gough 4/34 (10 boulbeurte)
Nasser Hussain 88* (127)
Thomas Odoyo 1/65 (10 boulbeurte)
Engeland wen met 9 paaltjies
St Lawrence Ground, Canterbury, Engeland
Skeidsregters: K. T. Francis (SL) en Rudi Koertzen (SA)
Speler van die wedstryd: Steve Tikolo (Ken)
  • Engeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Begin van die wedstryd vertraag weens ’n nat grond met 90 minute. Die herskeduleerde tye van die spel was 12:15 tot 15:45 en 16:30 tot 20:00.
  • Verdere reën vertraag die speel van 17:57 tot 6:39 met Engeland tot 98/1 in 20 boulbeurte.
  • Steve Tikolo 50 lopies uit 70 balle, 7x4 0x6.
  • Nasser Hussain 50 lopies uit 87 balle, 7x4 0x6.
  • Graeme Hick 50 lopies uit 75 balle, 7x4 0x6.
19 Mei 1999

Zimbabwe
252/9 (50 boulbeurte)
t
Indië
249 (45 boulbeurte)
Andy Flower 68* (85)
Javagal Srinath 2/35 (10 boulbeurte)
Sadagoppan Ramesh 55 (77)
Henry Olonga 3/22 (4 boulbeurte)
Zimbabwe wen met 3 lopies
Grace Road, Leicester, Engeland
Skeidsregters: Dave Orchard (SA) en Peter Willey (Eng)
Speler van die wedstryd: Grant Flower (Zim)
  • Indië het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Indië is weens ’n stadige oorskot met vier boulbeurte beboet.
19 Mei 1999

Suid-Afrika
199/9 (50 boulbeurte)
t
Sri Lanka
110 (35.2 boulbeurte)
Lance Klusener 52* (45)
Muttiah Muralitharan 3/25 (10 boulbeurte)
Roshan Mahanama 36 (71)
Lance Klusener 3/21 (5.2 boulbeurte)
Suid-Afrika wen met 89 lopies
County-krieketveld, Northampton, Engeland
Skeidsregters: Steve Bucknor (WI) en Steve Dunne (NZ)
Speler van die wedstryd: Lance Klusener (SA)
  • Sri Lanka het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Jacques Kallis 1x5.
  • Suid-Afrikaanse kolfbeurte: 1x5 bal per boulbeurt (14de boulbeurt in die kolfbeurt, Mahela Jayawardene se 2de).
  • Sri Lankaanse kolfbeurte: 1x5 bal per boulbeurt (24ste boulbeurt in die kolfbeurt, Allan Donald se 6de).
22 Mei 1999

Suid-Afrika
225/7 (50 boulbeurte)
t
Engeland
103 (41 boulbeurte)
Herschelle Gibbs 60 (94)
Alan Mullally 2/28 (10 boulbeurte)
Neil Fairbrother 21 (44)
Allan Donald 4/17 (8 boulbeurte)
Suid-Afrika wen met 122 lopies
The Oval, Londen, Engeland
Skeidsregters: Steve Dunne (NZ) en Srinivasaraghavan Venkataraghavan (Ind)
Speler van die wedstryd: Lance Klusener (SA)
  • Engeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Suid-Afrikaanse kolfbeurte: 1x7 bal per boulbeurt (19de boulbeurt in die kolfbeurt, 2de van Mark Ealham).
22 Mei 1999

Zimbabwe
197/9 (50 boulbeurte)
t
Sri Lanka
198/6 (46 boulbeurte)
Grant Flower 42 (69)
Pramodya Wickramasinghe 3/30 (10 boulbeurte)
Marvan Atapattu 54 (90)
Guy Whittall 3/35 (10 boulbeurte)
Sri Lanka wen met 4 paaltjies
New Road, Worcester, Engeland
Skeidsregters: Steve Bucknor (WI) en David Shepherd (Eng)
Speler van die wedstryd: Marvan Atapattu (SL)
  • Sri Lanka het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Marvan Atapattu 50 lopies uit 83 balle, 4x4 0x6.
23 Mei 1999

Indië
329/2 (50 boulbeurte)
t
Kenia
235/7 (50 boulbeurte)
Sachin Tendulkar 140* (101)
Martin Suji 1/26 (10 boulbeurte)
Steve Tikolo 58 (75)
Debashish Mohanty 4/56 (10 boulbeurte)
Indië wen met 94 lopies
Bristol County Ground, Bristol, Engeland
Skeidsregters: Doug Cowie (NZ) en Ian Robinson (Zim)
Speler van die wedstryd: Sachin Tendulkar (Ind)
  • Kenia het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Nayan Mongia verlaat die veld ná nege boulbeurte. Rahul Dravid hou die paaltjies terwyl Robin Singh die plaasvervanger is.
  • Keniaanse kolfbeurte: 1x5 bal per boulbeurt (40ste boulbeurt, Sourav Ganguly se 5de deur skeidsregter Doug Cowie).
25 Mei 1999

Zimbabwe
167/8 (50 boulbeurte)
t
Engeland
168/3 (38.3 boulbeurte)
Grant Flower 35 (90)
Alan Mullally 2/16 (10 boulbeurte)
Graham Thorpe 62 (80)
Pommie Mbangwa 2/28 (7 boulbeurte)
Engeland wen met 7 paaltjies
Trent Bridge, Nottingham, Engeland
Skeidsregters: Steve Bucknor (WI) en Darrell Hair (Aus)
Speler van die wedstryd: Alan Mullally (Eng)
  • Engeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Graham Thorpe 50 lopies uit 59 balle, 6x4 0x6.
  • Graeme Hick 50 lopies uit 80 balle, 6x4 0x6.
26 Mei 1999

Kenia
152 (44.3 boulbeurte)
t
Suid-Afrika
153/3 (41 boulbeurte)
Ravindu Shah 50 (64)
Lance Klusener 5/21 (8.3 boulbeurte)
Jacques Kallis 44* (81)
Maurice Odumbe 1/15 (7 boulbeurte)
Suid-Afrika wen met 7 paaltjies
VRA-krieketveld, Amstelveen, Nederland
Skeidsregters: Doug Cowie (NZ) en Peter Willey (Eng)
Speler van die wedstryd: Lance Klusener (SA)
  • Suid-Afrika het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Suid-Afrika kwalifiseer vir die Super Ses. Kenia uitgeskakel.
26 Mei 1999

Indië
373/6 (50 boulbeurte)
t
Sri Lanka
216 (42.3 boulbeurte)
Sourav Ganguly 183 (158)
Pramodya Wickramasinghe 3/65 (10 boulbeurte)
Aravinda de Silva 56 (74)
Robin Singh 5/31 (9.3 boulbeurte)
Indië wen met 157 lopies
County Ground, Taunton, Engeland
Skeidsregters: Steve Dunne (NZ) en David Shepherd (Eng)
Speler van die wedstryd: Sourav Ganguly (Ind)
  • Sri Lanka het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Rahul Dravid 50 lopies uit 43 balle, 10x4 0x6.
  • Sourav Ganguly 50 lopies uit 68 balle, 6x4 0x6.
  • Rahul Dravid 100 lopies uit 102 balle, 12x4 0x6.
  • Sourav Ganguly 100 lopies uit 119 balle, 11x4 1x6.
  • Sourav Ganguly 150 lopies uit 143 balle, 16x4 5x6.
  • Aravinda de Silva 50 lopies uit 63 balle, 6x4 0x6.
29–30 Mei 1999

Indië
232/8 (50 boulbeurte)
t
Engeland
169 (45.2 boulbeurte)
Rahul Dravid 53 (82)
Mark Ealham 2/28 (10 boulbeurte)
Graham Thorpe 36 (57)
Sourav Ganguly 3/27 (8 boulbeurte)
Indië wen met 63 lopies
Edgbaston, Birmingham, Engeland
Skeidsregters: Darrell Hair (Aus) en Javed Akhtar (Pak)
Speler van die wedstryd: Sourav Ganguly (Ind)
  • Engeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Reserwedag op 30 Mei gebruik.
  • Indië kwalifiseer vir die Super Ses. Sri Lanka uitgeskakel.
29 Mei 1999

Zimbabwe
233/6 (50 boulbeurte)
t
Suid-Afrika
185 (47.2 boulbeurte)
Neil Johnson 76 (117)
Allan Donald 3/41 (10 boulbeurte)
Lance Klusener 52* (58)
Neil Johnson 3/27 (8 boulbeurte)
Zimbabwe wen met 48 lopies
County Ground, Chelmsford, Engeland
Skeidsregters: David Shepherd (Eng) en Srinivasaraghavan Venkataraghavan (Ind)
Speler van die wedstryd: Neil Johnson (Zim)
  • Zimbabwe het die loot gewen en verkies om te kolf.
  • Begin van die Suid-Afrikaanse kolfbeurte vertraag weens reën vir 25 minute tot 15:25.
  • Zimbabwe kwalifiseer vir die Super Ses. Engeland uitgeskakel.
  • Shaun Pollock 50 lopies uit 78 balle, 4x4 0x6.
30 Mei 1999

Sri Lanka
275/8 (50 boulbeurte)
t
Kenia
230/6 (50 boulbeurte)
Marvan Atapattu 52 (67)
Thomas Odoyo 3/56 (10 boulbeurte)
Maurice Odumbe 82 (95)
Chaminda Vaas 2/26 (7 boulbeurte)
Sri Lanka wen met 45 lopies
County Ground, Southampton, Engeland
Skeidsregters: Dave Orchard (SA) en Peter Willey (Eng)
Speler van die wedstryd: Maurice Odumbe (Ken)
  • Kenia het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.

Groep B

Span Wed Wen Ver GU Gel LT Pte Pte/o
Pakistan 5 4 1 0 0 +0.51 8 4
Australië 5 3 2 0 0 +0.73 6 0
Nieu-Seeland 5 3 2 0 0 +0.58 6 2
Wes-Indië 5 3 2 0 0 +0.50 6 N.v.t.
Bangladesj 5 2 3 0 0 −0.52 4 N.v.t.
Skotland 5 0 5 0 0 −1.93 0 N.v.t.
16 Mei 1999

Skotland
181/7 (50 boulbeurte)
t
Australië
182/4 (44.5 boulbeurte)
Gavin Hamilton 34 (42)
Shane Warne 3/39 (10 boulbeurte)
Mark Waugh 67 (114)
Nick Dyer 2/43 (10 boulbeurte)
Australië wen met 6 paaltjies
New Road, Worcester, Engeland
Skeidsregters: Steve Dunne (NZ) en Peter Willey (Eng)
Speler van die wedstryd: Mark Waugh (Aus)
  • Australië het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Bruce Patterson, Ian Philip, Mike Allingham, Mike Smith, George Salmond, Gavin Hamilton, James Brinkley, Alec Davies, John Blain, Asim Butt en Nick Dyer (almal Sco) het hul EDI-debuut gemaak.
16 Mei 1999

Pakistan
229/8 (50 boulbeurte)
t
Wes-Indië
202 (48.5 boulbeurte)
Wasim Akram 43 (29)
Courtney Walsh 3/28 (10 boulbeurte)
Shivnarine Chanderpaul 77 (96)
Abdul Razzaq 3/32 (10 boulbeurte)
Pakistan wen met 27 lopies
Bristol County Ground, Bristol, Engeland
Skeidsregters: Darrell Hair (Aus) en Dave Orchard (SA)
Speler van die wedstryd: Azhar Mahmood (Pak)
  • Pakistan het die loot gewen en verkies om te kolf.
  • Ricardo Powell (WI) het sy EDI-debuut gemaak.
  • Pakistanse kolfbeurt: 1x5 bal per boulbeurt.
  • Wes-Indiese kolfbeurt: 1x5 bal per boulbeurt.
17 Mei 1999

Bangladesj
116 (37.4 boulbeurte)
t
Nieu-Seeland
117/4 (33 boulbeurte)
Enamul Haque 19 (41)
Chris Cairns 3/19 (7 boulbeurte)
Matt Horne 35 (86)
Naimur Rahman 1/5 (2 boulbeurte)
Nieu-Seeland wen met 6 paaltjies
County Ground, Chelmsford, Engeland
Skeidsregters: Ian Robinson (Zim) en Srinivasaraghavan Venkataraghavan (Ind)
Speler van die wedstryd: Gavin Larsen (NZ)
  • Nieu-Seeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Middagete: Nieu-Seeland 17/1 (Matt Horne 5*, Craig McMillan 6*, 7 boulbeurte).
20 Mei 1999

Australië
213/8 (50 boulbeurte)
t
Nieu-Seeland
214/5 (45.2 boulbeurte)
Darren Lehmann 76 (94)
Geoff Allott 4/37 (10 boulbeurte)
Roger Twose 80* (99)
Damien Fleming 2/43 (8.2 boulbeurte)
Nieu-Seeland wen met 5 paaltjies
Sophia Gardens, Cardiff, Wallis
Skeidsregters: Javed Akhtar (Pak) en David Shepherd (Eng)
Speler van die wedstryd: Roger Twose (NZ)
  • Australië het die loot gewen en verkies om te kolf.
  • Reën onderbreek die speel tussen 12:00 tot 12:37. Middagete is tot ’n lengte van 30 minute herskeduleer en is op 14:55 ingeneem, met die Nieu-Seelandse kolfbeurt wat vanaf 15:25 tot 18:55 geskeduleer is.
  • Twaalfde man: Damien Martyn (Australië) en Matthew Hart (Nieu-Seeland).
  • Darren Lehmann 50 lopies uit 65 balle, 6x4.
  • Roger Twose 50 lopies uit 72 balle, 6x4 0x6.
  • Chris Cairns 50 lopies uit 70 balle, 3x4 3x6.
20 Mei 1999

Pakistan
261/6 (50 boulbeurte)
t
Skotland
167 (38.5 boulbeurte)
Mohammad Yousuf 81* (119)
Gavin Hamilton 2/36 (10 boulbeurte)
Gavin Hamilton 76 (111)
Shoaib Akhtar 3/11 (6 boulbeurte)
Pakistan wen met 94 lopies
Riverside Ground, Chester-le-Street, Engeland
Skeidsregters: Doug Cowie (NZ) en Ian Robinson (Zim)
Speler van die wedstryd: Mohammad Yousuf (Pak)
  • Skotland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Ian Stanger (Sco) het sy EDI-debuut gemaak.
  • Pakistanse kolfbeurt: 1x7 bal per boulbeurt (46ste boulbeurt in die kolfbeurt, 8ste boulbeurt van Asim Butt, 7de bal is vir 6 lopies getref deur Wasim Akram).
  • Skotland is met een kolfbeurt vir ’n stadige oorskot beboet.
21 Mei 1999

Bangladesj
182 (49.2 boulbeurte)
t
Wes-Indië
183/3 (46.3 boulbeurte)
Mehrab Hossain 64 (129)
Courtney Walsh 4/25 (10 boulbeurte)
Jimmy Adams 53* (82)
Minhajul Abedin 1/28 (7 boulbeurte)
Wes-Indië wen met 7 paaltjies
Clontarf Cricket Club Ground, Dublin, Ierland
Skeidsregters: K. T. Francis (SL) en Darrell Hair (Aus)
Speler van die wedstryd: Courtney Walsh (WI)
  • Bangladesj het die loot gewen en verkies om te kolf.
  • Wedstryd weens reën vertraag begin om 11:30. Middagete met 15 minute verminder en sluiting van speel met 30 minute tot 19:00 verleng.
  • Bengaalse kolfbeurt: 1x7 bal per boulbeurt (36ste boulbeurt in die kolfbeurt, 7de boulbeurt van Phil Simmons).
  • Mehrab Hossain 50 lopies uit 112 balle, 4x4 0x6.
  • Wes-Indiese kolfbeurt: 1x5 bal per boulbeurt (30ste boulbeurt in die kolfbeurt, 5de boulbeurt van Naimur Rahman).
  • Ridley Jacobs 50 lopies uit 80 balle, 4x4 1x6.
  • Jimmy Adams 50 lopies uit 82 balle, 6x4 0x6.
23 Mei 1999

Pakistan
275/8 (50 boulbeurte)
t
Australië
265 (49.5 boulbeurte)
Inzamam-ul-Haq 81 (104)
Damien Fleming 2/37 (10 boulbeurte)
Michael Bevan 61 (80)
Wasim Akram 4/40 (9.5 boulbeurte)
Pakistan wen met 10 lopies
Headingley, Leeds, Engeland
Skeidsregters: Rudi Koertzen (SA) en Peter Willey (Eng)
Speler van die wedstryd: Inzamam-ul-Haq (Pak)
  • Australië het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Abdur Razzaq 50 lopies uit 92 balle, 2x4 1x6.
  • Inzamam-ul-Haq 50 lopies uit 82 balle, 3x4 0x6.
  • Michael Bevan 50 lopies uit 66 balle, 2x4 1x6.
  • Dit is die laaste keer wat Australië ’n lopiejaag tydens ’n krieketwêreldbeker verloor totdat hulle in die 2019-toernooi deur Indië geklop word.
24 Mei 1999

Bangladesj
185/9 (50 boulbeurte)
t
Skotland
163 (46.2 boulbeurte)
Minhajul Abedin 68* (116)
John Blain 4/37 (10 boulbeurte)
Gavin Hamilton 63 (71)
Hasibul Hossain 2/26 (8 boulbeurte)
Bangladesj wen met 22 lopies
The Grange Club, Edinburg, Skotland
Skeidsregters: K. T. Francis (SL) en Dave Orchard (Aus)
Speler van die wedstryd: Minhajul Abedin (Ban)
  • Skotland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Skotland is vir ’n stadige oorskot met een boulbeurt beboet.
24 Mei 1999

Nieu-Seeland
156 (48.1 boulbeurte)
t
Wes-Indië
158/3 (44.2 boulbeurte)
Craig McMillan 32 (78)
Mervyn Dillon 4/46 (9.1 boulbeurte)
Ridley Jacobs 80* (131)
Chris Harris 1/19 (8 boulbeurte)
Wes-Indië wen met 7 paaltjies
County Ground, Southampton, Engeland
Skeidsregters: Javed Akhtar (Pak) en Srinivasaraghavan Venkataraghavan (Ind)
Speler van die wedstryd: Ridley Jacobs (WI)
  • Wes-Indië het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Ridley Jacobs 50 lopies uit 88 balle, 7x4 0x6.
27 Mei 1999

Bangladesj
178/7 (50 boulbeurte)
t
Australië
181/3 (19.5 boulbeurte)
Minhajul Abedin 53* (99)
Tom Moody 3/25 (10 boulbeurte)
Adam Gilchrist 63 (39)
Enamul Haque 2/40 (5 boulbeurte)
Australië wen met 7 paaltjies
Riverside Ground, Chester-le-Street, Engeland
Skeidsregters: Steve Bucknor (WI) en Dave Orchard (Aus)
Speler van die wedstryd: Tom Moody (Aus)
  • Australië het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Minhajul Abdein 50 lopies uit 96 balle, 6x4 0x6.
  • Adam Gilchrist 1x4 al lopies.
  • Adam Gilchrist 50 lopies uit 34 balle, 8x4 0x6.
  • Tom Moody 50 lopies uit 28 balle, 6x4 1x6.
27 Mei 1999

Skotland
68 (31.3 boulbeurte)
t
Wes-Indië
70/2 (10.1 boulbeurte)
Gavin Hamilton 24* (43)
Courtney Walsh 3/7 (7 boulbeurte)
Shivnarine Chanderpaul 30* (30)
John Blain 2/36 (5.1 boulbeurte)
Wes-Indië wen met 8 paaltjies
Grace Road, Leicester, Engeland
Skeidsregters: Javed Akhtar (Pak) en Ian Robinson (Zim)
Speler van die wedstryd: Courtney Walsh (WI)
  • Skotland het die loot gewen en verkies om te kolf.
  • Greig Williamson (Sco) het sy EDI-debuut gemaak.
  • Skotland is as gevolg van hierdie wedstryd uitgeskakel.
28 Mei 1999

Pakistan
269/8 (50 boulbeurte)
t
Nieu-Seeland
207/8 (50 boulbeurte)
Inzamam-ul-Haq 73* (61)
Geoff Allott 4/64 (10 boulbeurte)
Stephen Fleming 69 (100)
Azhar Mahmood 3/38 (10 boulbeurte)
Pakistan wen met 62 lopies
County Ground, Derby, Engeland
Skeidsregters: K. T. Francis (NZ) en Rudi Koertzen (SA)
Speler van die wedstryd: Inzamam-ul-Haq (Pak)
  • Nieu-Seeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Inzamam-ul-Haq 50 lopies uit 50 balle, 3x4 0x6.
  • Nieu-Seelandse kolfbeurte: 1x7 bal per boulbeurt (26ste boulbeurt in die kolfbeurt, 1ste van Abdur Razzaq, gehaal deur Rudi Koertzen).
  • Stephen Fleming 50 lopies uit 76 balle, 3x4 0x6.
  • Die telbeamptes het blykbaar twee geen-balle van die Nieu-Seelandse kolfbeurt misgeloop (een geboul deur Wasim Akram, een geboul deur Shahid Afridi). Om die aantal balle in balans te bring, sluit die ontleding van Akram en Afridi die bykomende geen-balle in (maar nie die lopies nie).
  • Pakistan kwalifiseer vir die Super Ses.
30 Mei 1999

Wes-Indië
110 (46.4 boulbeurte)
t
Australië
111/4 (40.4 boulbeurte)
Ridley Jacobs 49* (142)
Glenn McGrath 5/14 (8.4 boulbeurte)
Adam Gilchrist 21 (36)
Curtly Ambrose 3/31 (10 boulbeurte)
Australië wen met 6 paaltjies
Old Trafford, Manchester, Engeland
Skeidsregters: Steve Dunne (NZ) en K. T. Francis (SL)
Speler van die wedstryd: Glenn McGrath (Aus)
  • Australië het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Australië moes 111 lopies in 47.2 boulbeurte aanteken om vir die Super Ses te kwalifiseer. Australië kwalifiseer vir die Super Ses. Bangladesj uitgeskakel.
  • Ridley Jacobs (WI) word die eerste krieketspeler wat deurkolf in ’n krieketwêreldbekerwedstryd.
31 Mei 1999

Bangladesj
223/9 (50 boulbeurte)
t
Pakistan
161 (44.3 boulbeurte)
Akram Khan 42 (66)
Saqlain Mushtaq 5/35 (10 boulbeurte)
Wasim Akram 29 (52)
Khaled Mahmud 3/31 (10 boulbeurte)
Bangladesj wen met 62 lopies
County Ground, Northampton, Engeland
Skeidsregters: Doug Cowie (NZ) en Darrell Hair (Aus)
Speler van die wedstryd: Khaled Mahmud (Ban)
  • Pakistan het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Pakistan is met een boulbeurt vir ’n stadige oorskot beboet.
31 Mei 1999

Skotland
121 (42.1 boulbeurte)
t
Nieu-Seeland
123/4 (17.5 boulbeurte)
Ian Stanger 27 (58)
Chris Harris 4/7 (3.1 boulbeurte)
Roger Twose 54* (49)
John Blain 3/53 (7 boulbeurte)
Nieu-Seeland wen met 6 paaltjies
The Grange Club, Edinburg, Skotland
Skeidsregters: Rudi Koertzen (SA) en Ian Robinson (Zim)
Speler van die wedstryd: Geoff Allott (NZ)
  • Nieu-Seeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Roger Twose 50 lopies uit 44 balle, 5x4 1x6.
  • Nieu-Seeland moes 122 lopies in 21.2 boulbeurte aanteken om vir die Super Ses te kwalifiseer. Nieu-Seeland kwalifiseer vir die Super Ses. Wes-Indië uitgeskakel.

Super Ses

Hierdie fase was van die mees gesiene dele van die toernooi, aangesien Indië en Pakistan amptelik in oorlog (Kargil-konflik) was tydens hul krieketwedstryd, die eerste keer wat dit in die geskiedenis van die sport gebeur het.

Punte wat oorgedra is, is slegs toegepas op die ses spanne wat uit die groepfase van die toernooi gevorder het. Die punte was die aantal punte wat hul mede-kwalifiserings van hul onderskeie groepe aangeteken het. Die punte wat oorgedra is, is nie een keer in die Super Ses verander nie.

Span Wed Wen Ver GU Gel LT Pte Pte/o
Pakistan 5 3 2 0 0 +0.65 6 4
Australië 5 3 2 0 0 +0.36 6 0
Suid-Afrika 5 3 2 0 0 +0.17 6 2
Nieu-Seeland 5 2 2 1 0 −0.52 5 2
Zimbabwe 5 2 2 1 0 −0.79 5 4
Indië 5 1 4 0 0 −0.15 2 0
4 Junie 1999

Australië
282/6 (50 boulbeurte)
t
Indië
205 (48.2 boulbeurte)
Mark Waugh 83 (99)
Robin Singh 2/43 (7 boulbeurte)
Ajay Jadeja 100* (138)
Glenn McGrath 3/34 (10 boulbeurte)
Australië wen met 77 lopies
The Oval, Londen, Engeland
Skeidsregters: Steve Bucknor (WI) en Peter Willey (Eng)
Speler van die wedstryd: Glenn McGrath (Aus)
  • Indië het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Mark Waugh 50 lopies uit 65 balle, 4x4, 1x6.
  • Ajay Jadeja 50 lopies uit 92 balle, 4x4.
  • Robin Singh 50 lopies uit 79 balle, 4x4, 1x6.
  • Ajay Jadeja 100 lopies uit 138 balle, 7x4, 2x6.
5 Junie 1999

Pakistan
220/7 (50 boulbeurte)
t
Suid-Afrika
221/7 (49 boulbeurte)
Moin Khan 63 (56)
Steve Elworthy 2/23 (10 boulbeurte)
Jacques Kallis 54 (98)
Azhar Mahmood 3/24 (10 boulbeurte)
Suid-Afrika wen met 3 paaltjies
Trent Bridge, Nottingham, Engeland
Skeidsregters: Darrell Hair (Aus) en David Shepherd (Eng)
Speler van die wedstryd: Lance Klusener (SA)
  • Pakistan het die loot gewen en verkies om te kolf.
  • Moin Khan 50 lopies uit 48 balle, 5x4 1x6.
  • Jacques Kallis 1x5.
  • Jacques Kallis 50 lopies uit 89 balle, 3x4 0x6.
6–7 Junie 1999

Zimbabwe
175 (49.3 boulbeurte)
t
Nieu-Seeland
70/3 (15 boulbeurte)
Murray Goodwin 57 (90)
Chris Cairns 3/24 (6.3 boulbeurte)
Matt Horne 35 (35)
Guy Whittall 1/9 (3 boulbeurte)
Geen uitslag nie
Headingley, Leeds, Engeland
Skeidsregters: Dave Orchard (SA) en Srinivasaraghavan Venkataraghavan (Ind)
Speler van die wedstryd: nie toegeken nie
  • Zimbabwe het die loot gewen en verkies om te kolf.
  • Reën het die spel onderbreek toe 36 boulbeurte van Zimbabwe se kolfbeurt geboul is. Op reserwedag was geen spel moontlik nie.
8 Junie 1999

Indië
227/6 (50 boulbeurte)
t
Pakistan
180 (45.3 boulbeurte)
Rahul Dravid 61 (89)
Wasim Akram 2/27 (10 boulbeurte)
Inzamam-ul-Haq 41 (93)
Venkatesh Prasad 5/27 (9.3 boulbeurte)
Indië wen met 47 lopies
Old Trafford, Manchester, Engeland
Skeidsregters: Steve Bucknor (WI) en David Shepherd (Eng)
Speler van die wedstryd: Venkatesh Prasad (Ind)
  • Indië het die loot gewen en verkies om te kolf.
  • Rahul Dravid 50 lopies uit 70 balle, 4x4 0x6.
  • Mohammad Azharuddin 50 lopies uit 69 balle, 3x4 1x6.
  • Pakistanse kolfbeurt: 1x7 bal per boulbeurt (31ste boulbeurt in die kolfbeurt, Anil Kumble se 5de, gehaal deur David Shepherd).
  • Abdur Razzaq span Moin Khan as ’n hardloper na 36.1 boulbeurte in.
9 Junie 1999

Australië
303/4 (50 boulbeurte)
t
Zimbabwe
259/6 (50 boulbeurte)
Mark Waugh 104 (120)
Neil Johnson 2/43 (8 boulbeurte)
Neil Johnson 132* (144)
Paul Reiffel 3/55 (10 boulbeurte)
Australië wen met 44 lopies
Lord’s, Londen, Engeland
Skeidsregters: Doug Cowie (NZ) en Rudi Koertzen (SA)
Speler van die wedstryd: Neil Johnson (Zim)
  • Zimbabwe het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
10 Junie 1999

Suid-Afrika
287/5 (50 boulbeurte)
t
Nieu-Seeland
213/8 (50 boulbeurte)
Herschelle Gibbs 91 (118)
Nathan Astle 1/29 (6 boulbeurte)
Stephen Fleming 42 (64)
Jacques Kallis 2/15 (6 boulbeurte)
Suid-Afrika wen met 74 lopies
Edgbaston, Birmingham, Engeland
Skeidsregters: Ian Robinson (Zim) en Srinivasaraghavan Venkataraghavan (Ind)
Speler van die wedstryd: Jacques Kallis (SA)
  • Suid-Afrika het die loot gewen en verkies om te kolf.
11 Junie 1999

Pakistan
271/9 (50 boulbeurte)
t
Zimbabwe
123 (40.3 boulbeurte)
Saeed Anwar 103 (144)
Henry Olonga 2/38 (5 boulbeurte)
Neil Johnson 54 (94)
Saqlain Mushtaq 3/16 (6.3 boulbeurte)
Pakistan wen met 148 lopies
The Oval, Londen, Engeland
Skeidsregters: Steve Bucknor (WI) en Dave Orchard (SA)
Speler van die wedstryd: Saeed Anwar (Pak)
  • Pakistan het die loot gewen en verkies om te kolf.
  • Saqlain Mushtaq (Pak) word ná Chetan Sharma (Ind) in 1987 die tweede bouler om ’n driekuns tydens ’n krieketwêreldbekerwedstryd te behaal toe hy Henry Olonga, Adam Huckle en Pommie Mbangwa (almal Zim) in drie agtereenvolgende aflewerings uitboul.
12 Junie 1999

Indië
251/6 (50 boulbeurte)
t
Nieu-Seeland
253/5 (48.2 boulbeurte)
Ajay Jadeja 76 (103)
Chris Cairns 2/44 (10 boulbeurte)
Matt Horne 74 (116)
Debashish Mohanty 2/41 (10 boulbeurte)
Nieu-Seeland wen met 5 paaltjies
Trent Bridge, Nottingham, Engeland
Skeidsregters: Darrell Hair (Aus) en David Shepherd (Eng)
Speler van die wedstryd: Roger Twose (NZ)
  • Indië het die loot gewen en verkies om te kolf.
13 Junie 1999

Suid-Afrika
271/7 (50 boulbeurte)
t
Australië
272/5 (49.4 boulbeurte)
Herschelle Gibbs 101 (134)
Damien Fleming 3/57 (10 boulbeurte)
Steve Waugh 120* (110)
Steve Elworthy 2/46 (10 boulbeurte)
Australië wen met 5 paaltjies
Headingley, Leeds, Engeland
Skeidsregters: Srinivasaraghavan Venkataraghavan (Ind) en Peter Willey (Eng)
Speler van die wedstryd: Steve Waugh (Aus)
  • Suid-Afrika het die loot gewen en verkies om te kolf.

Halfeindrondte

Die eindstryd tussen Australië en Pakistan is op 20 Junie op Lord’s in Londen gehou
Halfeindrondte Eindrondte
16 Junie – Manchester
Nieu-Seeland 241/7
Pakistan 242/1 20 Junie – Londen
Pakistan 132
17 Junie – Birmingham Australië 133/2
Australië 213
Suid-Afrika 213
16 Junie 1999

Nieu-Seeland
241/7 (50 boulbeurte)
t
Pakistan
242/1 (47.3 boulbeurte)
Roger Twose 46 (83)
Shoaib Akhtar 3/55 (10 boulbeurte)
Saeed Anwar 113* (148)
Chris Cairns 1/33 (8 boulbeurte)
Pakistan wen met 9 paaltjies
Old Trafford, Manchester, Engeland
Bywoning: 22 022
Skeidsregters: Darrell Hair (Aus) en Peter Willey (Eng)
Speler van die wedstryd: Shoaib Akhtar (Pak)
  • Nieu-Seeland het die loot gewen en verkies om te kolf.
17 Junie 1999

Australië
213 (49.2 boulbeurte)
t
Suid-Afrika
213 (49.4 boulbeurte)
Michael Bevan 65 (101)
Shaun Pollock 5/36 (9.2 boulbeurte)
Jacques Kallis 53 (92)
Shane Warne 4/29 (10 boulbeurte)
Gelykop
Edgbaston, Birmingham, Engeland
Bywoning: 19 639
Skeidsregters: David Shepherd (Eng) en Srinivasaraghavan Venkataraghavan (Ind)
Speler van die wedstryd: Shane Warne (Aus)
  • Suid-Afrika het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen.
  • Dit was die eerste krieketwêreldbekerwedstryd wat in ’n gelykop geëindig het.
  • Australië vorder tot die eindstryd omdat hulle as gevolg van ’n beter nettolopietempo in die Super Ses-tabel hoër was as Suid-Afrika.
  • Hierdie wedstryd word as een van die beste in die krieketgeskiedenis beskou.

Eindstryd

20 Junie 1999

Pakistan
132 (39 boulbeurte)
t
Australië
133/2 (20.1 boulbeurte)
Ijaz Ahmed 22 (46)
Shane Warne 4/33 (9 boulbeurte)
Adam Gilchrist 54 (36)
Saqlain Mushtaq 1/21 (4.1 boulbeurte)
Australië wen met 8 paaltjies
Lord’s, Londen, Engeland
Bywoning: 30 000
Skeidsregters: Steve Bucknor (WI) en David Shepherd (Eng)
Speler van die wedstryd: Shane Warne (Aus)
  • Pakistan het die loot gewen en verkies om te kolf.


Krieketwêreldkampioen 1999
Australië

Finale puntestand

Hierdie tabel toon die finale puntestand van al twaalf deelnemende nasionale krieketspanne in die Krieketwêreldbeker 1999.

Uitslag van die Krieketwêreldbeker 1999:

Kampioen

Naaswenner

Halfeindrondte

Super Ses

Groepfase

Nie deelgeneem nie

Rang Span Groep Wed Wen GU Ver LV LT +/– LT Pte
Finaliste
1 Australië B 12 8 1 3 2155 2038 +117 17
2 Pakistan B 12 8 0 4 2240 2009 +231 16
In die halfeindrondte uitgeskakel
3 Suid-Afrika A 11 7 1 3 2008 1769 +239 15
4 Nieu-Seeland B 11 5 1 5 1594 1832 –238 11
In die Super Ses uitgeskakel
5 Zimbabwe A 10 5 1 4 1637 1673 –36 11
6 Indië A 10 4 0 6 2119 1841 +278 8
In die groepfase uitgeskakel
7 Wes-Indië B 5 3 0 2 723 746 –23 +0.50 6
8 Engeland A 5 3 0 2 851 1031 –180 −0.33 6
9 Bangladesj B 5 2 0 3 884 805 –79 −0.52 4
10 Sri Lanka A 5 2 0 3 1003 1206 –203 −0.81 4
11 Kenia A 5 0 0 5 1049 1192 –143 −1.20 0
12 Skotland B 5 0 0 5 700 821 –121 −1.93 0

Meeste lopies en paaltjies

Meeste lopies:
Naam Lopies
1 Rahul Dravid 461
2 Steve Waugh 398
3 Sourav Ganguly 379
4 Mark Waugh 375
5 Saeed Anwar 368
Meeste paaltjies:
Naam Paaltjies
1 Geoff Allott 20
Shane Warne
3 Glenn McGrath 18
4 Lance Klusener 17
Saqlain Mushtaq
  1. (en) . ESPNcricinfo. 20 Junie 1999. vanaf die oorspronklike op 9 Oktober 2019. Besoek op1 Julie 2020.
  2. (en) . ESPNcricinfo. 20 Junie 1999. vanaf die oorspronklike op 9 Oktober 2019. Besoek op1 Julie 2020.
  3. (en) . ESPNcricinfo. 30 April 2006. vanaf die oorspronklike op 15 Augustus 2019. Besoek op1 Julie 2020.
  4. (en) . cricket-worldcup2015.net. vanaf die oorspronklike op 7 September 2015. Besoek op9 November 2007.
  5. (en) . ESPNcricinfo. vanaf die oorspronklike op 18 Mei 2019. Besoek op1 Julie 2020.
  6. (en) . Cricket Country. 1 Junie 2019. vanaf die oorspronklike op 26 Junie 2019. Besoek op1 Julie 2020.
  7. (en) . ESPNcricinfo. vanaf die oorspronklike op 7 September 2019. Besoek op1 Julie 2020.
  8. (en) . ESPNcricinfo. vanaf die oorspronklike op 12 Julie 2019. Besoek op1 Julie 2020.
  9. (en) . ESPNcricinfo. vanaf die oorspronklike op 9 Oktober 2019. Besoek op1 Julie 2020.
  10. (en) . Internasionale Krieketraad. 17 Junie 2018. vanaf die oorspronklike op 1 Julie 2020. Besoek op1 Julie 2020.
  • (en) Murray, Peter (2019). World Cup Cricket – A Complete History. G2 Entertainment. ISBN 978-1-78281-491-7.
  • (en) Roberts, Andrew (2019). A History & Guide to the Cricket World Cup. Pen & Sword Books Limited. ISBN 978-1-5267-5361-8.
  • (en) Walker, Phil; Harman, Reynolds (2019). . Jellyfish Publishing Solutions. ISBN 978-1-909811-47-8.
  • (en) Browning, Mark; Grapsas, James (2014). . New Holland Publishers.
  • (en) Alter, James (2011). The History of World Cup Cricket. Roli Books. ISBN 978-8174368416.
  • (en) Browning, Mark (1999). A complete history of World Cup Cricket 1975–1999. Simon & Schuster. ISBN 0-7318-0833-9.
  • (en)
  • (en)
  • (en)
  • (en)
  • (en) op IMDb

Publikasie datum: September 03, 2021

krieketwêreldbeker, 1999, engels, 1999, cricket, world, nederlands, wereldkampioenschap, cricket, 1999, amptelik, bekend, junie, 1999, engeland, skotland, ierland, nederland, wallis, plaasgevind, sewende, krieketwêreldbeker, internasionale, eendagkrieket, deur. Die Krieketwereldbeker 1999 Engels 1999 Cricket World Cup Nederlands Wereldkampioenschap cricket 1999 amptelik bekend as die IKR Krieketwereldbeker 1999 het van 14 Mei tot en met 20 Junie 1999 in Engeland Skotland Ierland Nederland en Wallis plaasgevind Dit was die sewende krieketwereldbeker in internasionale eendagkrieket EDI wat deur die Internasionale Krieketraad IKR aangebied is en die vierde in Engeland 3 Die land het voorheen die toernooie van 1975 1979 en 1983 gehuisves Krieketwereldbeker 1999Kenteken van die Krieketwereldbeker 1999Datums 14 Mei 20 JunieBestuurder Internasionale Krieketraad IKR Krieketformaat Internasionale eendagkrieket EDI Toernooiformaat Groep en uitklopfaseGashere Engeland Skotland Ierland Nederland WallisKampioen Australie 2de titel Naaswenner PakistanDeelnemers 12Wedstryde gespeel 42Speler van die reeks Lance KlusenerMeeste lopies Rahul Dravid 461 1 Meeste paaltjies Geoff Allott Shane Warne 20 elk 2 19962003 Die IKR trofee waarom meegeding is Twaalf nasionale krieketspanne het aan die Krieketwereldbeker 1999 deelgeneem waartydens 42 wedstryde gespeel is Die spanne is in twee groepe van ses spanne elk verdeel waarvan elke span een keer teen al die ander spanne van die groep gespeel het Die boonste drie spanne van elke groep het hierna vir die Super Ses gekwalifiseer waarvan weer die boonste vier spanne vir die halfeindrondte gekwalifiseer het Elke wedstryd het uit 50 boulbeurte per span bestaan Australie wen op 20 Junie met 8 paaltjies teen Pakistan op Lord s in Londen en het sodoende hul tweede titel ingepalm Australie het daarmee die eerste land geword wat die nuwe permanente krieketwereldbekertrofee verower het vir die vorige toernooie is verskeie trofee oorhandig 4 Nieu Seeland en Suid Afrika was die ander twee semi finaliste Die verdedigende kampioen Sri Lanka is reeds in die groepfase uitgeskakel die eerste verdedigende kampioen in die Krieketwereldbekergeskiedenis wat nie tot die uitklopfase deurgedring het nie Die nasionale krieketspanne van Bangladesj en Skotland het vir die eerste keer aan n krieketwereldbekertoernooi deelgeneem Inhoud 1 Toewysing 2 Deelnemers 3 Stadions 4 Kalender 5 Wedstryde 5 1 Groepfase 5 1 1 Groep A 5 1 2 Groep B 5 2 Super Ses 5 3 Halfeindrondte 5 4 Eindstryd 6 Statistiek 6 1 Finale puntestand 6 2 Meeste lopies en paaltjies 7 Sien ook 8 Verwysings 9 Verdere leesstof 10 Eksterne skakelsToewysing WysigDie Krieketwereldbeker 1999 is deur die IKR aan Engeland toegewys Van die medegashere was Skotland Ierland Nederland en Wallis Deelnemers WysigDie volgende twaalf spanne het vir die Krieketwereldbeker 1999 gekwalifiseer Australie Engeland gasheer Indie Nieu Seeland Pakistan Sri Lanka Suid Afrika Wes Indie en Zimbabwe het as volle lede van die Internasionale Krieketraad met toetskrieketstatus outomaties vir die Krieketwereldbeker 1999 gekwalifiseer Bangladesj Kenia en Skotland was spanne sonder toetsstatus en het tydens die IKR trofee in 1997 gekwalifiseer Uitslag van die kwalifisering Gekwalifiseer as volle lid van Internasionale Krieketraad IKR Gekwalifiseer tydens die IKR trofee in 1997 Nie gekwalifiseer nie Nie deelgeneem nie Span Kwalifiseringmetode Verskynings by eindstryde Laaste verskyning Vorige beste prestasie Groep Australie Volle lede Sewende 1996 Kampioen 1987 B Engeland Sewende 1996 Naaswennner 1979 1987 1992 A Indie Sewende 1996 Kampioen 1983 A Nieu Seeland Sewende 1996 Halfeindrondte 1975 1979 1992 B Pakistan Sewende 1996 Kampioen 1992 B Sri Lanka Sewende 1996 Kampioen 1996 A Suid Afrika Derde 1996 Halfeindrondte 1992 A Wes Indie Sewende 1996 Kampioen 1975 1979 B Zimbabwe Vyfde 1996 Groepfase 1983 1987 1992 1996 A Bangladesj IKR trofee in 1997 Eerste Debuut B Kenia Tweede 1996 Groepfase 1996 A Skotland Eerste Debuut BStadions WysigEngeland het 37 wedstryde op 17 verskeie plekke gehuisves terwyl Ierland Nederland en Wallis elk een en Skotland twee wedstryde aangebied het Skotland het twee van sy Groep B wedstryde tuis gespeel en sodoende die eerste geassosieerde nasie geword wat wedstryde tydens n wereldbekertoernooi aangebied het Een Groep B wedstryd elk is in Wallis en Ierland gespeel terwyl een Groep A wedstryd in Nederland gespeel is Die nasionale krieketspanne van Ierland en Nederland het egter nie aan hierdie toernooi deelgeneem nie EngelandBirmingham Wes Midlands Bristol City of Bristol Canterbury Kent Chelmsford Essex Chester le Street DurhamEdgbaston Bristol krieketveld St Lawrence Ground County krieketveld Riverside Ground52 27 20 93 N 1 54 08 96 W 52 4558139 N 1 9024889 W 52 4558139 1 9024889 Edgbaston 51 28 38 01 N 2 35 02 96 W 51 4772250 N 2 5841556 W 51 4772250 2 5841556 Bristol krieketveld 51 16 1 2 N 1 5 31 2 O 51 267000 N 1 092000 O 51 267000 1 092000 St Lawrence Ground 51 43 53 60 N 0 28 08 63 O 51 7315556 N 0 4690639 O 51 7315556 0 4690639 Chelmsford 54 50 58 72 N 1 33 38 54 W 54 8496444 N 1 5607056 W 54 8496444 1 5607056 Riverside Ground Kapasiteit 21 000 Kapasiteit 8 000 Kapasiteit 15 000 Kapasiteit 6 500 Kapasiteit 15 000 Derby Derbyshire Hove Sussex Leeds Wes YorkshireCounty krieketveld County krieketveld Headingley52 55 39 02 N 1 27 39 97 W 52 9275056 N 1 4611028 W 52 9275056 1 4611028 Derby 50 49 51 N 0 09 49 W 50 83083 N 0 16361 W 50 83083 0 16361 Hove 53 49 3 58 N 1 34 55 12 W 53 8176611 N 1 5819778 W 53 8176611 1 5819778 Headingley Kapasiteit 9 500 Kapasiteit 7 000 Kapasiteit 17 500 Leicester Leicestershire Londen Groter Londen Manchester Groter Manchester Northampton NorthamptonshireGrace Road Lord s The Oval Old Trafford Northampton52 36 28 13 N 1 08 33 67 W 52 6078139 N 1 1426861 W 52 6078139 1 1426861 Grace Road 51 31 45 84 N 0 10 21 72 W 51 5294000 N 0 1727000 W 51 5294000 0 1727000 Lord s 51 29 1 N 0 6 54 W 51 48361 N 0 11500 W 51 48361 0 11500 The Oval 53 27 22 85 N 2 17 12 34 W 53 4563472 N 2 2867611 W 53 4563472 2 2867611 Old Trafford 52 14 53 37 N 0 52 16 34 W 52 2481583 N 0 8712056 W 52 2481583 0 8712056 Northampton Kapasiteit 12 000 Kapasiteit 28 000 Kapasiteit 23 500 Kapasiteit 22 000 Kapasiteit 6 500 Nottingham Nottinghamshire Southampton Hampshire Taunton SomersetTrent Bridge County krieketveld County krieketveld52 56 12 78 N 1 07 55 78 W 52 9368833 N 1 1321611 W 52 9368833 1 1321611 Trent Bridge 50 55 10 18 N 1 24 35 95 W 50 9194944 N 1 4099861 W 50 9194944 1 4099861 Southampton 51 1 8 4 N 3 6 2 88 W 51 019000 N 3 1008000 W 51 019000 3 1008000 Taunton Kapasiteit 17 500 Kapasiteit 6 500 Kapasiteit 6 500 Engeland Nederland Wallis Ierland SkotlandWorcester Worcestershire Amstelveen Noord Holland Cardiff Suid Glamorgan Dublin Leinster EdinburgNew Road VRA krieketveld Sophia Gardens Castle Avenue The Grange Club52 11 21 21 N 2 13 36 93 W 52 1892250 N 2 2269250 W 52 1892250 2 2269250 New Road 52 19 10 00 N 4 50 56 61 O 52 3194444 N 4 8490583 O 52 3194444 4 8490583 VRA krieketveld 51 29 14 N 3 11 29 W 51 48722 N 3 19139 W 51 48722 3 19139 Sophia Gardens 53 22 04 97 N 6 12 25 75 W 53 3680472 N 6 2071528 W 53 3680472 6 2071528 Castle Avenue 55 57 39 6 N 3 12 46 8 W 55 961000 N 3 213000 W 55 961000 3 213000 The Grange Club Kapasiteit 4 500 Kapasiteit 4 500 Kapasiteit 15 653 Kapasiteit 3 200 Kapasiteit 3 000 Lord s The Oval Hove Taunton Canterbury Leicester Northampton Worcester Bristol Nottingham Birmingham Chelmsford Southampton Chester le Street Leeds Derby ManchesterPlekke in Engeland Cardiff Dublin EdinburgPlekke in Wallis Skotland en Ierland AmstelveenPlekke in NederlandKalender WysigDie volgende tabel dui die Krieketwereldbeker 1999 se daaglikse program aan n Pers blokkie dui op wedstryde tydens die groepfase en n groen blokkie op wedstryde tydens die uitklopfase Aantal daaglikse wedstryde tydens die toernooi Groepfase Mei Vr 14 Sa 15 So 16 Ma 17 Di 18 Wo 19 Do 20 Vr 21 Sa 22 So 23 Ma 24 Di 25 Wo 26 Do 27 Vr 28 Sa 29 So 30 Ma 31Seremonies OSGroep A 1 2 1 2 2 1 1 2 1 5 1 5Groep B 2 1 2 1 1 2 2 1 1 2Super Ses Junie Di 1 Wo 2 Do 3 Vr 4 Sa 5 So 6 Ma 7 Di 8 Wo 9 Do 10 Vr 11 Sa 12 So 13Super Ses 1 1 1 1 1 1 1 1 1Uitklopfase Junie Ma 14 Di 15 Wo 16 Do 17 Vr 18 Sa 19 So 20Uitklopfase 1 1 1 Legende Seremonies Groepwedstryde Super Ses Uitklopfase EindstrydWedstryde WysigIn twee groepe van ses spanne elk het elke span een keer teen al die ander spanne wedstryde gespeel vir n oorwinning is twee punte terwyl vir n gelykop of geen uitslag een punt toegeken is Die drie boonste spanne van elke groep het vir die Super Ses gekwalifiseer In die Super Ses rondte het elke span teen die spanne gespeel waarteen in die groepfase geen wedstryde gespeel is nie Spanne wat alreeds in die groepfase ontmoet het het nie teen mekaar gespeel nie en die punte van die wedstryde is na die Super Ses rondte se tabel oorgedra Die vier beste spanne van die Super Ses het tot die halfeindrondte gevorder en die twee wenners van die halfeindrondte het die eindstryd gespeel Altesaam 42 wedstryde is gespeel waarvan 30 tydens die groepfase nege in die Super Ses en drie in die uitklopfase insluitende die eindstryd 5 Groepfase Wysig Groep A Wysig Span Wed Wen Ver GU Gel LT Pte Pte o Suid Afrika 5 4 1 0 0 0 86 8 2 Indie 5 3 2 0 0 1 28 6 0 Zimbabwe 5 3 2 0 0 0 02 6 4 Engeland 5 3 2 0 0 0 33 6 N v t Sri Lanka 5 2 3 0 0 0 81 4 N v t Kenia 5 0 5 0 0 1 20 0 N v t 14 Mei 1999 Telkaart Sri Lanka 204 48 4 boulbeurte t Engeland 207 2 46 5 boulbeurte Romesh Kaluwitharana 57 66 Alan Mullally 4 37 10 boulbeurte Alec Stewart 88 146 Chaminda Vaas 1 27 10 boulbeurte Engeland wen met 8 paaltjiesLord s Londen Engeland Skeidsregters Rudi Koertzen SA en Srinivasaraghavan Venkataraghavan Ind Speler van die wedstryd Alec Stewart Eng Engeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Romesh Kaluwitharana 50 lopies uit 52 balle 7x4 Alec Stewart 50 lopies uit 85 balle 4x4 Graeme Hick 50 lopies uit 63 balle 1x4 1x6 15 Mei 1999 Telkaart Indie 253 5 50 boulbeurte t Suid Afrika 254 6 47 2 boulbeurte Sourav Ganguly 97 142 Lance Klusener 3 66 10 boulbeurte Jacques Kallis 96 128 Javagal Srinath 2 69 10 boulbeurte Suid Afrika wen met 4 paaltjiesCounty krieketveld Hove Engeland Skeidsregters Steve Bucknor WI en David Shepherd Eng Speler van die wedstryd Jacques Kallis SA Indie het die loot gewen en verkies om te kolf 15 Mei 1999 Telkaart Kenia 229 7 50 boulbeurte t Zimbabwe 231 5 41 boulbeurte Alpesh Vadher 54 90 Neil Johnson 4 42 10 boulbeurte Neil Johnson 59 70 Maurice Odumbe 2 39 7 boulbeurte Zimbabwe wen met 5 paaltjiesCounty Ground Taunton Engeland Skeidsregters Doug Cowie NZ en Javed Akhtar Pak Speler van die wedstryd Neil Johnson Zim Zimbabwe het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Jimmy Kamande Ken het sy EDI debuut gemaak 18 Mei 1999 Telkaart Kenia 203 49 4 boulbeurte t Engeland 204 1 39 boulbeurte Steve Tikolo 71 107 Darren Gough 4 34 10 boulbeurte Nasser Hussain 88 127 Thomas Odoyo 1 65 10 boulbeurte Engeland wen met 9 paaltjiesSt Lawrence Ground Canterbury Engeland Skeidsregters K T Francis SL en Rudi Koertzen SA Speler van die wedstryd Steve Tikolo Ken Engeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Begin van die wedstryd vertraag weens n nat grond met 90 minute Die herskeduleerde tye van die spel was 12 15 tot 15 45 en 16 30 tot 20 00 Verdere reen vertraag die speel van 17 57 tot 6 39 met Engeland tot 98 1 in 20 boulbeurte Steve Tikolo 50 lopies uit 70 balle 7x4 0x6 Nasser Hussain 50 lopies uit 87 balle 7x4 0x6 Graeme Hick 50 lopies uit 75 balle 7x4 0x6 19 Mei 1999 Telkaart Zimbabwe 252 9 50 boulbeurte t Indie 249 45 boulbeurte Andy Flower 68 85 Javagal Srinath 2 35 10 boulbeurte Sadagoppan Ramesh 55 77 Henry Olonga 3 22 4 boulbeurte Zimbabwe wen met 3 lopiesGrace Road Leicester Engeland Skeidsregters Dave Orchard SA en Peter Willey Eng Speler van die wedstryd Grant Flower Zim Indie het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Indie is weens n stadige oorskot met vier boulbeurte beboet 19 Mei 1999 Telkaart Suid Afrika 199 9 50 boulbeurte t Sri Lanka 110 35 2 boulbeurte Lance Klusener 52 45 Muttiah Muralitharan 3 25 10 boulbeurte Roshan Mahanama 36 71 Lance Klusener 3 21 5 2 boulbeurte Suid Afrika wen met 89 lopiesCounty krieketveld Northampton Engeland Skeidsregters Steve Bucknor WI en Steve Dunne NZ Speler van die wedstryd Lance Klusener SA Sri Lanka het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Jacques Kallis 1x5 Suid Afrikaanse kolfbeurte 1x5 bal per boulbeurt 14de boulbeurt in die kolfbeurt Mahela Jayawardene se 2de Sri Lankaanse kolfbeurte 1x5 bal per boulbeurt 24ste boulbeurt in die kolfbeurt Allan Donald se 6de 22 Mei 1999 Telkaart Suid Afrika 225 7 50 boulbeurte t Engeland 103 41 boulbeurte Herschelle Gibbs 60 94 Alan Mullally 2 28 10 boulbeurte Neil Fairbrother 21 44 Allan Donald 4 17 8 boulbeurte Suid Afrika wen met 122 lopiesThe Oval Londen Engeland Skeidsregters Steve Dunne NZ en Srinivasaraghavan Venkataraghavan Ind Speler van die wedstryd Lance Klusener SA Engeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Suid Afrikaanse kolfbeurte 1x7 bal per boulbeurt 19de boulbeurt in die kolfbeurt 2de van Mark Ealham 22 Mei 1999 Telkaart Zimbabwe 197 9 50 boulbeurte t Sri Lanka 198 6 46 boulbeurte Grant Flower 42 69 Pramodya Wickramasinghe 3 30 10 boulbeurte Marvan Atapattu 54 90 Guy Whittall 3 35 10 boulbeurte Sri Lanka wen met 4 paaltjiesNew Road Worcester Engeland Skeidsregters Steve Bucknor WI en David Shepherd Eng Speler van die wedstryd Marvan Atapattu SL Sri Lanka het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Marvan Atapattu 50 lopies uit 83 balle 4x4 0x6 23 Mei 1999 Telkaart Indie 329 2 50 boulbeurte t Kenia 235 7 50 boulbeurte Sachin Tendulkar 140 101 Martin Suji 1 26 10 boulbeurte Steve Tikolo 58 75 Debashish Mohanty 4 56 10 boulbeurte Indie wen met 94 lopiesBristol County Ground Bristol Engeland Skeidsregters Doug Cowie NZ en Ian Robinson Zim Speler van die wedstryd Sachin Tendulkar Ind Kenia het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Nayan Mongia verlaat die veld na nege boulbeurte Rahul Dravid hou die paaltjies terwyl Robin Singh die plaasvervanger is Keniaanse kolfbeurte 1x5 bal per boulbeurt 40ste boulbeurt Sourav Ganguly se 5de deur skeidsregter Doug Cowie 25 Mei 1999 Telkaart Zimbabwe 167 8 50 boulbeurte t Engeland 168 3 38 3 boulbeurte Grant Flower 35 90 Alan Mullally 2 16 10 boulbeurte Graham Thorpe 62 80 Pommie Mbangwa 2 28 7 boulbeurte Engeland wen met 7 paaltjiesTrent Bridge Nottingham Engeland Skeidsregters Steve Bucknor WI en Darrell Hair Aus Speler van die wedstryd Alan Mullally Eng Engeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Graham Thorpe 50 lopies uit 59 balle 6x4 0x6 Graeme Hick 50 lopies uit 80 balle 6x4 0x6 26 Mei 1999 Telkaart Kenia 152 44 3 boulbeurte t Suid Afrika 153 3 41 boulbeurte Ravindu Shah 50 64 Lance Klusener 5 21 8 3 boulbeurte Jacques Kallis 44 81 Maurice Odumbe 1 15 7 boulbeurte Suid Afrika wen met 7 paaltjiesVRA krieketveld Amstelveen Nederland Skeidsregters Doug Cowie NZ en Peter Willey Eng Speler van die wedstryd Lance Klusener SA Suid Afrika het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Suid Afrika kwalifiseer vir die Super Ses Kenia uitgeskakel 26 Mei 1999 Telkaart Indie 373 6 50 boulbeurte t Sri Lanka 216 42 3 boulbeurte Sourav Ganguly 183 158 Pramodya Wickramasinghe 3 65 10 boulbeurte Aravinda de Silva 56 74 Robin Singh 5 31 9 3 boulbeurte Indie wen met 157 lopiesCounty Ground Taunton Engeland Skeidsregters Steve Dunne NZ en David Shepherd Eng Speler van die wedstryd Sourav Ganguly Ind Sri Lanka het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Rahul Dravid 50 lopies uit 43 balle 10x4 0x6 Sourav Ganguly 50 lopies uit 68 balle 6x4 0x6 Rahul Dravid 100 lopies uit 102 balle 12x4 0x6 Sourav Ganguly 100 lopies uit 119 balle 11x4 1x6 Sourav Ganguly 150 lopies uit 143 balle 16x4 5x6 Aravinda de Silva 50 lopies uit 63 balle 6x4 0x6 29 30 Mei 1999 Telkaart Indie 232 8 50 boulbeurte t Engeland 169 45 2 boulbeurte Rahul Dravid 53 82 Mark Ealham 2 28 10 boulbeurte Graham Thorpe 36 57 Sourav Ganguly 3 27 8 boulbeurte Indie wen met 63 lopiesEdgbaston Birmingham Engeland Skeidsregters Darrell Hair Aus en Javed Akhtar Pak Speler van die wedstryd Sourav Ganguly Ind Engeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Reserwedag op 30 Mei gebruik Indie kwalifiseer vir die Super Ses Sri Lanka uitgeskakel 29 Mei 1999 Telkaart Zimbabwe 233 6 50 boulbeurte t Suid Afrika 185 47 2 boulbeurte Neil Johnson 76 117 Allan Donald 3 41 10 boulbeurte Lance Klusener 52 58 Neil Johnson 3 27 8 boulbeurte Zimbabwe wen met 48 lopiesCounty Ground Chelmsford Engeland Skeidsregters David Shepherd Eng en Srinivasaraghavan Venkataraghavan Ind Speler van die wedstryd Neil Johnson Zim Zimbabwe het die loot gewen en verkies om te kolf Begin van die Suid Afrikaanse kolfbeurte vertraag weens reen vir 25 minute tot 15 25 Zimbabwe kwalifiseer vir die Super Ses Engeland uitgeskakel Shaun Pollock 50 lopies uit 78 balle 4x4 0x6 30 Mei 1999 Telkaart Sri Lanka 275 8 50 boulbeurte t Kenia 230 6 50 boulbeurte Marvan Atapattu 52 67 Thomas Odoyo 3 56 10 boulbeurte Maurice Odumbe 82 95 Chaminda Vaas 2 26 7 boulbeurte Sri Lanka wen met 45 lopiesCounty Ground Southampton Engeland Skeidsregters Dave Orchard SA en Peter Willey Eng Speler van die wedstryd Maurice Odumbe Ken Kenia het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Groep B Wysig Span Wed Wen Ver GU Gel LT Pte Pte o Pakistan 5 4 1 0 0 0 51 8 4 Australie 5 3 2 0 0 0 73 6 0 Nieu Seeland 5 3 2 0 0 0 58 6 2 Wes Indie 5 3 2 0 0 0 50 6 N v t Bangladesj 5 2 3 0 0 0 52 4 N v t Skotland 5 0 5 0 0 1 93 0 N v t 16 Mei 1999 Telkaart Skotland 181 7 50 boulbeurte t Australie 182 4 44 5 boulbeurte Gavin Hamilton 34 42 Shane Warne 3 39 10 boulbeurte Mark Waugh 67 114 Nick Dyer 2 43 10 boulbeurte Australie wen met 6 paaltjiesNew Road Worcester Engeland Skeidsregters Steve Dunne NZ en Peter Willey Eng Speler van die wedstryd Mark Waugh Aus Australie het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Bruce Patterson Ian Philip Mike Allingham Mike Smith George Salmond Gavin Hamilton James Brinkley Alec Davies John Blain Asim Butt en Nick Dyer almal Sco het hul EDI debuut gemaak 16 Mei 1999 Telkaart Pakistan 229 8 50 boulbeurte t Wes Indie 202 48 5 boulbeurte Wasim Akram 43 29 Courtney Walsh 3 28 10 boulbeurte Shivnarine Chanderpaul 77 96 Abdul Razzaq 3 32 10 boulbeurte Pakistan wen met 27 lopiesBristol County Ground Bristol Engeland Skeidsregters Darrell Hair Aus en Dave Orchard SA Speler van die wedstryd Azhar Mahmood Pak Pakistan het die loot gewen en verkies om te kolf Ricardo Powell WI het sy EDI debuut gemaak Pakistanse kolfbeurt 1x5 bal per boulbeurt Wes Indiese kolfbeurt 1x5 bal per boulbeurt 17 Mei 1999 Telkaart Bangladesj 116 37 4 boulbeurte t Nieu Seeland 117 4 33 boulbeurte Enamul Haque 19 41 Chris Cairns 3 19 7 boulbeurte Matt Horne 35 86 Naimur Rahman 1 5 2 boulbeurte Nieu Seeland wen met 6 paaltjiesCounty Ground Chelmsford Engeland Skeidsregters Ian Robinson Zim en Srinivasaraghavan Venkataraghavan Ind Speler van die wedstryd Gavin Larsen NZ Nieu Seeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Middagete Nieu Seeland 17 1 Matt Horne 5 Craig McMillan 6 7 boulbeurte 20 Mei 1999 Telkaart Australie 213 8 50 boulbeurte t Nieu Seeland 214 5 45 2 boulbeurte Darren Lehmann 76 94 Geoff Allott 4 37 10 boulbeurte Roger Twose 80 99 Damien Fleming 2 43 8 2 boulbeurte Nieu Seeland wen met 5 paaltjiesSophia Gardens Cardiff Wallis Skeidsregters Javed Akhtar Pak en David Shepherd Eng Speler van die wedstryd Roger Twose NZ Australie het die loot gewen en verkies om te kolf Reen onderbreek die speel tussen 12 00 tot 12 37 Middagete is tot n lengte van 30 minute herskeduleer en is op 14 55 ingeneem met die Nieu Seelandse kolfbeurt wat vanaf 15 25 tot 18 55 geskeduleer is Twaalfde man Damien Martyn Australie en Matthew Hart Nieu Seeland Darren Lehmann 50 lopies uit 65 balle 6x4 Roger Twose 50 lopies uit 72 balle 6x4 0x6 Chris Cairns 50 lopies uit 70 balle 3x4 3x6 20 Mei 1999 Telkaart Pakistan 261 6 50 boulbeurte t Skotland 167 38 5 boulbeurte Mohammad Yousuf 81 119 Gavin Hamilton 2 36 10 boulbeurte Gavin Hamilton 76 111 Shoaib Akhtar 3 11 6 boulbeurte Pakistan wen met 94 lopiesRiverside Ground Chester le Street Engeland Skeidsregters Doug Cowie NZ en Ian Robinson Zim Speler van die wedstryd Mohammad Yousuf Pak Skotland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Ian Stanger Sco het sy EDI debuut gemaak Pakistanse kolfbeurt 1x7 bal per boulbeurt 46ste boulbeurt in die kolfbeurt 8ste boulbeurt van Asim Butt 7de bal is vir 6 lopies getref deur Wasim Akram Skotland is met een kolfbeurt vir n stadige oorskot beboet 21 Mei 1999 Telkaart Bangladesj 182 49 2 boulbeurte t Wes Indie 183 3 46 3 boulbeurte Mehrab Hossain 64 129 Courtney Walsh 4 25 10 boulbeurte Jimmy Adams 53 82 Minhajul Abedin 1 28 7 boulbeurte Wes Indie wen met 7 paaltjiesClontarf Cricket Club Ground Dublin Ierland Skeidsregters K T Francis SL en Darrell Hair Aus Speler van die wedstryd Courtney Walsh WI Bangladesj het die loot gewen en verkies om te kolf Wedstryd weens reen vertraag begin om 11 30 Middagete met 15 minute verminder en sluiting van speel met 30 minute tot 19 00 verleng Bengaalse kolfbeurt 1x7 bal per boulbeurt 36ste boulbeurt in die kolfbeurt 7de boulbeurt van Phil Simmons Mehrab Hossain 50 lopies uit 112 balle 4x4 0x6 Wes Indiese kolfbeurt 1x5 bal per boulbeurt 30ste boulbeurt in die kolfbeurt 5de boulbeurt van Naimur Rahman Ridley Jacobs 50 lopies uit 80 balle 4x4 1x6 Jimmy Adams 50 lopies uit 82 balle 6x4 0x6 23 Mei 1999 Telkaart Pakistan 275 8 50 boulbeurte t Australie 265 49 5 boulbeurte Inzamam ul Haq 81 104 Damien Fleming 2 37 10 boulbeurte Michael Bevan 61 80 Wasim Akram 4 40 9 5 boulbeurte Pakistan wen met 10 lopiesHeadingley Leeds Engeland Skeidsregters Rudi Koertzen SA en Peter Willey Eng Speler van die wedstryd Inzamam ul Haq Pak Australie het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Abdur Razzaq 50 lopies uit 92 balle 2x4 1x6 Inzamam ul Haq 50 lopies uit 82 balle 3x4 0x6 Michael Bevan 50 lopies uit 66 balle 2x4 1x6 Dit is die laaste keer wat Australie n lopiejaag tydens n krieketwereldbeker verloor totdat hulle in die 2019 toernooi deur Indie geklop word 24 Mei 1999 Telkaart Bangladesj 185 9 50 boulbeurte t Skotland 163 46 2 boulbeurte Minhajul Abedin 68 116 John Blain 4 37 10 boulbeurte Gavin Hamilton 63 71 Hasibul Hossain 2 26 8 boulbeurte Bangladesj wen met 22 lopiesThe Grange Club Edinburg Skotland Skeidsregters K T Francis SL en Dave Orchard Aus Speler van die wedstryd Minhajul Abedin Ban Skotland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Skotland is vir n stadige oorskot met een boulbeurt beboet 24 Mei 1999 Telkaart Nieu Seeland 156 48 1 boulbeurte t Wes Indie 158 3 44 2 boulbeurte Craig McMillan 32 78 Mervyn Dillon 4 46 9 1 boulbeurte Ridley Jacobs 80 131 Chris Harris 1 19 8 boulbeurte Wes Indie wen met 7 paaltjiesCounty Ground Southampton Engeland Skeidsregters Javed Akhtar Pak en Srinivasaraghavan Venkataraghavan Ind Speler van die wedstryd Ridley Jacobs WI Wes Indie het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Ridley Jacobs 50 lopies uit 88 balle 7x4 0x6 27 Mei 1999 Telkaart Bangladesj 178 7 50 boulbeurte t Australie 181 3 19 5 boulbeurte Minhajul Abedin 53 99 Tom Moody 3 25 10 boulbeurte Adam Gilchrist 63 39 Enamul Haque 2 40 5 boulbeurte Australie wen met 7 paaltjiesRiverside Ground Chester le Street Engeland Skeidsregters Steve Bucknor WI en Dave Orchard Aus Speler van die wedstryd Tom Moody Aus Australie het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Minhajul Abdein 50 lopies uit 96 balle 6x4 0x6 Adam Gilchrist 1x4 al lopies Adam Gilchrist 50 lopies uit 34 balle 8x4 0x6 Tom Moody 50 lopies uit 28 balle 6x4 1x6 27 Mei 1999 Telkaart Skotland 68 31 3 boulbeurte t Wes Indie 70 2 10 1 boulbeurte Gavin Hamilton 24 43 Courtney Walsh 3 7 7 boulbeurte Shivnarine Chanderpaul 30 30 John Blain 2 36 5 1 boulbeurte Wes Indie wen met 8 paaltjiesGrace Road Leicester Engeland Skeidsregters Javed Akhtar Pak en Ian Robinson Zim Speler van die wedstryd Courtney Walsh WI Skotland het die loot gewen en verkies om te kolf Greig Williamson Sco het sy EDI debuut gemaak Skotland is as gevolg van hierdie wedstryd uitgeskakel 28 Mei 1999 Telkaart Pakistan 269 8 50 boulbeurte t Nieu Seeland 207 8 50 boulbeurte Inzamam ul Haq 73 61 Geoff Allott 4 64 10 boulbeurte Stephen Fleming 69 100 Azhar Mahmood 3 38 10 boulbeurte Pakistan wen met 62 lopiesCounty Ground Derby Engeland Skeidsregters K T Francis NZ en Rudi Koertzen SA Speler van die wedstryd Inzamam ul Haq Pak Nieu Seeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Inzamam ul Haq 50 lopies uit 50 balle 3x4 0x6 Nieu Seelandse kolfbeurte 1x7 bal per boulbeurt 26ste boulbeurt in die kolfbeurt 1ste van Abdur Razzaq gehaal deur Rudi Koertzen Stephen Fleming 50 lopies uit 76 balle 3x4 0x6 Die telbeamptes het blykbaar twee geen balle van die Nieu Seelandse kolfbeurt misgeloop een geboul deur Wasim Akram een geboul deur Shahid Afridi Om die aantal balle in balans te bring sluit die ontleding van Akram en Afridi die bykomende geen balle in maar nie die lopies nie Pakistan kwalifiseer vir die Super Ses 30 Mei 1999 Telkaart Wes Indie 110 46 4 boulbeurte t Australie 111 4 40 4 boulbeurte Ridley Jacobs 49 142 Glenn McGrath 5 14 8 4 boulbeurte Adam Gilchrist 21 36 Curtly Ambrose 3 31 10 boulbeurte Australie wen met 6 paaltjiesOld Trafford Manchester Engeland Skeidsregters Steve Dunne NZ en K T Francis SL Speler van die wedstryd Glenn McGrath Aus Australie het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Australie moes 111 lopies in 47 2 boulbeurte aanteken om vir die Super Ses te kwalifiseer Australie kwalifiseer vir die Super Ses Bangladesj uitgeskakel Ridley Jacobs WI word die eerste krieketspeler wat deurkolf in n krieketwereldbekerwedstryd 6 31 Mei 1999 Telkaart Bangladesj 223 9 50 boulbeurte t Pakistan 161 44 3 boulbeurte Akram Khan 42 66 Saqlain Mushtaq 5 35 10 boulbeurte Wasim Akram 29 52 Khaled Mahmud 3 31 10 boulbeurte Bangladesj wen met 62 lopiesCounty Ground Northampton Engeland Skeidsregters Doug Cowie NZ en Darrell Hair Aus Speler van die wedstryd Khaled Mahmud Ban Pakistan het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Pakistan is met een boulbeurt vir n stadige oorskot beboet 31 Mei 1999 Telkaart Skotland 121 42 1 boulbeurte t Nieu Seeland 123 4 17 5 boulbeurte Ian Stanger 27 58 Chris Harris 4 7 3 1 boulbeurte Roger Twose 54 49 John Blain 3 53 7 boulbeurte Nieu Seeland wen met 6 paaltjiesThe Grange Club Edinburg Skotland Skeidsregters Rudi Koertzen SA en Ian Robinson Zim Speler van die wedstryd Geoff Allott NZ Nieu Seeland het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Roger Twose 50 lopies uit 44 balle 5x4 1x6 Nieu Seeland moes 122 lopies in 21 2 boulbeurte aanteken om vir die Super Ses te kwalifiseer Nieu Seeland kwalifiseer vir die Super Ses Wes Indie uitgeskakel Super Ses Wysig Hierdie fase was van die mees gesiene dele van die toernooi aangesien Indie en Pakistan amptelik in oorlog Kargil konflik was tydens hul krieketwedstryd die eerste keer wat dit in die geskiedenis van die sport gebeur het Punte wat oorgedra is is slegs toegepas op die ses spanne wat uit die groepfase van die toernooi gevorder het Die punte was die aantal punte wat hul mede kwalifiserings van hul onderskeie groepe aangeteken het Die punte wat oorgedra is is nie een keer in die Super Ses verander nie Span Wed Wen Ver GU Gel LT Pte Pte o Pakistan 5 3 2 0 0 0 65 6 4 Australie 5 3 2 0 0 0 36 6 0 Suid Afrika 5 3 2 0 0 0 17 6 2 Nieu Seeland 5 2 2 1 0 0 52 5 2 Zimbabwe 5 2 2 1 0 0 79 5 4 Indie 5 1 4 0 0 0 15 2 04 Junie 1999 Telkaart Australie 282 6 50 boulbeurte t Indie 205 48 2 boulbeurte Mark Waugh 83 99 Robin Singh 2 43 7 boulbeurte Ajay Jadeja 100 138 Glenn McGrath 3 34 10 boulbeurte Australie wen met 77 lopiesThe Oval Londen Engeland Skeidsregters Steve Bucknor WI en Peter Willey Eng Speler van die wedstryd Glenn McGrath Aus Indie het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Mark Waugh 50 lopies uit 65 balle 4x4 1x6 Ajay Jadeja 50 lopies uit 92 balle 4x4 Robin Singh 50 lopies uit 79 balle 4x4 1x6 Ajay Jadeja 100 lopies uit 138 balle 7x4 2x6 5 Junie 1999 Telkaart Pakistan 220 7 50 boulbeurte t Suid Afrika 221 7 49 boulbeurte Moin Khan 63 56 Steve Elworthy 2 23 10 boulbeurte Jacques Kallis 54 98 Azhar Mahmood 3 24 10 boulbeurte Suid Afrika wen met 3 paaltjiesTrent Bridge Nottingham Engeland Skeidsregters Darrell Hair Aus en David Shepherd Eng Speler van die wedstryd Lance Klusener SA Pakistan het die loot gewen en verkies om te kolf Moin Khan 50 lopies uit 48 balle 5x4 1x6 Jacques Kallis 1x5 Jacques Kallis 50 lopies uit 89 balle 3x4 0x6 6 7 Junie 1999 Telkaart Zimbabwe 175 49 3 boulbeurte t Nieu Seeland 70 3 15 boulbeurte Murray Goodwin 57 90 Chris Cairns 3 24 6 3 boulbeurte Matt Horne 35 35 Guy Whittall 1 9 3 boulbeurte Geen uitslag nieHeadingley Leeds Engeland Skeidsregters Dave Orchard SA en Srinivasaraghavan Venkataraghavan Ind Speler van die wedstryd nie toegeken nieZimbabwe het die loot gewen en verkies om te kolf Reen het die spel onderbreek toe 36 boulbeurte van Zimbabwe se kolfbeurt geboul is Op reserwedag was geen spel moontlik nie 8 Junie 1999 Telkaart Indie 227 6 50 boulbeurte t Pakistan 180 45 3 boulbeurte Rahul Dravid 61 89 Wasim Akram 2 27 10 boulbeurte Inzamam ul Haq 41 93 Venkatesh Prasad 5 27 9 3 boulbeurte Indie wen met 47 lopiesOld Trafford Manchester Engeland Skeidsregters Steve Bucknor WI en David Shepherd Eng Speler van die wedstryd Venkatesh Prasad Ind Indie het die loot gewen en verkies om te kolf Rahul Dravid 50 lopies uit 70 balle 4x4 0x6 Mohammad Azharuddin 50 lopies uit 69 balle 3x4 1x6 Pakistanse kolfbeurt 1x7 bal per boulbeurt 31ste boulbeurt in die kolfbeurt Anil Kumble se 5de gehaal deur David Shepherd Abdur Razzaq span Moin Khan as n hardloper na 36 1 boulbeurte in 9 Junie 1999 Telkaart Australie 303 4 50 boulbeurte t Zimbabwe 259 6 50 boulbeurte Mark Waugh 104 120 Neil Johnson 2 43 8 boulbeurte Neil Johnson 132 144 Paul Reiffel 3 55 10 boulbeurte Australie wen met 44 lopiesLord s Londen Engeland Skeidsregters Doug Cowie NZ en Rudi Koertzen SA Speler van die wedstryd Neil Johnson Zim Zimbabwe het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen 10 Junie 1999 Telkaart Suid Afrika 287 5 50 boulbeurte t Nieu Seeland 213 8 50 boulbeurte Herschelle Gibbs 91 118 Nathan Astle 1 29 6 boulbeurte Stephen Fleming 42 64 Jacques Kallis 2 15 6 boulbeurte Suid Afrika wen met 74 lopiesEdgbaston Birmingham Engeland Skeidsregters Ian Robinson Zim en Srinivasaraghavan Venkataraghavan Ind Speler van die wedstryd Jacques Kallis SA Suid Afrika het die loot gewen en verkies om te kolf 11 Junie 1999 Telkaart Pakistan 271 9 50 boulbeurte t Zimbabwe 123 40 3 boulbeurte Saeed Anwar 103 144 Henry Olonga 2 38 5 boulbeurte Neil Johnson 54 94 Saqlain Mushtaq 3 16 6 3 boulbeurte Pakistan wen met 148 lopiesThe Oval Londen Engeland Skeidsregters Steve Bucknor WI en Dave Orchard SA Speler van die wedstryd Saeed Anwar Pak Pakistan het die loot gewen en verkies om te kolf Saqlain Mushtaq Pak word na Chetan Sharma Ind in 1987 die tweede bouler om n driekuns tydens n krieketwereldbekerwedstryd te behaal toe hy Henry Olonga Adam Huckle en Pommie Mbangwa almal Zim in drie agtereenvolgende aflewerings uitboul 7 12 Junie 1999 Telkaart Indie 251 6 50 boulbeurte t Nieu Seeland 253 5 48 2 boulbeurte Ajay Jadeja 76 103 Chris Cairns 2 44 10 boulbeurte Matt Horne 74 116 Debashish Mohanty 2 41 10 boulbeurte Nieu Seeland wen met 5 paaltjiesTrent Bridge Nottingham Engeland Skeidsregters Darrell Hair Aus en David Shepherd Eng Speler van die wedstryd Roger Twose NZ Indie het die loot gewen en verkies om te kolf 13 Junie 1999 Telkaart Suid Afrika 271 7 50 boulbeurte t Australie 272 5 49 4 boulbeurte Herschelle Gibbs 101 134 Damien Fleming 3 57 10 boulbeurte Steve Waugh 120 110 Steve Elworthy 2 46 10 boulbeurte Australie wen met 5 paaltjiesHeadingley Leeds Engeland Skeidsregters Srinivasaraghavan Venkataraghavan Ind en Peter Willey Eng Speler van die wedstryd Steve Waugh Aus Suid Afrika het die loot gewen en verkies om te kolf Halfeindrondte Wysig Die eindstryd tussen Australie en Pakistan is op 20 Junie op Lord s in Londen gehou Halfeindrondte Eindrondte 16 Junie Manchester Nieu Seeland 241 7 Pakistan 242 1 20 Junie Londen Pakistan 13217 Junie Birmingham Australie 133 2 Australie 213 Suid Afrika 213 16 Junie 1999 Telkaart Nieu Seeland 241 7 50 boulbeurte t Pakistan 242 1 47 3 boulbeurte Roger Twose 46 83 Shoaib Akhtar 3 55 10 boulbeurte Saeed Anwar 113 148 Chris Cairns 1 33 8 boulbeurte Pakistan wen met 9 paaltjiesOld Trafford Manchester Engeland Bywoning 22 022 Skeidsregters Darrell Hair Aus en Peter Willey Eng Speler van die wedstryd Shoaib Akhtar Pak Nieu Seeland het die loot gewen en verkies om te kolf 17 Junie 1999 Telkaart Australie 213 49 2 boulbeurte t Suid Afrika 213 49 4 boulbeurte Michael Bevan 65 101 Shaun Pollock 5 36 9 2 boulbeurte Jacques Kallis 53 92 Shane Warne 4 29 10 boulbeurte GelykopEdgbaston Birmingham Engeland Bywoning 19 639 Skeidsregters David Shepherd Eng en Srinivasaraghavan Venkataraghavan Ind Speler van die wedstryd Shane Warne Aus Suid Afrika het die loot gewen en verkies om veldwerk te doen Dit was die eerste krieketwereldbekerwedstryd wat in n gelykop geeindig het 8 Australie vorder tot die eindstryd omdat hulle as gevolg van n beter nettolopietempo in die Super Ses tabel hoer was as Suid Afrika 9 Hierdie wedstryd word as een van die beste in die krieketgeskiedenis beskou 10 Eindstryd Wysig 20 Junie 1999 Telkaart Pakistan 132 39 boulbeurte t Australie 133 2 20 1 boulbeurte Ijaz Ahmed 22 46 Shane Warne 4 33 9 boulbeurte Adam Gilchrist 54 36 Saqlain Mushtaq 1 21 4 1 boulbeurte Australie wen met 8 paaltjiesLord s Londen Engeland Bywoning 30 000 Skeidsregters Steve Bucknor WI en David Shepherd Eng Speler van die wedstryd Shane Warne Aus Pakistan het die loot gewen en verkies om te kolf Krieketwereldkampioen 1999 AustralieStatistiek WysigFinale puntestand Wysig Hierdie tabel toon die finale puntestand van al twaalf deelnemende nasionale krieketspanne in die Krieketwereldbeker 1999 Uitslag van die Krieketwereldbeker 1999 Kampioen Naaswenner Halfeindrondte Super Ses Groepfase Nie deelgeneem nie Rang Span Groep Wed Wen GU Ver LV LT LT PteFinaliste1 Australie B 12 8 1 3 2155 2038 117 172 Pakistan B 12 8 0 4 2240 2009 231 16In die halfeindrondte uitgeskakel3 Suid Afrika A 11 7 1 3 2008 1769 239 154 Nieu Seeland B 11 5 1 5 1594 1832 238 11In die Super Ses uitgeskakel5 Zimbabwe A 10 5 1 4 1637 1673 36 116 Indie A 10 4 0 6 2119 1841 278 8In die groepfase uitgeskakel7 Wes Indie B 5 3 0 2 723 746 23 0 50 68 Engeland A 5 3 0 2 851 1031 180 0 33 69 Bangladesj B 5 2 0 3 884 805 79 0 52 410 Sri Lanka A 5 2 0 3 1003 1206 203 0 81 411 Kenia A 5 0 0 5 1049 1192 143 1 20 012 Skotland B 5 0 0 5 700 821 121 1 93 0Meeste lopies en paaltjies Wysig Meeste lopies 1 Naam Lopies1 Rahul Dravid 4612 Steve Waugh 3983 Sourav Ganguly 3794 Mark Waugh 3755 Saeed Anwar 368 Meeste paaltjies 2 Naam Paaltjies1 Geoff Allott 20 Shane Warne3 Glenn McGrath 184 Lance Klusener 17 Saqlain MushtaqSien ook WysigRugbywereldbeker 1999Verwysings Wysig 1 0 1 1 en Records ICC World Cup 1999 Most Runs ESPNcricinfo 20 Junie 1999 Geargiveer vanaf die oorspronklike op 9 Oktober 2019 Besoek op 1 Julie 2020 2 0 2 1 en Records ICC World Cup 1999 Most Wickets ESPNcricinfo 20 Junie 1999 Geargiveer vanaf die oorspronklike op 9 Oktober 2019 Besoek op 1 Julie 2020 en England awarded 2019 World Cup ESPNcricinfo 30 April 2006 Geargiveer vanaf die oorspronklike op 15 Augustus 2019 Besoek op 1 Julie 2020 en Trophy is first permanent prize in Cricket World Cup s history cricket worldcup2015 net Geargiveer vanaf die oorspronklike op 7 September 2015 Besoek op 9 November 2007 en The 1999 World Cup in England Australia win anti climactic final ESPNcricinfo Geargiveer vanaf die oorspronklike op 18 Mei 2019 Besoek op 1 Julie 2020 en Cricket World Cup 2019 Ferguson Henry skittle Sri Lanka for 136 Cricket Country 1 Junie 2019 Geargiveer vanaf die oorspronklike op 26 Junie 2019 Besoek op 1 Julie 2020 en Saqlain s hat trick ESPNcricinfo Geargiveer vanaf die oorspronklike op 7 September 2019 Besoek op 1 Julie 2020 en Smallest Victories World Cup ESPNcricinfo Geargiveer vanaf die oorspronklike op 12 Julie 2019 Besoek op 1 Julie 2020 en Wisden Australia v South Africa ESPNcricinfo Geargiveer vanaf die oorspronklike op 9 Oktober 2019 Besoek op 1 Julie 2020 en On this day in 1999 The greatest game of all time Internasionale Krieketraad 17 Junie 2018 Geargiveer vanaf die oorspronklike op 1 Julie 2020 Besoek op 1 Julie 2020 Verdere leesstof Wysig en Murray Peter 2019 World Cup Cricket A Complete History G2 Entertainment ISBN 978 1 78281 491 7 en Roberts Andrew 2019 A History amp Guide to the Cricket World Cup Pen amp Sword Books Limited ISBN 978 1 5267 5361 8 en Walker Phil Harman Reynolds 2019 The Official History of the ICC Cricket World Cup Jellyfish Publishing Solutions ISBN 978 1 909811 47 8 en Browning Mark Grapsas James 2014 A Complete History of World Cup Cricket New Holland Publishers en Alter James 2011 The History of World Cup Cricket Roli Books ISBN 978 8174368416 en Browning Mark 1999 A complete history of World Cup Cricket 1975 1999 Simon amp Schuster ISBN 0 7318 0833 9 Eksterne skakels WysigWikimedia Commons bevat media in verband met Krieketwereldbeker 1999 en 1999 World Cup in Australia and New Zealand en ICC World Cup 1999 en ICC World Cup 1999 en ICC World Cup 1999 Matches en Cricket World Cup 99 op IMDb Krieketwereldbeker Engeland 1975 Engeland 1979 Engeland Wallis 1983 Indie Pakistan 1987 Australie Nieu Seeland 1992 Pakistan Indie Sri Lanka 1996 Engeland Skotland Wallis Ierland Nederland 1999 Suid Afrika Zimbabwe Kenia 2003 Wes Indie 2007 Indie Sri Lanka Bangladesj 2011 Australie Nieu Seeland 2015 Engeland Wallis 2019 Indie 2023 2027Ontsluit van https af wikipedia org w index php title Krieketwereldbeker 1999 amp ol,